Jak upevnit sluneční plachtu?

Jak upevnit plachtu

Všude tam kde je možné použít opravdu přesný rozměr plachty, poslouží k jejímu kotvení nejlépe silonová šňůra. Je odolná povětrnostním podmínkám a za všech okolností pevná. Při provlečení ocelovými oky po obvodu plachty a následně uchycení za vhodně umístěné háky nebo kolíky je spojení plachty se zemí dokonalé.

Jak upevnit Stinici plachtu na zeď

JAK UKOTVIT STÍNOVOU PLACHTU

V závislosti na prostoru můžete k ukotvení stínicí plachty využít jakékoliv stěny nebo příčky pomocí speciálních desek v našich sadách na stěny. Případně můžete použít naše podpěrné tyče, které jsou speciálně navrženy pro robustní a profesionální upevnění plachtových stanů.
Archiv

Jak upevnit slunecni clonu

Upevnění clony je snadné a rychlé. Většinou jsou k dispozici plastové spony, suché zipy nebo šňůrky. Často narazíte i na kombinaci všech těchto prvků.

Jak pripevnit plachtu na balkon

Způsobů, jak si zajistit stín na balkóně či terase, je více. Rychle může pomoci slunečník, mezi vzhledově zajímavější a praktičtější řešení patří markýzy a solární plachty. Kromě toho jsou na zahradách také oblíbené dřevěné pergoly nebo altánky.
Archiv

Čím zatížit plachtu

V případě, že po obvodu plachty jsou umístěna oka, je možné plachtu zatížit pomocí PET lahví naplněných vodou, nebo pískem, zavěšených do oka plachty. Jako provizorní zakrytí lze rovněž zvolit folie, které jsou součástí střešního systému.

Jak pripevnit clonu na kocarek

Pro její připevnění clonu rozprostřete přes stříšku, přetáhněte gumičku pod korbičkou a přivažte připevňovací lanka k rukojeti kočárku. Clona tak zůstane pevně přichycená ke kočárku i za větrných podmínek nebo při jízdě po nerovném povrchu.

Jak nasadit slunecni clonu na kocarek

Clona na kočárek poskytne vašemu miminku příjemný stín, chrání jej před škodlivým UV zářením, ale také před větrem. v závislosti na úhlu dopadu slunečního světla. Jednoduchá montáž, stačí nasadit clonu přes boudu kočárku a gumu natáhneme pod korbičkou kočárku, následně zavážeme šňůrky na rukojeť nebo opěrku nohou.

Jakou Stinici plachtu

V tom případě pro vás máme jednoduché, avšak praktické zastínění ve formě napínacího slunečníku holandské značky NESLING. Instalace takové plachty není vůbec složitá. Plachta má v každém rohu silné nerezové kovové upínací oko, pomocí kterého ji lze uchytit.

Jak zastínit terasu

Velmi elegantním a funkčním řešením, jak si zajistit na terase příjemný chládek, jsou stínící plachty. Sluneční plachty jsou nejčastěji vyrobené ze vzdušné a nepromokavé tkaniny, která je určená k ochraně před nebezpečným UV zářením. Vybírat můžete ze spousty designových variant.

Jak zakrýt střechu plachtou

Volné konce plachty se můžou opět zajistit přibitím, nebo jinak vhodně fixovat. V případě, že po obvodu plachty jsou umístěna oka, je možné plachtu zatížit pomocí PET lahví naplněných vodou, nebo pískem, zavěšených do oka plachty. Jako provizorní zakrytí lze rovněž zvolit folie, které jsou součástí střešního systému.

Čím zakrýt střechu

Potřebujete-li zakrýt právě nařezané dřevo nebo shrabané seno proti nepříznivým podmínkám, oceníte kvalitní plachtu. Ochranné plachty mají i celou řadu dalšího využití : Ty s většími rozměry mohou dočasně zakrýt střechu domu, zahradního domku nebo kůlny.

Co na Kocar proti slunci

Kvalitní UV clona na kočárek ochrání před nebezpečným zářením. UV clona na kočárek jakéhokoliv typu slouží primárně jako stínidlo. Ne všechny clony ale blokují UVA a UVB záření. Maximální ochranu pro vaše miminko poskytne pouze kvalitní sluneční clona s UV filtrem.

Jak nasadit slunecni clonu na kočárek

Clona na kočárek poskytne vašemu miminku příjemný stín, chrání jej před škodlivým UV zářením, ale také před větrem. v závislosti na úhlu dopadu slunečního světla. Jednoduchá montáž, stačí nasadit clonu přes boudu kočárku a gumu natáhneme pod korbičkou kočárku, následně zavážeme šňůrky na rukojeť nebo opěrku nohou.

Jak upevnit clonu na kočárek

Pro její připevnění clonu rozprostřete přes stříšku, přetáhněte gumičku pod korbičkou a přivažte připevňovací lanka k rukojeti kočárku. Clona tak zůstane pevně přichycená ke kočárku i za větrných podmínek nebo při jízdě po nerovném povrchu.

Jak vybrat clonu na kočárek

Nejlepší clony na kočárek

Pořadí Název Hodnocení
1. Zopa Bavlněná clona Rings ⭐ 100 %
2. BABY POINT clona UV 30+ šedá ⭐ 97 %
3. Dooky clona Design stříbrná stars ⭐ 90 %
4. Dooky stříška černá ⭐ 85 %

Jak zastínit plot

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Jak zakrýt terasu

Proti větru i dešti se můžete ochránit pomocí již zmíněných screenových rolet, ale také pomocí velmi estetického posuvného zasklení pergoly. Pro večerní posezení je skvělé pergolu doplnit o LED osvětlení. To lze zabudovat do konstrukce pergoly i do naklápěcích lamel, které tvoří střechu pergoly.

Jak Zastinit balkon bez Vrtani

Kazetová markýza je absolutní špička v sortimentu venkovního zastínění. Jedná se o markýzu, které má návin s látkou ve staženém stavu skrytý uvnitř kazety a je tak chráněn proti poškození a prodlužuje životnost markýzy. Ostatní modely markýz jsou vhodné k zastínění například balkonů, vchodů či předzahrádek.

Co je potřeba k rekonstrukci střechy

Rekonstrukce střechy a stavební povolení

Během rekonstrukce střechy však zasahujete do nosných částí budovy, které mají vliv na stabilitu domu. Rekonstrukce střechy tedy vyžaduje stavební povolení. Stejně tak bude třeba vyřídit stavební povolení v případě vybudování nového střešního okna či vikýře.

Jak chodit po střeše

Pro usnadnění chůze po střeše nadzdvihneme jednu tašku a tu, co je pod ní, posuneme nahoru. Objeví se otvor, takže po taškách můžeme chodit jako po schodech. Nezapomeňme na bezpečnost a zajištění proti pádu!

Jakou plachtu na strechu

Krycí či zakrývací plachty udrží v suchu stavební míchačku, naštípané dřevo, ale i krovy a půdu při opravě střechy. Pokud ale nepotřebujete plachtu jen na pár dnů, nešetřete na ní. Nepromokavé zakrývací plachty z tkaného polyetylenu jsou doslova hitem. Jsou lehké, pevné a skladné.

Čím vyplnit plot

Z přírodních materiálů štípaný bambus nebo rákosové rohože. Z umělých materiálů stínící tkaniny nebo imitaci živých plotů v rolích. Všechny druhy zastínění lze použít také pro zvýšení soukromí na vaší zahradě či terase, jako ochranu před poryvy větru, anebo ke zútulnění vašeho posezení na zahradě, balkónu.

Jak připevnit stínící sítě na plot

Tkaninu se doporučuje vázacími pásky připevnit v rozmezí cca 25 cm po sobě. Stahovací pásky musíte připevnit jak shora, tak i zespoda po celém obvodu plotu, balkonu… Na některých místech je dobré tkaninu připevnit páskou i uprostřed, nedojde tak jejímu prohnutí nebo i odfouknutí.

Co na střechu terasy

Na zastřešení je možné použít různé materiály. Počínaje plechem, přes pálené tašky, dřevo až po tvrzené sklo či textilní plachtu. V současné době se velmi často používá polykarbonát, a to ať už komůrkový, trapézový nebo vlnitý. Polykarbonát je lehký, pružný a dobře propouští světlo.

Jak zastínit lodžií

U zasklených lodžií můžeme využít některé druhy stínění z klasických oken. Velmi vhodnou volbou jsou v tomto případě vertikální žaluzie, které se snadno shrnou ke straně, když potřebujete skleněné panely otevřít.