Jak udělat ledovou kávu Dolce Gusto?

Jak udělat ledové kafe z Kavovaru

Na led nalijte horké espresso; pokud chcete mít ledovou kávu sladkou, je potřeba nejprve v horkém espressu rozmíchat cukr (ve studené kávě by se špatně rozpouštěl). Dlouhou lžičkou míchejte kávu s ledem tak dlouho, až káva zcela vychladne, nebude to určitě trvat déle než 20-30 vteřin.

Jak udělat dobrou ledovou kávu

Do sklenice od přesnídávky dáme 2-3 lžičky instantní kávy (může být i bez kofeinu) a 1-2 lžičky cukru. Kávu zalijeme do půlky přesnídávkové sklenice studenou vodou. Sklenici uzavřeme a protřepeme, dokud se neobjeví pěna. Do sklenice, ve které budeme ledovou kávu podávat, dáme kostky ledu a přilijeme kávovou pěnu.

Jak si udělat ledové latte

Nejprve nalijeme 100-150 ml mléka (160 ml v případě cappuccina) vychlazeného přibližně na 8 °C do tří čtvrtin objemu sklenice a doplníme ledem. Poté si do konvičky na mléko či malého hrníčku připravíme dvojité espresso (v případě cappuccina jednoduché) dle klasického receptu.
Archiv

Jak se dělá ledová káva se zmrzlinou

Nejprve si připravíme espresso a dáme jej vychladit. Spolu s několika kostkami ledu, cukrem a mlékem espresso poté protřepeme v šejkru (či v zavařovací sklenici), popř. umixujeme v mixéru, až nám vznikne hustá pěna. Do vysoké sklenice dáme zmrzlinu a zalijeme ji namíchanou kávovou pěnou.

Jak udělat ledové frappé

Připravte espresso ze své oblíbené kávy, přidejte 150 ml mléka, několik kostek ledu a cukr dle chuti. Ingredience protřepejte v šejkru nebo rozmixujte. Servírujte opět ve vysokých sklenicích a brčkem. Pro výraznější chuť kávy můžete mléko nahradit ledovou drtí.

Jak udělat espresso na ledu

A postupSklenku nebo šálek předem vychlaďte (dejte je třeba na pár minut do mrazáku nebo ledničky).Připravte si espresso.Do dobře vychlazeného šálku či sklenky vložte jednu nebo dvě hodně podchlazené kostky ledu.Čerstvě připravené espresso nalijte na kostky ledu. A je to.

Jak si doma udělat ledovou tříšť

Jak připravit ledovou tříšť

Svaříme cukr s vodou a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme ovoce, které rozmačkáme nebo rozmixujeme, případně propasírujeme. Poté ho promícháme s cukrem i vodou, a dáme zmrazit do mrazničky.

Jak udělat latté v kávovaru

V kavárně nejdříve barista jemně našlehá mléko a nalije jej do vysoké sklenice. Asi po půl minutě se horké mléko oddělí od mléčné pěny. To je ta pravá chvíle, kdy se do sklenice přidává šálek klasického espressa a vzniknou tři vrstvy. Dole je horké mléko, uprostřed espresso a nahoře mléčná pěna.

Jak se jmenuje káva se zmrzlinou

V překladu znamená affogato utopený (zmrzlina je utopná v kávě).

Jakou kávu na frappé

Pro přípravu frappé se používá instantní káva. Pravé řecké frappé by se mělo připravovat z Nescafé. Většina receptů využívá k přípravě původního frappé buď přímo kávu Nescafé Frappé, nebo Nescafé Classic. Udělat jej ale můžete i z jiné kvalitní instantní kávy, nebo si pochutnat na základu z espressa.

Co je to frappuccino

Nápoj, který si každý zamiluje, obsahuje sirup s karamelovou příchutí kombinovaný s kávou a mlékem, rozmixovaný s ledem a zdobený šlehačkou a karamelovou polevou.

Co je to Affogato

Název pochází z italštiny, kde affogato doslovně znamená utopený. A o takové malé utopení vlastně jde – vanilkovou zmrzlinu totiž přelijete dvojitou dávkou espressa a jak se zmrzlina postupně rozpouští do horkého kávového nápoje, ochlazuje ho a zároveň ochucuje. Výsledkem je malý osvěžující kávový dezert.

Jak dlouho se dělá ledová tříšť

Danou nádrž stroje mějte vždy při naplňování vypnutou (mražení, světlo, míchací cyklus). Ihned poté můžete zapnout stroj a začít míchat ledovou tříšť. Ledová tříšť bude připravena za cca 90 minut.

Jak vyrobit ledovou drť

Ledová tříšť

Nejjednodušším řešením, jak si ledovou tříšť vyrobit je použití ručního drtiče na led. Jde o jednoduchý mlýnek, do kterého se z vrchu nasype led kostkový a po několikerém zatočení kličkou do spodní nádoby padá hotový drcený led.

Jaký je rozdíl mezi cappuccino a latte

Caffé latté má oproti cappuccinu větší objem (více než 250 ml) a méně pěny, přičemž základem je opět klasické espresso, obsahuje tedy více mléka. V Itálii vzniklo jako varianta kávy pro děti. Latté macchiato je pak verze café latté, která se liší technikou přípravy.

Jak udělat domaci latě

Mléko si ohřejeme aby bylo úplně horké, potom ho šlehačem vyšleháme až se začne tvořit pěna. Do půlky každé sklenice nalijeme horké mléko, lžičkou "naházíme" do sklenice ještě trochu pěny a trochu pěny si necháme. Kávu lijeme do sklenice opatrně po stěně sklenky jen tak tenkým proudem, aby se káva s mlékem nesmíchaly.

Co je to cortado

Italsky caffé macchiato, španělsky cortado je espresso zjemněné mléčnou mikropěnou tak, aby pasovalo akorát do malého šálku. Espresso Macchiato má své kořeny ve Španělsku, kde mu přezdívají Cortado. Tradičně se však jednalo se jednalo o espresso doplněné o lžičku mléčné pěny.

Jak si doma udělat frappuccino

Frappé – recept

Připravuje se smícháním instantní kávy (jedna až dvě lžičky) s minimálně 50 ml studené vody a rozmícháním ručním mixérem nebo promícháním v shakeru. Pro dochucení lze přidat cukr a mléko. Podává se ve vysoké sklenici s ledem a brčkem. Obdoba frappé je ledová káva.

Jak se dělá frappé

Frappé – recept

Připravuje se smícháním instantní kávy (jedna až dvě lžičky) s minimálně 50 ml studené vody a rozmícháním ručním mixérem nebo promícháním v shakeru. Pro dochucení lze přidat cukr a mléko. Podává se ve vysoké sklenici s ledem a brčkem. Obdoba frappé je ledová káva.

Co je to frappé

Často v nápojových lístcích narazíte na frappé. To se podle klasické receptury připravuje v shakeru z instantní kávy, vody, ledu a cukru, případně mléka. Po vyšejkrování vznikne nápoj s bohatou pěnou a krémovou texturou. Instantní káva není povětšinou valné kvality a často se nahrazuje espressem.

Jak připravit affogato

Postup přípravy

Vyberte si hezký šálek otevřenějšího tvaru, třeba s kytičkami uvnitř, a naporcujte do něj větší kopeček zmrzliny. Zmrzlinu přelijte porcí (1-1,5 dl) horké silné kávy. Okamžitě se do té dobroty pusťte a doufejte, že vás v tom horku postaví na nohy.

Jak udělat ledovou trist v mixéru

Svaříme cukr s vodou a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme ovoce, které rozmačkáme nebo rozmixujeme, případně propasírujeme. Poté ho promícháme s cukrem i vodou, a dáme zmrazit do mrazničky. Těsně před podáváním směs vyjmeme z mrazničky a rozmixujeme v mixéru, který je určený pro mixování ledu.

Jak si udělat domácí led

Stačí dát vodu do nádoby, která je izolovaná ze všech stran kromě hladiny. Voda v takové nádobě začne mrznout shora dolů a nově vznikající led "tlačí" všechny vzduchové bulinky a nečistoty pod sebe. Ve finále získáte krásně čirý led v horní části nádoby s bublinkami dole.

Jak si doma udělat ledovou trist

Jak připravit ledovou tříšť

Svaříme cukr s vodou a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme ovoce, které rozmačkáme nebo rozmixujeme, případně propasírujeme. Poté ho promícháme s cukrem i vodou, a dáme zmrazit do mrazničky.

Co je silnejsi latte nebo cappuccino

Caffé latté má oproti cappuccinu větší objem (více než 250 ml) a méně pěny, přičemž základem je opět klasické espresso, obsahuje tedy více mléka. V Itálii vzniklo jako varianta kávy pro děti.