Jak udělat kešu krém?

Jak vyrobit máslo z kešu

Kešu ořechy opražte, vložte do mixéru nebo food procesoru a mixujte, dokud nevznikne krémové máslo. Pokud nemáte speciální mixér na ořechová másla, budete muset stírat máslo ze stěn zpět k nožům, aby se všechny ořechy rozmixovaly rovnoměrně. Během mixování přidejte kokosový olej (volitelné).
Archiv

Jak pražit kešu ořechy

Do pánve nasypte soli a promíchejte je. Zapněte plotýnku a středně mírný žár – sůl nechte zahřát. Po zahřátí solí vsypte do pánve oříšky a za stálého promíchávání pražte 5-8 minut. Opražené kešu poznáte podle lehce zlatavé barvy a vůně.

Co je kešu máslo

Kešu máslo je výborně roztíratelné a přírodní máslo, jehož složení tvoří 100 % kešu oříšky. Díky tomu se stává chutným zdrojem bílkovin, sacharidů a zdravých tuků. Kromě toho obsahuje vlákninu, vitamíny, minerální látky a antioxidanty. To všechno bez přidaných látek, soli, konzervantů a palmového oleje.

Co udělat z KESU

Pražené (a většinou solené) kešu využijete k přímé konzumaci, zatímco natural jsou skvělou surovinou pro rostlinnou kuchyni. Namočené změknou, ještě více zesládnou a především po poctivém rozmixování už není nutné je cedit. Připravíte z nich lahodnou smetanu, krém na dorty, oříškové máslo, pevnější i mazací “sýry”.
Archiv

Jak udělat domácí ořechové máslo

Výroba ořechového másla je jednoduchá

Upečené ořechy nechte lehce vychladnout a poté je nasypte do mixéru. Mixér spusťte raději na nižší výkon a nechte ořechy mixovat. Postupně se změní v ořechovou mouku a z té se poté začne stávat pasta – máslo.

Jaký mixér na ořechové máslo

1 – dostatečné množství suroviny a výkonný mixér. Výroba ořechových másel trvá u mixérů, které mají výkon aspoň 800 W chvilku. Mixér Omniblend, který používám a nabízím ve svém e-shopu, má výkon 2 238 W. U slabších mixérů budete potřebovat možná 5–25 minut a vytvoříte jen hrubší pomazánku, nikoli hladké máslo.

Jak dlouho sušit vyloupané vlašské ořechy

Použít můžete i sušičku na ovoce

Teplota v sušičce by nikdy neměla být vyšší než je 25°C a ořechy navíc sušíme tzv. na etapy. Celý proces sušení v sušičce tak může trvat klidně i 3 – 4 týdny. Mělo by správně probíhat tak, že ořechy sušíme asi jen 6 hodin z celého dne a zbytek je necháme, aby si odpočinuly.

Jak sušit ořechy v troubě

Dáme je na plech a začneme v troubě sušit na 50°C. Kdo má v troubě ventilátor, zapne si program s ventilátorem. Kdo nemá, musí nechat mírně pootevřené dvířka, aby mohla vlhkost z ovoce odcházet. Po 4 hodinách sušení plech vyndáme, necháme vychladnout a opět je dáme sušit do trouby a to na 65°C.

Jak použít kešu máslo

Kešu máslo má sladkou smetanovou chuť. Šikne v kuchyni při pečení. Můžete jej přidat také do ovesné kaše, namazat na oblíbené pečivo nebo smíchat s rostlinným jogurtem. Výborně chutná jako poleva na čerstvém ovocném salátu.

Jak dlouho Namocit kešu

Kešu má jemnou nasládlou chuť, oproti jiným ořechům obsahuje méně tuku a naopak poměrně dost škrobu (12 %), proto dobře funguje jako zahušťovadlo. Namáčení: 2 hodiny (ale může být i přes noc). Namočené kešu je krásně měkké a máslové.

Co s kešu

Kešu se často používají v raw dortech místo tvarohu, smetany a dalších zahušťovadel. Pokud rozmixujete hrst kešu ořechů s mlékem, můžete je použít místo smetany k zahuštění polévek i omáček.

Jak se dělá ořechové mléko

PřípravaVlašské ořechy zalijte vodou a dejte na min. 8 hodin do lednice.Druhý den vodu z ořechů vylijte a ořechy krátce propláchněte.Ořechy rozmixujte s vodou. Trvá to 1-2 minut a mléko je hotové.Mléko přeceďte přes síto nebo sáček na ořechy.Mléko nechte neslazené nebo podle chuti oslaďte.

Jaký stolní mixér koupit

Nejlepší stolní mixéry dle srovnávacího testu

Pořadí Nejlepší stolní mixéry Orientační cena
1. Tefal BL 985 A31 11 000 Kč
2. Tefal BL 962 B38 4 800 Kč
3. Eta Vital Blend 3100 90000 3 600 Kč
4. Sencor SBU 7877CH 3 500 Kč

Jak dlouho se suší ořechy v troubě

Dáme je na plech a začneme v troubě sušit na 50°C. Kdo má v troubě ventilátor, zapne si program s ventilátorem. Kdo nemá, musí nechat mírně pootevřené dvířka, aby mohla vlhkost z ovoce odcházet. Po 4 hodinách sušení plech vyndáme, necháme vychladnout a opět je dáme sušit do trouby a to na 65°C.

Jak snadno oloupat vlašské ořechy

Jak loupat ořechy

Pokud na nich stále máte zelenou nebo už zčernalou slupku, je načase se jí zbavit. Nejrychlejší způsob je ořechy na 15 minut spařit v horké vodě, kdy jsou v ní po celou dobu plně ponořené a pod poklicí.

Jak dlouho nechat schnout ořechy

Sušení čerstvých ořechů může trvat 4-6 týdnů. Následně je umístíme do vzdušných laťových bedniček nebo síťových pytlíků na cibuli či brambory. Nedáváme je ale na zem, podobně jako cibuli nebo česnek je zavěsíme někam do prostoru. Jen tak nám nezplesniví a nezapaří se, k čemuž by v uzavřené nádobě jistě došlo.

Co s mandlovým máslem

K čemu lze mandlové máslo použít

Mandlové máslo je přirozeně trochu nasládlé a oříškové, hodí se proto do ranních kaší, na čerstvé ovoce a do všech zdravých zákusků, jako jsou například plněné košíčky. My si mandlové máslo mažeme na plátky jablíčka, na kolečka banánu a když přijde opravdu velká chuť, jíme ho jen tak.

Jak dlouho namáčet kešu ořechy

Jak dlouho namáčet jednotlivé druhy ořechůkešu: 2–4 hodiny.lískové ořechy: 8–12 hodin.makadamové ořechy: 2 hodiny.mandle: 8–12 hodin.para ořechy: 3 hodiny.pekanové ořechy: 6 hodin.pistácie: 8 hodin.vlašské ořechy: 4 hodiny.

Proč namáčet ořechy a semínka

Téměř všechny ořechy, semínka, obiloviny a luštěniny je potřebné před jejich použitím namočit, abychom odemknu-li jejich nutriční potenciál a aktivovali životodárné enzymy, které je promění ve více stravitelné a biologicky dostupné pro naše tělo.

Jak dlouho Namacet kešu

Kešu má jemnou nasládlou chuť, oproti jiným ořechům obsahuje méně tuku a naopak poměrně dost škrobu (12 %), proto dobře funguje jako zahušťovadlo. Namáčení: 2 hodiny (ale může být i přes noc). Namočené kešu je krásně měkké a máslové.

Který mixér je nejlepší

Nejlepší stolní mixéry dle srovnávacího testu

Pořadí Nejlepší stolní mixéry Celkové hodnocení
1. Tefal BL 985 A31 95,2 %
2. Tefal BL 962 B38 92,8 %
3. Eta Vital Blend 3100 90000 87,0 %
4. Sencor SBU 7877CH 85,8 %

Jaký příkon má mixér

Příkon mixéru

Stolní mixér – minimálně 300 W, jestliže chcete mixovat i led a jiné tvrdé přísady, volte spotřebič s příkonem alespoň 1000 W. Tyčový mixér – spodní hranice by se neměla dostat pod 150 W, přičemž k mixování polévek a omáček stačí 300 W. U multifunkčních modelů s různými nástavci je ideální hodnota 600 W.

Jak správně sušit vlašské ořechy

Sušení trvá přibližně měsíc až měsíc a půl, ale i poté je třeba ořechy umístit do otevřených bedniček nebo ještě lépe do síťových tašek (nejlepší jsou síťované pytlíky na cibuli nebo brambory) a zavěsíme do tmavé suché místnosti, kde mohou „dýchat“.

Kdy se sbírají vlašské ořechy

Kdy ořechy dozrávají Hlavní sezona sběru vlašských ořechů se časově kryje s koncem září a počátkem října. Spadané ořechy sbíráme a pokud na sobě mají ještě ochranná pouzdra, musíme je jich zbavit. Následně ořechy sušíme.

Kdy louskat vlašské ořechy

Lépe proschnou ve skořápce a louskat je je nejlepší za sychravých listopadových večerů.