Jak spravne vyklopit pralinky?

Jak vyklopit pralinky z formy

Pralinky jsou uzavřené, takže odložíme stranou, nebo dáme do lednice, tak na půl hodiny až hodinu. A pak přichází krásný moment vyklopení. Postavte formu na delší hranu a nechte ji spadnout na linku. Můžete lehce poklepat dno a pak formu kolmo zvedněte.

Jak na lesklé pralinky

Aby pralinka byla barevná, lesklá a třeba na sobě měla i nějaký vzor, barví se forma barevným kakaovým máslem (případně obarvenou čokoládou). Jak jsme si řekli posledně u prachových barev, barví se forma ještě předtím, než se do ní nalije čokoláda.

Čím vymazat formu na pralinky

Formu je nutné vždy vymazat olej. sprayem či tukem a vysypat moukou. Ideální je dodržet 10 min. časový interval mezi dopečením a vyklopením.

Jak vyklopit čokoládu z formy

Čokoládu z formiček snadno vyklopíte tak, že formu z vnější strany potřete utěrkou namočenou v teplé vodě, nebo formičku na chvíli ponoříte do horké vody. Je však třeba ponořit jen formičku, čokoláda musí zůstat nad hladinou ;-).

Jakou čokoládu na pralinky

Správná čokoláda

Záleží na vaší chuti, může být mléčná, hořká nebo bílá. Důležité je, aby to byla opravdu čistá čokoláda bez zbytečných přísad. Mně se osvědčila mléčná polevová Lindt (má cca 55% kakaa) a potom prakticky jakákoliv kvalitní, více než 70% čokoláda, kterou s tou základní Lindt kombinuji.

Jak dlouho tuhne čokoláda

Čokoláda by na něm měla rychle tuhnout (při pokojové teplotě cca 3-5 minut) a pokud je dostatečně temperovaná, měl by její povrch zůstat lesklý a bez šmouh. Poté dejte lžíci čokolády na pergamen a za několik minut ji sejměte. Pokud se ještě stmeluje, rychle vyteče z pergamenu a praskne. Když se zlomí, je temperovaná!

Jak dlouho vydrží domácí pralinky

Čokoládové pralinky vydrží asi 1-2 týdny v lednici ve vzduchotěsné nádobě.

Čím naplnit pralinky

Většinou si pod slovem pralinka představíme čokoládu, ve které je uzavřená náplň, často s alkoholem. Náplní může ale být i fondán, ovoce, ořechy a jiné jádroviny nebo karamel.

Jaká mouka na vysypání formy

Na vysypání se nejlépe osvědčila hrubá nebo polohrubá mouka, jemně přesátá strouhanka, kokosová moučka, strouhané ořechy apod.

Jak vylit formu Cokoladou

Nalijte temperovanou čokoládu do formy. Jemně poklepejte na hrany formy zadní stranou roztíracího nože pro odstranění veškerých vzduchových bublinek z čokolády; můžete formou také zatřepat.

Jak udělat čokoládové ozdoby na dort

První druh ozdoby vznikne tím, že naneseme lžičkou čokoládu na pečicí papír a poté lehce rozmázneme. Druhou variantu – mřížku budeme nanášet pomocí cukrářského sáčku nebo kornoutku vytvořeného z pečicího papíru. Naplníme, ustřihneme špičku a na papír vytvážíme nepravidelné linky, které se spojí do dekorativní mřížky.

Čím se ředí čokoláda

Čokoláda je schopna přijímat vodu, a proto ji můžete naředit máslem, tukovou polevu ale máslem naředit nemůžete, protože by se srazilo,“ vysvětluje Pavlína Berzisová. Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.

Čím vysypat formu bez lepku

Těsto se lepí = moc tekutin, přidejte mouku, nechejte odležet v ledničce. Formy na pečení vymažeme tukem a vysypáváme např. strouhanými mandlemi, ořechy, kokosem atd. Nám se osvědčilo vysypat formu psylliem(jitrocel indický).

Čím vytřít formu

Nejlépe to uděláte rozehřátým (ne horkým) sádlem nebo 100% tukem, protože u nich lépe poznáte, jak se formu podařilo vymazat. Dalším vhodným tukem je kokosový olej.

Jak napsat napiš na dort

Pokud rádi malujete nebo vytváříte ozdobné nápisy a chcete takto tvořit dekorace na dort, vyberte si ty správné pomocníky. S fixami a psacími gely, které jsou stoprocentně jedlé, Vám to půjde velmi snadno. Psací gely jsou v praktických tubičkách, pracuje se s nimi podobně jako se zdobícími sáčky nebo lahvičkami.

Jak se dělá bublinková čokoláda

Bublinková čokoláda: Čokoláda, při jejíž výrobě se do čokoládové směsi vhání vzduch a chlazení se uskutečňuje v prostředí se sníženým tlakem. Byla vynalezena firmou Rowntree's v roce 1935. Rubínová čokoláda: Čokoláda vyráběná z rubínových kakaových bobů.

Jak na čokoládovou polevu aby byla lesklá

Aby čokoláda byla i po opětném ztuhnutí krásně lesklá a křupavá (to se hodí zejména při polévání či výrobě pralinek), je potřeba ji zahřívat a chladit tak, aby se krystalky opět poskládaly do původní formy. Špatně vytemperovaná čokoláda pak má bělavý matný povrch a ani chuťově není nic moc.

Jak se dělá ganache

Na ganache potřebujete hořkou čokoládu s obsahem kakaa minimálně 60 %, dále smetanu, nejlépe tedy smetanu ke šlehání. Postup přípravy je snadný. Smetanu zahřejete v kastrůlku a horkou ji pak nalijete do misky s rozlámanou čokoládou. Za stálého míchání se čokoláda ve smetaně rozpustí a vytvoří kompaktní hmotu.

Jaký tuk na vymazání formy

Nejlépe to uděláte rozehřátým (ne horkým) sádlem nebo 100% tukem, protože u nich lépe poznáte, jak se formu podařilo vymazat. Dalším vhodným tukem je kokosový olej. Nevhodným tukem je klasický olej (řepkový, slunečnicový), protože stéká ze stěn a máslo, protože obsahuje vodu a nepokryje formu stejnoměrně.

Jak vysypat pekáč

bábovky, různé koláče, řezy a bublaniny. Plech nebo formu je potřeba dobře vymazat tukem a vysypat hrubou moukou nebo prosátou strouhankou. Můžeme postupovat tak, že tuk rozehřejeme a po rozetření ho necháme ztuhnout. Pak teprve plech nebo formu vysypeme.

Jak vysypat formu

Uchopte formu oběma rukama a krouživými pohyby pokryjte vnitřek strouhankou. Pokud je potřeba, formou jemně protřepejte, abyste pokryli opravdu všechna míst uvnitř jemnou vrstvou strouhanky, a to včetně středového dílu.

Čím psát na fondán

Psací gely se hodí na obtahování a zvýrazňování různých linii, například na jedlých květech nebo jiných dekoracích z fondánu či marcipánu. Po zaschnutí je gel mírně průsvitný a krásně se leskne. S jedlými fixy se pracuje stejně snadno jako s klasickými fixkami.

Jak vyrobit ozdoby z čokolády

První druh ozdoby vznikne tím, že naneseme lžičkou čokoládu na pečicí papír a poté lehce rozmázneme. Druhou variantu – mřížku budeme nanášet pomocí cukrářského sáčku nebo kornoutku vytvořeného z pečicího papíru. Naplníme, ustřihneme špičku a na papír vytvážíme nepravidelné linky, které se spojí do dekorativní mřížky.

Jak se vytváří čokoláda

Kvašením, pražením a mletím bobů se získává základ pro výrobu čokolády. Ze sušených kakaových zrn vzniká kakaová hmota a z tukové složky kakaové máslo. Čokoláda je tedy kombinací kakaové sušiny a kakaového másla a k těmto složkám se přidává sušené mléko, cukr a jiné přísady.

Co je to Konšování

Konšování je proces používaný při výrobě čokolády, při němž míchadlo, známé jako konše, rovnoměrně rozděluje kakaové máslo v čokoládě a může působit jako „leštič“ částic. Konšování podporuje také rozvoj chuti prostřednictvím tření, uvolňování těkavých látek a kyselin a oxidace.