Jak udělat Eiskaffee?

Jak si udělat Ice Latte

Recept na ledové latteNachystáme si sklenici, do které přidáme pár kostek ledu.Nalijeme studené mléko.Nalijeme připravené espresso a můžeme podávat.

Jak udělat ledovou kávu bez šejkru

Postup přípravyDo sklenice od přesnídávky dáme 2-3 lžičky instantní kávy (může být i bez kofeinu) a 1-2 lžičky cukru. Kávu zalijeme do půlky přesnídávkové sklenice studenou vodou.Sklenici uzavřeme a protřepeme, dokud se neobjeví pěna.Zalijeme studeným mlékem, zlehka promícháme a ihned podáváme.

Jak se dělá ledová káva se zmrzlinou

Nejprve si připravíme espresso a dáme jej vychladit. Spolu s několika kostkami ledu, cukrem a mlékem espresso poté protřepeme v šejkru (či v zavařovací sklenici), popř. umixujeme v mixéru, až nám vznikne hustá pěna. Do vysoké sklenice dáme zmrzlinu a zalijeme ji namíchanou kávovou pěnou.

Jak udělat ledovou kávu z kávovarů

Ledová káva z espressa

Na led nalijte horké espresso; pokud chcete mít ledovou kávu sladkou, je potřeba nejprve v horkém espressu rozmíchat cukr (ve studené kávě by se špatně rozpouštěl). Dlouhou lžičkou míchejte kávu s ledem tak dlouho, až káva zcela vychladne, nebude to určitě trvat déle než 20-30 vteřin.

Jak se dělá frappé

Frappé – recept

Připravuje se smícháním instantní kávy (jedna až dvě lžičky) s minimálně 50 ml studené vody a rozmícháním ručním mixérem nebo promícháním v shakeru. Pro dochucení lze přidat cukr a mléko. Podává se ve vysoké sklenici s ledem a brčkem. Obdoba frappé je ledová káva.

Jak udělat ledové frappé

Připravte espresso ze své oblíbené kávy, přidejte 150 ml mléka, několik kostek ledu a cukr dle chuti. Ingredience protřepejte v šejkru nebo rozmixujte. Servírujte opět ve vysokých sklenicích a brčkem. Pro výraznější chuť kávy můžete mléko nahradit ledovou drtí.

Jak se dělá ledové cappuccino

Nejprve nalijeme 100-150 ml mléka (160 ml v případě cappuccina) vychlazeného přibližně na 8 °C do tří čtvrtin objemu sklenice a doplníme ledem. Poté si do konvičky na mléko či malého hrníčku připravíme dvojité espresso (v případě cappuccina jednoduché) dle klasického receptu.

Jak správně udělat ledovou kávu

Smíchejte 1–2 čajové lžičky instantní kávy se studenou vodou (případně i s mlékem). Přidejte ledové kostky a podrťte ručním mixérem. Shakerem nebo mixérem vyšlehejte pěnu. Podávejte ve vysoké sklenici.

Jak udělat ledove cappuccino

Poté si do konvičky na mléko či malého hrníčku připravíme dvojité espresso (v případě cappuccina jednoduché) dle klasického receptu. Pokud si kávu plánujete osladit, udělejte tak ještě před tím, než jí smícháte s mlékem a zchladíte. Nakonec stačí espresso přelít přes led.

Co je to frappuccino

Nápoj, který si každý zamiluje, obsahuje sirup s karamelovou příchutí kombinovaný s kávou a mlékem, rozmixovaný s ledem a zdobený šlehačkou a karamelovou polevou.

Jak si doma udělat frappé

Frappé – recept

Připravuje se smícháním instantní kávy (jedna až dvě lžičky) s minimálně 50 ml studené vody a rozmícháním ručním mixérem nebo promícháním v shakeru. Pro dochucení lze přidat cukr a mléko. Podává se ve vysoké sklenici s ledem a brčkem. Obdoba frappé je ledová káva.

Jakou kávu na frappé

Pro přípravu frappé se používá instantní káva. Pravé řecké frappé by se mělo připravovat z Nescafé. Většina receptů využívá k přípravě původního frappé buď přímo kávu Nescafé Frappé, nebo Nescafé Classic. Udělat jej ale můžete i z jiné kvalitní instantní kávy, nebo si pochutnat na základu z espressa.

Co je to frappé

Často v nápojových lístcích narazíte na frappé. To se podle klasické receptury připravuje v shakeru z instantní kávy, vody, ledu a cukru, případně mléka. Po vyšejkrování vznikne nápoj s bohatou pěnou a krémovou texturou. Instantní káva není povětšinou valné kvality a často se nahrazuje espressem.

Co je to Affogato

Název pochází z italštiny, kde affogato doslovně znamená utopený. A o takové malé utopení vlastně jde – vanilkovou zmrzlinu totiž přelijete dvojitou dávkou espressa a jak se zmrzlina postupně rozpouští do horkého kávového nápoje, ochlazuje ho a zároveň ochucuje. Výsledkem je malý osvěžující kávový dezert.

Jak si doma udělat ledovou tříšť

Jak připravit ledovou tříšť

Svaříme cukr s vodou a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme ovoce, které rozmačkáme nebo rozmixujeme, případně propasírujeme. Poté ho promícháme s cukrem i vodou, a dáme zmrazit do mrazničky.

Jak udělat ledové cappuccino

7. Ledové cappuccinoNalijte 120 ml ideálně plnotučného mléka do 200 ml sklenice.Připravte si espresso a mixujte ho společně se 3 kostkami ledu až do momentu, kdy vznikne velice jemná béžová pěna.Pěnu po lžičkách nalijte na povrch mléka ve sklenici a sledujte, jak se espresso odděluje od mléka.

Jak si vyrobit frappé

Příprava Caffé frappé z espressa:Připravte espresso ze své oblíbené kávy, přidejte 150 ml mléka, několik kostek ledu a cukr dle chuti.Ingredience protřepejte v šejkru nebo rozmixujte. Servírujte opět ve vysokých sklenicích a brčkem.Pro výraznější chuť kávy můžete mléko nahradit ledovou drtí.

Jak se dělá Affogato

Postup přípravy

Vyberte si hezký šálek otevřenějšího tvaru, třeba s kytičkami uvnitř, a naporcujte do něj větší kopeček zmrzliny. Zmrzlinu přelijte porcí (1-1,5 dl) horké silné kávy.

Jak se jmenuje káva se zmrzlinou

V překladu znamená affogato utopený (zmrzlina je utopná v kávě).

Jak dlouho se dělá ledová tříšť

Danou nádrž stroje mějte vždy při naplňování vypnutou (mražení, světlo, míchací cyklus). Ihned poté můžete zapnout stroj a začít míchat ledovou tříšť. Ledová tříšť bude připravena za cca 90 minut.

Jak udělat ledovou tříšť v mixéru

Svaříme cukr s vodou a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme ovoce, které rozmačkáme nebo rozmixujeme, případně propasírujeme. Poté ho promícháme s cukrem i vodou, a dáme zmrazit do mrazničky. Těsně před podáváním směs vyjmeme z mrazničky a rozmixujeme v mixéru, který je určený pro mixování ledu.

Co je to cortado

Italsky caffé macchiato, španělsky cortado je espresso zjemněné mléčnou mikropěnou tak, aby pasovalo akorát do malého šálku. Espresso Macchiato má své kořeny ve Španělsku, kde mu přezdívají Cortado. Tradičně se však jednalo se jednalo o espresso doplněné o lžičku mléčné pěny.

Jak udělat z ledu tříšť

Postup:Na čistou utěrku položíme několik kostek ledu, utěrku přeložíme a pak led paličkou na maso rozboucháme.Sklenici naplníme až nad okraj ledem.Zalijeme libovolným sirupem (dle chuti)4. Doplníme brčkem a pod slunečníkem pomalu usrkáváme.

Jak se dělá Americano

30 ml espressa. 150 ml horké vody

Americkým vojákům totiž vůbec nechutnalo příliš malé a silné espresso a začali si jej s oblibou ředit vodou. Základem je klasické (30 ml) nebo dvojité espresso (60 ml), které se dolívá horkou vodou o objemu až 150 mililtrů.

Co je to extra shot

Tento oblíbený kávový nápoj je extrahován ze 14 g kávy jako espresso, ovšem množství vody v jednom šálku je dvojnásobné (60 ml).