Jak spravne udělat polevu na perníčky?

Jak udělat nejlepší polevu na perníčky

Na jeden bílek použijte (podle velikosti vajíčka) 140 až 150 gramů moučkového cukru, lžičku citronové šťávy a jednu až dvě lžičky škrobu. Vše důkladně vyšlehejte metličkovým elektrickým šlehačem. Hotová poleva se nesmí roztékat, ale ani nesmí být natolik hustá, že nepůjde vytlačovat ze sáčku.

Jak se dělá poleva na perník

Moučkový cukr 3x prosejeme. Přidáme bílek a šťávu z citronu, kterou jsme přecedili. Vše mícháme metličkou tak dlouho, až je poleva tuhá a nestéká ze lžíce. Plníme sáček na zdobení a nebo tvrdý igelitový sáček.
ArchivPodobné

Jak dlouho Slehat polevu na perníčky

Bílek, citron, škrob a cukr dáme do misky a šlehačem na nejvyšší stupeň šleháme tak dlouho, dokud nezhoustne (asi 2 min). Pokud se nám zdá poleva příliš hustá, přidáme citron. Pokud se nám zdá příliš tekutá, přidáme cukr. Poleva je správně vyšlehaná, pokud „drží špičky“.
Archiv

Jak udělat barevnou polevu na perníčky

Bílek vyšlehejte dotuha a postupně přidávejte cukr a citrónovou šťávu. Když poleva dobře drží na šlehací metličce, je hotová. Nyní ji můžete obarvit přidáváním barvy po kapkách, až dosáhnete požadovanou intenzitu barevného odstínu.
Archiv

Jak udělat Cokoladovou polevu na perníčky

Po upečení – čokoládová poleva

Ingredience jsem podle potřeby doplňovala a přihřívala – asi v poměru čokoláda : máslo 4 : 3. Při použití oleje stačí asi 2 : 1.

Jak se naučit zdobit perníčky

Perfektní poleva by měla být tak akorát hustá, aby se na perníčky dobře malovalo, nesmí být tudíž moc řídká ani tuhá. Správně hustá poleva by měla velmi pomalu stékat zvařečky. Někdo miluje tradiční cukrovou polevu, jiní zase raději tu z čokolády. Můžete dokonce i obě varianty zkombinovat.

Čím polít perník

Hotový perník můžete podélně rozříznout nebo ještě za tepla jeho povrch pomazat marmeládou, polít čokoládou a posypat kokosem nebo plátky mandlí.

Co udělat se zbytkem polevy na perníčky

Když vám zbyde poleva, kterou zdobíte perníčky, můžete ji využít třeba takto: přendejte ji do zdobicího sáčku a na pečicí papír nastříkejte kytičky. Můžete také přibarvit potravinářskými barvami. Necháte důkladně zaschnout a buď hned použijete nebo uchováte ve vhodné nádobě.

Jakou konzistenci má mít poleva na perníčky

Co je potřeba. Aby bílková poleva na zdobení perníčků měla dokonale hladkou konzistenci, moučkový cukr přesejeme přes jemné sítko. Čím víckrát to uděláme, tím to v závěru bude lepší.

Jak vyrobit barevnou polevu

Recepty na polevy:

Pokud chcete polevu obarvit, samozřejmě můžete využít klasické potravinářské barvivo nebo přírodní barvy vprášku. Barvit můžete však i tím, co najdete doma vlednici. Zkuste například pár kapekčervené řepy, mražené borůvky, ostružiny, kurkumu nebo kousek mraženého špenátu.

Jak udělat polevu

Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.

Jak uchovat polevu na perníčky

Nespotřebovanou polevu můžeme uchovat až 3 dny v lednici. Je potřeba ji zakrýt fólií a pamatovat na to, že bude měnit svou konzistenci a možná bude třeba zašlehat znovu bílek.

Kdy se mají zdobit perníčky

Na zdobení perníčků, které probíhá až ideálně třetí den po upečení, budeme potřebovat: 1 vaječný bílek. 140 g až 180 g moučkového cukru – podle velikosti bílku. 4 kapky citrónové šťávy.

Čím natřít perníčky

Čím perníčky potřít

Vejce a voda: Po upečení perníčky potřeme rozšlehaným celým vejcem, do kterého přidáme lžičku studené vody. Nanášíme tenkou vrstvu na horké perníky mastilkou. Lesk je zaručen.

Kdy se dává poleva na perník

Příprava poleva

Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu s máslem a mlékem. Touto polevou po zchladnutí polijeme perník.

Kdy dát polevu na perník

Postup přípravy receptu

Mléka dáváme dle požadované hustoty. Pokud je poleva hustá, dá se dobře naředit a opět rozmíchat. Na suché koláče, buchty a bábovky můžeme lít polevu prakticky ihned a můžeme jí například ještě posypat kokosem, ořechy…

Čím se nejlépe zdobí perníčky

Perfektní poleva by měla být tak akorát hustá, aby se na perníčky dobře malovalo, nesmí být tudíž moc řídká ani tuhá. Správně hustá poleva by měla velmi pomalu stékat zvařečky. Někdo miluje tradiční cukrovou polevu, jiní zase raději tu z čokolády. Můžete dokonce i obě varianty zkombinovat.

Jak se dělá sníh na perníčky

Sníh by neměl být příliš hustý, protože pak se drolí a z perníčků opadává. Optimální poměr je 150 g moučkového cukru na 1 bílek na hustší sníh na zdobení špičkou, a 120 g cukru na 1 bílek na řidší sníh pro vylévání větších ploch.

Kdy po upečení zdobit perníčky

Na zdobení perníčků, které probíhá až ideálně třetí den po upečení, budeme potřebovat: 1 vaječný bílek. 140 g až 180 g moučkového cukru – podle velikosti bílku.

Jak a čím nazdobit perníčky

Perníčky jsou jedny z nejoblíbenějšího druhu vánočního cukroví. K nim neodmyslitelně patří zdobení, na které se nejčastěji používá cukrový bílek nebo čokoláda. U perníčku je důležité začít s pečením zavčasu, aby nám do Vánoc změkly a daly se jíst.

Čím naředit polevu

Čokoláda je schopna přijímat vodu, a proto ji můžete naředit máslem, tukovou polevu ale máslem naředit nemůžete, protože by se srazilo,“ vysvětluje Pavlína Berzisová. Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.

Jak na lesklou polevu

Mléko, kakao, cukr přivedeme k varu, přidáme máslo a necháme rozpustit. Stále mícháme a nakonec přidáme mouku. Dáváme však pozor, aby se mouka nesrazila a nevytvořili se hrudky. Polevu odstavíme a necháme mírně vychladnout a můžeme zdobit.

Jak se dělá poleva

Do kastrůlku, který je ve vodní lázni, dáme rozpustit tuk s cukrem a mlékem. Neustále směs mícháme. Dosypeme kakao a mícháme nad vodní lázní, dokud se směs nespojí a nezhoustne. Polevu můžeme využít na moučníky, perníky a řezy.

Jak správně zdobit perníčky

Perníčky se nejlépe zdobí ve kvalitnějším igelitovémpytlíkus ustřihnutým rohem nebo ve speciálním vaku na zdobení, který koupíte v kuchyňských potřebách. Perníčkynezdobte hned po upečení, je potřeba je nechat do druhého dne odpočinout.

Jak dlouho musí odpočívat těsto na perníčky

Těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme alespoň pár hodin odpočívat v lednici. Poté necháme pár minut odstát a vyválíme placku cca 3-4 mm silnou a vykrajujeme tvary. Perníčky pečeme ve vyhřáté troubě na 175 °C cca 5-10 minut, dle trouby. Pozor, perníčky nesmíme přesušit do tvrda.