Co je síť LAN
Local area network (LAN) je termín používaný pro lokální sítě: množinu geograficky blízkých stanic propojených do jednoho jednotně adresovaného segmentu. To znamená, že na lokální síti mají všechny počítače IP adresu ze stejného intervalu hodnot.
Jaké základní služby nám poskytuje internet
Mezi základní služby Internetu patří:
E-mail – elektronická pošta. Instant messaging – online (přímá, živá) komunikace mezi uživateli. VoIP – telefonování pomocí Internetu. FTP – přenos souborů
Jaký je význam počítačových sítí
Počítačová síť (anglicky computer network) je v informatice označení pro technické prostředky, které realizují spojení a výměnu informací mezi počítači. Umožňují tak uživatelům komunikaci podle určitých pravidel, za účelem sdílení využívání společných zdrojů nebo výměny zpráv.
Co vše se rádi do počítačové sítě
Počítačové sítěhardware – tj. síťové prvky, kabely, switche, routery, apod.) a.software – tj. síťový operační systém a protokoly umožňující vzájemnou komunikaci a výmenu dat bez propojenými počítači.
Jak nastavit síť LAN
Stačí, když kliknete na Start – Nastavení – Síť a internet. Zde si v levném menu vyberte možnost Ethernet a dejte Změnit možnosti adaptéru. Rázem se před vámi otevře seznam všech síťových prvků, které můžete využívat. Ať už je to připojení skrze LAN, Wi-Fi, VPN a další.
Jaký je nejznámější zástupce WAN síti
Největším a nejznámějším příkladem sítě WAN je síť Internet.
Kdo poskytuje Internet
Samozřejmě díky internetovému připojení (například přes přípojku TV kabelu, telefonní linku ADSL či mobilní datové připojení). Zprostředkování připojení uživatelům mají na starosti Internet Service Providers (ISP) – poskytovatelé internetového připojení.
Jaké služby dnes běžné poskytují internetové portály
Všeobecné portály poskytují kromě katalogu odkazů na stránky také zpravodajství, informace o počasí, televizní programy a integrované vyhledávací nástroje.
Jak se nazývá počítač poskytující služby dalším zařízením v síti
V klient-server síti mohou zařízení mít dvě různé úlohy. Server poskytuje služby, veškerá komunikace v síti jde přes něj. Typicky jde o velký počítač, který například patří nějaké firmě. Klienti jsou běžné uživatelské počítače, které si žádají služby od serveru.
Na jakém principu funguje Internet
Internet je zkratka z anglického názvu interconnected networks, což je volně přeloženo jako propojené sítě. Ve své podstatě se jedná o celosvětový systém propojených počítačových sítí, ve kterých počítače mezi sebou komunikují pomocí určitých pravidel, které jsou normovány rodinou protokolů TCP/IP.
Jaké jsou počítačové sítě
lokální sítě – LAN (Local Area Network), metropolitní sítě – MAN (Metropolian Area Network), rozsáhlé sítě – WAN (Wide Area Network), globální sítě – GAN (Global Area Network).
Jaké jsou druhy počítačových sítí
A nyní si je rozebereme podrobněji:GAN – Global Area Networks (globální počítačové sítě)WAN – Wide Area Networks (rozlehlé počítačové sítě)MAN – Metropolitan Area Networks (metropolitní sítě)CAN – Campus Area Network (univerzitní sítě)LAN – Local Area Networks (lokální počítačové sítě)
Co je LAN připojení
Local Area Network (též LAN, lokální síť, místní síť) označuje počítačovou síť, která pokrývá malé geografické území (např. domácnosti, malé firmy). Přenosové rychlosti jsou vysoké, řádově Gb/s.
Co je potřeba pro připojení do sítě
Připojení do sítě a nastavení počítačeSíťová karta. Musíte vlastnit počítač se síťovou kartou typu Ethernet s rychlostí minimálně 10/100 Mbit s konektorem RJ-45.Kabel typu RJ-45.Datové zásuvky na pokoji.Nastavení počítače.
Jaký je rozdíl mezi LAN a WAN
Toto je místní síť. Používají se k připojení zařízení k místní síti pomocí síťového kabelu. Rozdíl mezi WAN a LAN je v tom, že WAN je přístup k internetu a LAN je lokální síť, do které lze připojit zařízení, která jsou blízko sebe.
Jak se dělí sítě
Rozdělení sítí podle rozlehlosti:Lokální počítačová síť LAN (Local Area Network).Městská počítačová síť MAN (Metropolitan Area Network).Rozlehlá počítačová síť WAN (Wide Area Network).
Jak funguje internetová síť
Internet je zkratka z anglického názvu interconnected networks, což je volně přeloženo jako propojené sítě. Ve své podstatě se jedná o celosvětový systém propojených počítačových sítí, ve kterých počítače mezi sebou komunikují pomocí určitých pravidel, které jsou normovány rodinou protokolů TCP/IP.
Jak se internet dostane do počítače
Zprostředkování připojení uživatelům mají na starosti Internet Service Providers (ISP) – poskytovatelé internetového připojení. Ti mají přístup k peeringovým uzlům, které se nejčastěji označují jako IXP (Internet Exchange Point – doslova bod výměny Internetu). V České republice je tímto uzlem neutrální uzel NIX.CZ.
Jaké jsou internetové vyhledávače
Světové vyhledávače: www.google.com, www.alltheweb.com, www.bing.com, www.altavista.com, www.excite.com, www.yahoo.com, www.duckduckgo.com , www.lycos.com, www.ask.com …….
Co je to portál
Pojem portál se používá k označení webu, který slouží mnoha lidem jako vstupní web na internet. Portály obvykle umožňují rychlý přístup k velkému množství informací na jednom místě, od fulltextového vyhledávání přes tříděné katalogy odkazů až po nejrůznější novinky a zprávy.
Co je to peer to peer
Peer-to-peer (doslova rovný s rovným), P2P nebo klient–klient je označení typu počítačových sítí, ve které spolu komunikují přímo jednotliví klienti (uživatelé).
Co je potřeba k připojení na Internet
K tomu, abyste mohli využít výhody pevného internetu, budete potřebovat kromě samotné přípojky také modem. Vybírejte nejlépe s Wi-Fi routerem. Nabízí kromě možnosti bezpečného připojení přes kabel i pomocí bezdrátové Wi-Fi sítě.
Jak se jmenuje největší počítačová síť na světě
Internet je největší počítačová síť na světě.
Jak vytvořit síť LAN
Stačí, když kliknete na Start – Nastavení – Síť a internet. Zde si v levném menu vyberte možnost Ethernet a dejte Změnit možnosti adaptéru. Rázem se před vámi otevře seznam všech síťových prvků, které můžete využívat. Ať už je to připojení skrze LAN, Wi-Fi, VPN a další.
Jak připojit síť k počítači
V systému Windows klikněte na ikonu Síťová připojení v oznamovací oblasti systému. V seznamu sítí vyberte bezdrátovou síť, ke které se chcete připojit a klikněte na tlačítko Připojit. Zadejte síťové heslo (nebo klíč zabezpečení) vybrané bezdrátové sítě a pak klikněte na tlačítko Další. Počítač se připojí k síti.