Jak vyrobit pítko pro ptáčky
Nejjednodušší pítko vyrobíme tak, že na zahradu umístíme mělkou misku s vodou (či třeba pod-květník), do které položíme několik kamenů. Ty zabrání utonutí hmyzu, který do misky může spadnout. Vodu vyměňujeme nejlépe denně, jednou za týden misku vydrhneme rýžákem.
Archiv
Jak vyrobit betonove pítko
Stačí použít talíř, mísu či jinou podobnou nádobu. Záleží, jak velké chceme pítko udělat. V našem případě jsme zvolili vyšší mísu, protože na dno chceme ještě umístit pro dekoraci kameny. Aby šlo pítko z formy dobře sundat a také abychom mísu nepoškodili, před nanášením betonu ji obalíme potravinářskou fólií.
Archiv
Kam dát pítko
Pítko bychom měli umístit ideálně na stinné místo; voda se díky tomu nebude tak rychle kazit a odpařovat. Přesto bude během veder potřeba ji doplňovat nebo vyměnit skoro každý den. Místo, kam pítko postavíte nebo zavěsíte, by proto mělo být snadno dostupné nejen pro ptáky, ale také pro vás.
Jak vyrobit list z betonu
Použijeme beton a to buď pytlovaný, nebo si jej namícháme z dílu cementu a tří dílů jemného přesátého písku a vody. Beton můžeme zpevnit tím, že do něj vložíme tzv. perlinku (armovací síťku). Beton navrstvíme do tloušťky 3–6 cm a necháme ho za občasného kropení na stinném místě 3–4 dny zatvrdnout.
Archiv
Jak vyrobit krmítko z květináče
Krmítko z květináče
Stačí jen do květináče vyvrtat po obvodu takové díry, aby se jimi sypala právě tak velká semínka, která obvykle pro ptáky máte – větší v případě slunečnice, menší v případě směsi drobných semínek pro krmení venkovního ptactva.
Jaký beton do formy
Na tvorbu dekorací se nejvíce hodí lehký beton, vysokopevnostní beton nebo také třeba konstrukční beton.
Jak si vyrobit betonový květináč
Na výrobu betonového květináče budete potřebovat směs suchou betonovou směs (potěr) a suchý cement v poměru 1 : 2, kbelík, kde ji smícháte s vodou, starý ručník nebo jiný savý kus látky, květináč nebo nádobu, která se stane formou květináče a igelit nebo karton jako podložku.
Jak plakát Ptacky na krmítko
Pro dodatečnou ochranu přidejte do svého krmítka přepážku nebo jej namontujte na tyč, kam se veverka nevyšplhá, protože jí to bude klouzat. Plnění ptačích krmítek jídlem, které veverky nemají rády, jako je světlice barvířská, mastňák habešský či proso, je účinný způsob, jak přilákat ptáky, ale ne veverky.
Jak vyrobit krmítko pro ptáčky z PET lahve
Trochu obehrané, ale dokonale jednoduché je vyrobit krmítko z PET lahve. Z lahve vyřízněte nožem díru dost velkou, aby se do ní vešel menší opeřenec. Pak do spodní části dejte dřevěnou tyčku nebo kousek proutku. Někdo sice dává pletací jehlici, ale ta ptáčkům klouže.
Jak namíchat beton bez štěrku
Pokud zvolíte pouze kombinaci cementu, písku a vody, pak se standardně používá 1 díl cementu, 3 až 4 díly písku a 0,75 až 1 díl vody. V praxi to tedy znamená, že použijete například 1 kyblík cementu, který smícháte s 3 až 4 kyblíky písku a přidáte k tomu třičtvrtě až jeden kyblík vody.
Čím natřít betonový květináč
pro nátěr betonu se schválením pro přímý styk s potravinami může být použitelný dvousložkový epoxidový email s2321 epolex email profi, který je schválen v bílém a šedén odstínu, (neodolává dobře uv a kyselinám) nebo silikon akrylátový email bisil (inf. na www.biopol.cz ).
Jaký cement na výrobu květináčů
Na výrobu betonového květináče budete potřebovat směs suchou betonovou směs (potěr) a suchý cement v poměru 1 : 2, kbelík, kde ji smícháte s vodou, starý ručník nebo jiný savý kus látky, květináč nebo nádobu, která se stane formou květináče a igelit nebo karton jako podložku.
Jak vyrobit ptačí budku
Zapomeňte na plast nebo kov, budku je nejlepší vyrobit z neošetřeného dřeva nebo lepených dřevěných desek. Dřevo „dýchá“ a zároveň dobře izoluje. Dřevěná deska, ze které budeme řezat jednotlivé díly budky, by neměla být příliš tenká (minimálně 20 mm) a dřevo by mělo být vyschlé, aby se budka nekroutila.
V jakém poměru se dělá beton
Nejčastější otázky při míchání betonu
Při míchání betonu na podlahu je standardem poměr cementu a písku 1:3:4 (1 lopata cementu, 3 lopaty písku a 4 lopaty štěrku). Zvolte písek s frakcí 0/4 mm, případně štěrk 4/8 mm. Na 25 kg cementu potřebujete cca 15 l vody.
Proč se mi drolí beton
Řídké betony, které vodu odlučují, jsou po vytvrdnutí prašné, tvoří se v nich trhliny a drolí se. Navíc je takový beton i po zatvrdnutí částečně nasákavý, což snižuje jeho odolnost vůči mrazu.
Jak udělat květináč z cementu
Plastový kelímek postavíme na pracovní plochu dnem vzhůru, přes něj položíme hadr namočený v betonu a vytvarujeme ho. Necháme zhruba jeden den zatvrdnout a potom z kelímku sundáme. Skutečně tvrdý bude květináč až za dva dny.
Jak namíchat beton na květináče
Na výrobu betonového květináče budete potřebovat směs suchou betonovou směs (potěr) a suchý cement v poměru 1 : 2, kbelík, kde ji smícháte s vodou, starý ručník nebo jiný savý kus látky, květináč nebo nádobu, která se stane formou květináče a igelit nebo karton jako podložku.
Proč se dává do betonu štěrk
Praktický tip pro pevnější beton: Chcete-li dosáhnout pevnějšího a odolnějšího betonu, můžete k písku s nižší frakcí přidat štěrk/kamenivo s frakcí 4 až 16 mm. Obecně je použití kameniva velmi doporučováno, pokud chcete, aby vám beton dlouho vydržel.
Jak zabránit praskání betonu
Chceme-li zabránit trhlinám od plastického smršťování na volných površích, musíme před ukončením betonáže celé konstrukce povrch betonu dočasně ošetřovat. Míra nutnosti ošetřovat beton stoupá přímo úměrně s délkou trvání betonáže a s intenzitou nepříznivých klimatických podmínek.
Kdy je beton tvrdy
Beton zraje celkem 28 dní, po kterých získává 100 % uváděné pevnosti. Při betonování podlah, nebo základové desky však není třeba čekat tak dlouho. Beton je po cca 2 dnech pochozí a lze jej mírně zatížit a po 7 dnech získává až 70 % své pevnosti.
Jak dlouho vydrží betonová stěrka
Dá se ale po čase odmastit, přelakovat, záleží také, zda jde o interiér nebo veřejný prostor. Ale stěna doma vám vydrží klidně třicet let. A pokud chcete, po určité době není problém lak obnovit.
Jak často kropit čerstvý beton
Mlžení se provádí 2-3x denně, aby byl povrch betonu trvale vlhký a tím se eliminovalo riziko vzniku trhlin v betonu. PRO ZVÍDAVÉ: Délku nutného ošetřování udává „specifikace provádění“ (odstavec 4.2.1 ČSN EN 13670) prostřednictvím stanovení ošetřovací třídy (článek 8.5 a příloha F 8.5 ČSN EN 13670).
Proč popraskal beton
Na povrchu výztuže se začne vytvářet zkorodovaná vrstva, která má větší objem než původní výztuž. S růstem tloušťky koroze se zvyšuje tlak této vrstvy na okolní beton, až dojde k popraskání betonu a jeho „odloupání či oprýskání“.
Jak dlouho nesmi pršet na beton
Beton potřebuje vodu a tvrdne ca měsíc, během tvrdnutí by neměl vyschnout.
Jak se dělá betonová stěrka
Betonovou stěrku vyhlaďte nerezovým nerezovým hladítkem (naleznete na našem eshopu) . Omítku nechte zaschnout a vytvrdnout 3 až 6 hodin. Po 3 – 6 hodinách lze aplikovat druhou vrstvu s tloušťkou 1 – 2 mm. Druhou vrstvu betonové stěrky nechte zaschnout po dobu 1 – 3 hodiny – omítka by neměla po doteku "lepit".