Jak správně fotit auto
Když se budeš chystat na fotku ze strany, což je nejčastější úhel, kterému autu nejvíce sluší, zkus použít pravidlo 70/30 – 70 % bok auta, 30 % přední/zadní část auta. Výstupem je poté fotka, která ukáže auto v plné kráse.
Archiv
Jak fotit auto za jizdy
Toto focení lze praktikovat i na veřejných silnicích, ale nezapomínejte na bezpečnost. Cílem při jízdě je aby auta jela stejnou rychlostí vedle sebe a fotograf z jedoucího auta fotí během této jízdy auto druhé. Tím docílíme rozmazaného pozadí a kol u auta, ale auto bude krásně ostré.
Jak fotit rychlá auta
Buď si zaostříte v předstihu třeba na silnici a vypnete autofokus (automatické ostření) nebo použijete kontinuální ostření (u Nikonu AF-C, u Canonu Al Servo). Při kontinuálním ostření bude po namáčknutí spouště do poloviny zaostřeno na právě zvolený zaostřovací bod.
Archiv
Jak fotit jedoucí auto
Při fotografování například sportu, jedoucích aut a prakticky veškerého pohybu lze s úspěchem použít metodu "panning". Tato metoda focení dokáže na snímku velmi dobře zachytit pohyb a dodat tak potřebnou dynamiku.
Jak fotit rychle se pohybující objekty
Pro snímání rychle se pohybujícího objektu, který chcete zachytit ostře, použijte režim kontinuálního ostření, který dokáže přeostřovat na pohybující se objekt. U Nikonu se nazývá AF-C neboli continuous focus, u Canonu je to AI Servo.
Jak fotit mobilem auta
Přední kola by na fotkách měla být zcela rovně, případně vytočená disky směrem k objektivu, což vytvoří efekt sportovnosti. Spodní část pneumatik je lepší neukazovat. Vodící linie jako silnice nebo mosty pak dodají pocit rychlosti a pohybu. Snažím se fotit věci a místa, která mi připadají vzrušující.
Jak udělat fotku v pohybu
Pořízení režimu pohybu k pořízení fotky s posunutím akce nebo dlouhou expozicíOtevřete aplikaci Fotoaparát Google .Posuňte se na možnost Pohyb.Vyberte, jaký efekt rozmazání chcete použít: Posunutí akce: Přidá na pozadí kreativní rozmazání. Držte fotoaparát nehybně nebo sledujte pohybující se objekt.
Jak nastavit fotak na pohyb
Na focení pohybu slouží režim priority času, který je značen jako S (od slova shutter – závěrka, pro Nikon) nebo Tv (Canon). Najdete ho u zrcadlovek a ostatních pokročilejších typů foťáků. V tomto režimu si sami zvolíte potřebný čas a měřící systém k němu automaticky přiřadí clonu.
Jak zachytit pohyb
Na focení pohybu slouží režim priority času, který je značen jako S (od slova shutter – závěrka, pro Nikon) nebo Tv (Canon). Najdete ho u zrcadlovek a ostatních pokročilejších typů foťáků. V tomto režimu si sami zvolíte potřebný čas a měřící systém k němu automaticky přiřadí clonu.
Jak fotit za šera
Pokud vyrážíte fotit za šera nebo za tmy, využijte světelné podmínky k vyzkoušení dlouhé expozice. Populární jsou například fotografie nočního města, kde delší čas vytvoří efekt světelných čar z projíždějících aut. K zachycení takového efektu budete potřebovat především stativ.
Jak fotit ve tmě bez blesku
Používejte světelné objektivy
Doporučujeme fotografovat s objektivy, které mají co nejnižší clonové číslo (alespoň 2,8 a méně, ideálně pod 1,8). Tím docílíte kratšího času závěrky a hrozí menší riziko rozmazaných snímků.
Jak držet mobil při focení
Focení s mobilem je dnes zcela běžnou záležitosti, věděli jste však, že základem povedené fotografie je správné držení telefonu Samozřejmě musíte telefon držet tak, abyste prsty neměli položené na objektivech. Také je vhodné telefon držet v obou rukách, aby byla zajištěna co největší stabilita.
Jak se lépe fotit
Jak lépe fotit mobilem – 6 rychlých radSmiřte se s tím, že mobil umí dobře jen něco.Naučte se chodit blízko.Nefoťte portréty, dopadne to bídněNebojte se upravovat, bez toho to nejde.Objevte nastavování ISO.Hrajte si s HDR.
Jak fotit auto v noci
Pokud chcete fotit večer, asi se nevyhnete nastavování expozice. Expozice se dá nastavit v poloautomatických nebo manuálním režimu. V automatickém expozičním režimu nastavuje expozici za vás fotoaparát. Automatický režim funguje celkem obstojně ve dne, kdy je světla dostatek.
Jak na noční focení
Nejlepších výsledků při fotografování noční krajiny dosáhnete s objektivy s ohniskovou vzdáleností od 14mm po 300 mm a světelnosti f/1.4 – f/2.8. Ohniskové vzdálenosti jsou stejné jako u běžné krajinářské fotografie. Clonová čísla ale potřebujete co nejmenší, abyste získali co nejvíce světla.
Jak se správně vyfotit
Pózujte jako profíci: 5 tipů, díky kterým vám to bude na každé fotce slušetNastavte fotografovi tvář pod úhlem asi 45 stupňů.Nohám prospěje jakékoliv „nakročení”, takže se nebojte vyzkoušet i odvážnější pózy.S přímým pohledem do objektivu šetřete.Když se rozhodnete dát ruce v bok, posuňte jednu ruku výše.
Jak vyfotit Cool fotku
Pomohou vám následující tipy.Vyberte vhodné světlo. Je lepší fotit navečer nebo ráno, boční světlo působí emotivněji, stíny jsou delší a výraznější.Ztmavte okraje. Člověk je zvyklý vidět to tmavší dole.Pohrajte si s barvami. Ne vždy je vhodné zanechat fotce původní barevnou sytost.Pryč od středu.Přidejte rámeček.
Jak nastavit fotak na foceni hvězd
Nastavení fotoaparátu
Nastavte si fotoaparát na stativu tak, aby směřoval k obloze. Nastavte clonu, tak aby byla co nejširší, jak jsme psali výše, nejlepší je něco mezi f/4 nebo lépe – f/2.8 až f/1.2 a také nezapomeňte na ISO – něco mezi 1600 a 6400 (záleží to na schopnostech vašeho fotoaparátu).
Jak si stoupnout při focení
Pokud víte, která strana je pro vás lichotivější, nastavte ji do fotoaparátu.Nastavte fotografovi tvář pod úhlem asi 45 stupňů.Nohám prospěje jakékoliv „nakročení”, takže se nebojte vyzkoušet i odvážnější pózy.S přímým pohledem do objektivu šetřete.Když se rozhodnete dát ruce v bok, posuňte jednu ruku výše.
Jak udělat nejlepší fotku
Pomohou vám následující tipy.Vyberte vhodné světlo. Je lepší fotit navečer nebo ráno, boční světlo působí emotivněji, stíny jsou delší a výraznější.Ztmavte okraje. Člověk je zvyklý vidět to tmavší dole.Pohrajte si s barvami.Doostřujte.Retušujte, vyhlazujte.Nefoťte všechno.Vytvářejte kontrasty.Využívejte popředí
Jak udělat pěknou profilovou fotku
Jestli vaše nová profilovka vzniká doma, je nejlepší využít denního světla. Za nejvíc vhodné se považuje měkké ranní světlo Fotky získají lehce mystický nádech. Ať se ale fotíte v jakoukoli denní hodinu, nikdy se nefoťte v šeru, intimním osvětlení a pohlídejte si, že nemáte nikde světelné odlesky třeba z lampičky.
Jak se usmívat na fotce
Místo širokého úsměvu mírně pootevřete rty. Spodní ret přirozeně okopíruje linii horních zubů a úsměv nebude působit příliš rozjařeně. Nezapomeňte se také usmívat celým obličejem, hlavně očima. Vzpomeňte si třeba na oblíbené místo nebo vám milého člověka.
Jak vypadat štíhlejší na fotkách
Chcete-li z fotografie vytěžit maximum, foťte sedící postavu zespodu, abyste vypadala větší. Nohy přitom lehce roztáhněte, jednu lehce protáhněte, druhou naopak přisuňte k pohovce. Snažte se přitom narovnat záda a opět hledět přes rameno. Vše je o úhlu focení.
Jak se co nejlépe vyfotit
Jak nafotit co nejlepší selfie
Foťte z dobrého úhlu – jestliže bude telefon při focení v natažené a trochu zvednuté ruce, budete vypadat mladší a štíhlejší. Nejlepší je mít selfie tyč, abyste si nevykloubili rameno. S bleskem šetřete – lepší je ho nepoužívat. Denní světlo je vždy lepší a lichotivější než umělé.
Jak se tvářit na fotce
Základem je správné držení těla, rovná záda, ramena dozadu a zatažené břicho. K fotoaparátu se lehce natočte jedním ramenem a hlavu nasměrujte k objektivu. Nedívejte se však přímo do něj, ale spíš kamsi za objektiv. „Skvěle funguje vytáhnout trochu dopředu bradu, protože se tím krásně vyrýsuje spodní čelist.