Jak správně skladovat kola?

Jak správně skladovat kola od auta

Pneumatiky skladujte v chladu, ideálně v teplotě pod 15 °C. Rozpálená kotelna tedy není pro uložení pneumatik zrovna nejvhodnější místo, zvláště v případě zimních plášťů. Skladujte pláště v suchu. Zamezte veškerému přístupu vlhkosti, větru, sněhu a dalších venkovních vlivů.
Archiv

Jak skladovat litá kola

Základní pravidla pro skladování pneumatik a alu kolpneumatiky a disky umyjeme a vysušíme, aby jsme zabránili oxidaci.v případě, že je pneu na disku, zkontrolujeme její tlak, aby nedošlo k deformaci tvaru.uskladníme v chladném, temném a suchém uzavřeném prostoru se stálou teplotou.
Archiv

Jak skladovat pneu s disky

Ideálně v chladnějším prostoru (10 – 15 °C) bez přístupu slunečních paprsků (UV škodí směsi, ze kterých jsou pneumatiky vyrobeny). Kde pneumatiky skladovat Ideálně v garáži či sklepě. Pokud nemáte žádný vhodný prostor, můžete využít možnosti pneuservisů, které nabízí uskladnění pneumatik ve svých skladech za poplatek.
Archiv

Jak skladovat pneu bez disku

Máte-li pneumatiky bez disků, není vhodné je klást na sebe ani zavěšovat. Postavte je na výšku a každý měsíc jimi pootočte, aby stály na zemi jinou částí běhounu. Naopak máte-li pneumatiky na discích, není vhodné je stavět na výšku.
Archiv

Kde skladovat kola

Pneumatiky byste měli správně skladovat při teplotách od 10 do 15 °C. Pokud máte k dispozici opravdu jen vlhký sklep, bude vhodné pneumatiky důkladně omotat balicí folií, nebo je zabalit do igelitového pytle, který je třeba pořádně utěsnit. Pneumatiky byste měli skladovat nejlépe na místě bez přístupu denního světla.

Jak dlouho se mohou skladovat pneumatiky

Výrobci pneumatik zastávají stanovisko, že pneumatika si zachovává své původní technické vlastnosti po dobu pěti let, pokud je správně skladována a není užívána v provozu. V souladu s mezinárodní praxí se doporučuje pneumatiku užívat nejdéle deset let od data její výroby.

Jaká alu kola na zimu

Plechové/ocelové disky

Stojí zhruba polovinu toho, co litá kola a zimu snášejí mnohem lépe. Plechové disky jsou odolné vůči působení chemických látek, takže jim ani posypová sůl nevadí. Plechové disky navíc zvyšují bezpečnost jízdy.

Jak skladovat kola v bytě

Kolo se bude mít dobře v garáži, ve sklepě nebo v bytě, tedy v uzavřeném prostoru pod střechou. A úplně nejlíp mu bude, když ho něčím přikryjete, abyste ho izolovali od vlhkosti a chladu a ochránili před prachem.

Jak skladovat kolo na balkoně

Díky malému bytu je skladování kol na balkoně nezbytností pro většinu jejich majitelů bez ohledu na roční období, zvláště pokud nemají jiné místo, kam je dát. Je fakt, že kolo je nejlépe skladovat v uzavřené, větrané místnosti se správnou teplotou.

Jak poznat jak je stará pneumatika

Značení pneumatik a DOT pneumatiky na bočniciPrvní dvě číslice značí týden výroby.Druhá dvojice označuje rok výroby pneumatiky.Například pneumatika s označením DOT 0319 byla vyrobena ve třetím týdnu roku 2019.

Jak ošetřit alu kola

Výrobci alu kol doporučují pro mytí vlažnou vodu, neutrální autošampon a jemný hadr či houbu. Dobré je předmytí, které odstraní hrubé nečistoty, poté řádné umytí vlažnou vodou s použitím neutrálního autošamponu a posléze opláchnutí. Pokud máte vůz i alu kola více znečištěna, doporučujeme mytí vlažnou vodou opakovat.

Co jsou hybridní disky

Pro řadu uživatelů jsou SSD disky příliš drahé a HDD disky příliš pomalé. Ideální kompromis mezi nižší cenou a rychlostí jsou hybridní neboli tzv. SSHD disky. Kombinují velkou a dostupnou kapacitu magnetické plotny s rychlou flashovou pamětí o kapacitě několika GB a inteligentním řadičem.

Kde skladovat kolo

Ideální je skladovat kolo v teple a v suchu, protože to svědčí snad všem komponentům. Tedy ve srovnání se zimou a vlhkem.

Jak dlouho můžu používat pneumatiky

Pokud se ptáte na životnost pneumatiky v km, je to velmi individuální, obecně se uvádí, že nové pneumatiky vydrží něco mezi 50 000 až 100 000 km. To, jak dlouho vám pneumatika vydrží však ovlivňuje několik důležitých faktorů: odolnost vaší pneumatiky vůči oděru (použitá směs, dezén, konstrukce)

Jak dlouho se může jezdit na pneumatikách

Jak dlouho můžu na pneumatikách jezdit Maximální stáří pneu se uvádí jako 10 let od data jejich výroby.

Jak renovovat alu kola

Opravu poškrábaných alu disků zajistí excentrická bruska. V místech, kde není pro svařování prostor nastupuje speciální zinkový tmel. Samostatnou kapitolou je následné leštění alu disků. Leštění límců jde provádět ručně nebo strojově.

Jak čistit alu disky

Výrobci alu kol doporučují pro mytí vlažnou vodu, neutrální autošampon a jemný hadr či houbu. Dobré je předmytí, které odstraní hrubé nečistoty, poté řádné umytí vlažnou vodou s použitím neutrálního autošamponu a posléze opláchnutí. Pokud máte vůz i alu kola více znečištěna, doporučujeme mytí vlažnou vodou opakovat.

Jak vybrat plechové disky

Jednou z příčin je vyrovnávání cen právě mezi plechovými a hliníkovými disky. Při výběru plechových disků postupujte dle Konfigurátoru disků. Do konfigurátoru zadáte značku vozu, model a motorizaci. Následně vyberete průměr kol, který zjistíte ve velkém technickém průkazu, případně jiný vámi zvolený průměr.

Jak uložit kolo na zimu

Nízké teploty se negativně podepisují na vlastnostech hydraulických kotoučových brzd, oleji v tlumičích a vazelíně v ložiscích. Pokud nemáte k dispozici vhodné podmínky k uskladnění kola na zimu, přikryjte ho alespoň dekou nebo potahem na kola. Izolujete ho tak od vlhkosti a chladu. Vhodné je kolo zavěsit na držák.

Po jaké době vyměnit pneumatiky

Kdy přezout na letní pneu Pokud chcete stručnou odpověď, pak dle zákona je povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března.

Kdy se mění gumy na autě

Pokud chcete stručnou odpověď, pak dle zákona je povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března. Pokud chcete mít jistotu, přezujte na letní pneu začátkem dubna 2023.

Jak leštit alu kola

Leštění disku provádíme látkovým kotoučem určeným pro renovace kovů a hliníkových slitin. Kombinujeme s polomastnou brusnou pastou určenou na leštění. Finální úprava probíhá látkovým brusným kotoučem. Kombinujeme s leštící pastou pro vysoký lesk.

Jakou barvu na alu disky

Odpověď: Tvrdým a mechanicky odolným emailem použitelným i na Al disky je dvousložkový polyuretanový email Telpur T300 ( ve spreji neexistuje). Použitelné mohou být i akrylátové emaily ve sprejích, ale jsou méně odolné.

Jak se starat o alu kola

Nepoužívejte drsné abrazivní čističe ani předměty – riskujete poškození disku. Jemným suchým hadříkem kola otřete do sucha, případně přeleštěte. Postup opakujte nejlépe 1× týdně. Silné znečištění alespoň opláchněte čistou vodou bezprostředně po jízdě, jakmile kola a brzdové destičky zchladnou.

Na co si dát pozor při koupi alu kol

Nejčastější závady alu kol

Mezi evergreeny a nejpravděpodobnější vady patří ty kosmetické – drobné škrábance, ťukance a jemné prasklinky laku, nebo samotných kol a lemů. K těm snadno dojde i při běžném provozu.