Jak velké boilies?

Jak velký háček na boilies

Vybíráme háček podle velikosti kuličky boilies

Montáž i háček musí s nástrahou alespoň trochu korespondovat: Boilies o průměru nad 20 mm – pro tyto gigantické koule použijte velikost háčku 2 – 4. Běžné boilies s průměrem 10 – 20 mm: držte se klasického rozmezí háčků vel 4 -8.
Archiv

Jak dlouhý návazec

Samotná délka už nemá na zapíchnutí háčku takový vliv, jako použitý háček, délka boilie vlasu, rovnátko, broček atd. Všeobecně platí, že optimální délka návazce je cca 20cm.

Jak vybrat boilies

Malé boilies jsou vhodné pro ryby menších velikostí, zatímco větší boilies jsou vhodné pro větší kapry. Dalším faktorem, na který je třeba brát ohled, jsou složky v boilies. Každý kapr má jinou chuťovou preferenci, takže je důležité zvolit boilies s přísadami, které ho přitáhnou.

Kdy chytat na boilies

Chytání na boilies či pelety v jarních měsících

V době před a po tření kaprů využíváme koule s větším podílem proteinů, kapři jim dávají přirozeně přednost, protože instinktivně vědí, co je pro ně dobré. Chtějí nabrat váhu po zimě a získat dostatek energie právě ke tření.
Archiv

Jak často se má přehazovat boilie

Sníži frekvence záběrů, a to se může rovnat při pěti hodinách lovu třeba i nule. Ale jestli na tvoji vodě ryby berou ochotně boilie, vždy může být na jednom prutu na náhodu. Taky občas chodím na krátkou kaprařinu(12 hodin). První věc,která ti pomůže k úspěchu je tisíckrát omýlaný pravidlo,že musíš vědět kam jdeš.

Jak Napichnout boilies

Postup vázání jednoduchého návazce na boiliesNejprve si ustřihneme kus potahované šňůrky.Nyní na šňůrku navlékneme nástrahu, kterou zajistíme s pomocí zarážky.Teď klasickým bezuzlovým vázáním navážeme kaprový háček.Na druhé straně návazce uvážeme smyčku, přes kterou ještě přetáhneme převlek proti zamotávání návazce.

Co dělat když ryby neberou

Nadzvedněte nástrahu

Pokud ryby spíš jen proplouvají kolem vašeho lovného místa, moc se nekrmí a jen sem tam si zobnou, nástraha ve sloupci je může snáze zaujmout. Mezi plovoucí nástrahy patří plovoucí boilie, burizony, extrudy, kukly, rohlíkové boilie, některé pelety a umělé nástrahy.

Jak se chytá na feeder

Průběžný method feeder je velice jednoduchý na navázání. Pod krmítko navážeme adaptér na návazec. Osobně se mi osvědčily rychlovýměnné korálky, ale může to být klidně obratlík či jiný adaptér. U průběžného způsobu navázání je potřeba, aby obratlík nedržel pevně v otvoru krmítka.

Jak dlouho Dipovat boilies

Boilies můžeme v dipu namáčet různou dobu (od několika hodin až dnů). Dalším způsobem zatraktivnění boilies je jeho obalení v sypkém atraktoru. Jednoduše naši nástrahu navlhčíme, například v dipu, a obalíme v sypké surovině. Tím nástraha získá jedinečný obal, který se ve vodě postupně rozpustí.

Jaké boilies do studené vody

Na trhu nenajdete moc kuliček, které by za nízkých teplot pracovaly tak dobře, jako boilies MIKBAITS Mirabel Fluo. Jedná se o geniální boilies, které je vyrobeno z prvotřídní směsi, jež dokáže pracovat i ve studené vodě.

Jaké boilies na Orlík

Jako nástraha nám na Orlíku nejvíce fungovala kombinace potápivého a plovoucího boilie – tedy „panáček“. Upřednostňovali jsme boilies dipované, které zřejmě kapři vnímali daleko lépe než krmné kuličky. Uvolňovalo určitě mnohem více atraktorů do okolí a bylo o poznání účinnější.

Jak dlouho vydrží boilies

Zmražené boilies vydrží dlouho, ale doporučuji ho spotřebovat nejpozději do jednoho roku od zmražení.

Jak navázat na těžko

Po nahození montáže se prut odloží do vidliček, rybář vypne vlasec, pak jej mírně povolí a pověsí se na něj signalizátor záběru. Jakmile ryba nasaje nástrahu a chce s ní odplavat, její pohyb se přenese přes napnutý vlasec na signalizátor a záběr se projeví jeho stoupáním, či klesáním, případně také poskakováním.

Na co chytat ryby v létě

Ani v létě se nic nemění na tom, že kukuřice patří k tomu nejlepšímu na co chytat kapry v létě. A vlastmě i jindy. Ostatně na ni chytali třeba v Maďarsku velké kapry v dobách kdy ani tam boilies ještě nedošlo, a to byli maďaři o dost napřed proti tehdejšímu Československu.

Jak na ryby v horku

Vyzkoušejte různé plovoucí nástrahy jako jsou plovoucí pelety, plovoucí boilie, rybářské extrudy, foukaná kukuřice, burizony, pečivo. Pro prezentaci těchto nástrah můžete využít lov na plavanou ve sloupci (nastavíte menší hloubku než je v místě lovu). Druhou variantou je položená s průběžnou montáží a dlouhým návazcem.

Co je to feeder prut

Při lovu na feeder se používají speciální feederové pruty s tenkými ohebnými špičkami, které slouží k signalizaci záběru. Feeder znamená anglicky krmítko. Takže dalším typickým znakem lovu na feeder jsou krmítka. Díky feederovému krmítku nástraha na háčku leží vždy poblíž hromádky voňavého krmení.

Jak dlouhy prut na feeder

Dalšími dobré příležitosti pro kratší feedery jsou lov na malých revírech (říčkách) a lov v těsné blízkosti břehu. Pro všechny tyto případy využijete feederové pruty v délce 3,3 m nebo 3,0 m. Naopak delší feedery v délkách 3,9 m, 4,2 m se hodí pro lov ve velkých vzdálenostech od břehu na velkých přehradách.

Jak Dipovat boilies

Potřebujeme-li nadipovat během dne jednu či dvě nástrahy, stačí je již navlečené na přívěsu háčku jednoduše namočit přímo v dipu, ovšem více kuliček je lepší dipovat buď pomocí sáčku se zipem, nebo v nějaké vhodné menší krabičce po potravinách.

Jak na ryby ve studené vodě

Červi patří mezi úspěšné nástrahy do studené vody na kapry

Její selektivita pro lov kaprů je tím pádem nízká. Na pořádnou nálož červů ale kapr bere velmi ochotně. Mezičas při chytání vám pak zpříjemní hojnost záběrů jiných ryb. Nezřídka jsem na podzim při feederu na červa chytal velmi pěkné okouny nebo cejny.

Jaké boilies na kapry

Znova: Ideální je, aby boilies na jarní kapry obsahovalo nejrůznější masové složky – jako například boilies Spice Shrimp. Právě tyto kuličky jsou doslova nasáknuté krevetovým louhem. Tohle je ideální!

Kdo může chytat na Orlíku

Již po desítky let přitom platí pravidlo, které umožňuje lov na Orlíku všem rybářům vlastnícím jakoukoliv územní povolenku v rámci ČRS (a samozřejmě držitelům povolenek CS a celorepublikových). Na Orlík tak může vyrazit rybář například z Ostravska a nemusí si dokupovat hostovací povolenku.

Jak na kapry na Orlíku

Jako nástraha nám na Orlíku nejvíce fungovala kombinace potápivého a plovoucího boilie – tedy „panáček“. Upřednostňovali jsme boilies dipované, které zřejmě kapři vnímali daleko lépe než krmné kuličky. Uvolňovalo určitě mnohem více atraktorů do okolí a bylo o poznání účinnější. Kapr jak známo rád zkouší nové věci.

Jak casto menit boilies

Dobrý den Davide, boilies je samo o sobě nástraha, kterou můžete ponechat nastraženou na dně jezera celou řadu hodin. Ve skutečnosti jsou největší kapři velmi často chyceni na nástrahy, které leží na dně 10 i více hodin bez přehazování.

Jak se loví na feeder

Stačí na kmenový vlasec navléknout hokejku (zahnutou PVC hadičku s karabinkou na krmítko). Pod hokejku navlečeme gumový korálek, který bude chránit uzel a na konec kmenového vlasce navážeme obratlík. Do obratlíku navlečeme návazec a do hokejky připneme krmítko – feederový košík.

Jak daleko krmítko od háčku

Většinou se dává asi 7 až 40cm, někdy i víc. Záleží na okolnostech jako je například použitá nástraha, proud a podobně. Například na plovoucí nástrahu bych nedal 40cm, leda se zatěžujícím bročkem např. 5cm od háčku a k rousnici nebo nástraze na vlasu bych zase nedal 7cm návazec.

3 největší chyby na návazcích na kapry