Jaké víno do guláše?

Jaké víno ke guláši

Jasnou volbou jsou zde vína z Argentiny a Chile, Malbec a Cabernet, případně Carmenere. K jídlům jako je hovězí po burgundsku, tradiční český guláš apod. se na druhou stranu hodí vína jemnější na třísloviny ale s vyšší kyselinou.
Archiv

Jak udělat vývar do guláše

Příprava vývaru předem: Z 5 kg hovězích kostí, vložených do studené vody, uvaříme vývar (asi 15 litrů), vaříme nejméně 2 hodiny na mírném ohni. Do vody vložíme také všechny uvedené přísady uvedené pro vývar. K celé přípravě přistupujeme samozřejmě s láskou, odpovědně a pokud možno střízliví.
ArchivPodobné

Jaké víno k Tataráku

PINOT NOIR, RULANDSKÉ MODRÉ, modrá starobylá a dnes již mezinárodní odrůda z francouzského Burgundska. Nejoblíbenější lehčí červené víno na světě. Často s aroma a chutí červeného ovoce s vyšší kyselinou a nízkými taniny. K výrazněji vychucenému tataráku doporučuji Pinot Noir z Kalifornie, především z RUSSIAN RIVER.

Jaké víno k hovězímu masu

Hovězí maso ve vařené podobě se nejlépe snoubí s červenými víny odrůd Cabernet Sauvignon nebo Rulandské modré, k pečeni se výborně hodí nejlepší červená vína, např. Merlot. Telecí maso spojujeme s plnými bílými víny, např. s Veltlínským zeleným či Rulandskými bílým.

Co je to Pinot Gris

Pinot Gris (česky Rulandské šedé, italsky Pinot Grigio, hovorově též „Šedá Rulanda“) je starobylá bílá moštová francouzská odrůda, která je u nás velmi rozšířená. Vznikla pravděpodobně v Burgundsku, kde zmutovala z červeného Rulandského modrého (Pinot Noir).

Co je to vinné párování

Párování v restauraci představuje dokonalé spojení určitého druhu vína s pokrmem nebo ingrediencí. Párování umožňuje doplnit zážitek z jídla a nabízí vína, která umocňují chutě jednotlivých možností menu.

Kdy se dává česnek do guláše

Přidáme jíšku na zahuštění. Přidáváme sůl, pepř a kmín (mletý i celý – a to dle chuti), česnek (cca 5 minut před koncem vaření), majoránku (cca 2 minuty před koncem vaření). Guláš odstavíme a po vychladnutí necháme nejméně 24 hodin v lednici.

Jakou vodou zalít guláš

Dobrý guláš potřebuje čas

Zalijte půl litrem horké vody. Přidejte sůl a kmín. Zakryjte poklicí a vařte na mírném ohni nejméně dvě hodiny. Pokud si chcete ušetřit čas, zkuste guláš připravovaný v tlakový hrnci.

Co se pije ke steaku

Pokud steak podáváme s omáčkou, samozřejmě závisí na druhu omáčky, můžeme sáhnout po láhev vína odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah / Shiraz nebo Sangiovese. Vynikající volbou jsou také vína z Argentiny např. Malbec, protože třísloviny Malbecu doplňují texturu, chuť a pocit v ústech filety.

Jaké víno k tuňákovi

Co třeba tuňák Ke steaku z tuňáka jsou moc dobré suché ryzlinky. Tuňák se často připravuje na syrovo, potřebuje k sobě víno, které ho nepřebije. Může to být třeba i růžové víno z Provence nebo ryzlink.

Co je růžové víno

Růžové víno neboli rosé se vyrábí z odrůd modrých hroznů nejčastěji metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). Říká se, že růžové začíná svůj život jako červené víno, ale pak jej žije jako víno bílé.

Jak se vyslovuje Pinot Grigio

Vinaři používají spojení Pinot noir (pinó nuár), Pinot blanc (pinó blánk) nebo také Pinot gris (pinó grý).

Jak párovat víno

Červená vína hořké chuti dokonale doplní tučná jídla. Červená vína se hodí spíše pro doplnění chutí. Bílá, perlivá a růžová jsou většinou skvělá na kontrastní párování.

Co je vinné a nevinné párování

Párování v restauraci představuje dokonalé spojení určitého druhu vína s pokrmem nebo ingrediencí. Párování umožňuje doplnit zážitek z jídla a nabízí vína, která umocňují chutě jednotlivých možností menu.

Co dělá chuť guláše

Zvýraznit a vylepšit chuť guláše můžeme několika způsoby. Jedním z nich je dobrá paprika rozpuštěná v horkém tukuguláškoření a dochucovadla.cibule.Jak na to.rajčata.česnek.křen.majoránka.

Kdy se dává koření do guláše

Posypeme korenim (chilli, paprika, kmin) Jakmile se zacne maso prichytavat podlejeme vodou, tak ze je maso skoro pod vodou. Vyvarime vodu za staleho michani a znovu podlijeme, to opakujeme cca 3x, pak prikrejeme a nechame probublavat.

Co dělá barvu guláše

Barvu dělá ta připálená cibulka ( a i zvláštní "plnou" chuť).

Proč zhořkne guláš

Proč guláš někdy zhořkne Nejspíš nesprávně zacházíte s mletou paprikou. Jakmile opražíte cibuli, odstavte hrnec z ohně, nechte chvíli vychladnout a až poté přidejte papriku. Promíchejte, vyčkejte, dokud ji cibule nenasákne, a potom vraťte na oheň a podlévejte.

Jaké víno se hodí ke svíčkové

K tolik oblíbené svíčkové omáčce je vhodné vybírat z odrůd, jako je Chardonnay nebo Rulandské šedé. Ke koprové omáčce je pro změnu lepší sáhnout po aromatičtějších vínech, která budou hezky ladit, takové jsou například odrůdy Müller Thurgau a Sauvignon.

Jaké víno k chobotnici

Zvláštní kategorií jsou pak plody moře. Ke krevetám se nejvíce hodí Sauvignon, mušle výborně doplní suchý sekt, popřípadě suchý Ryzlink vlašský. K chobotnicím si otevřete lehké růžové nebo červené víno, k ústřicím Ryzlink rýnský nebo jiný suchý sekt.

Co je to oranžové víno

Oranžové víno je víno vyrobené z odrůd bílého hroznu technologií červeného vína. Po rozdrcení bobulí vinných hroznů se jejich pevné zbytky jako slupky, stopky a jádra neodstraní, ale zůstanou v nádrži, kde se během macerace dostanou do kontaktu s moštem.

Jak se pije růžové víno

Růžové víno se obvykle pije mladé ideálně z aktuálního nebo předešlého ročníku. Aby se růžové víno mohlo představit v plné kráse, mělo by být vychlazeno na teplotu od 8 do 12 stupňů. Růžové může být podáváno dokonce přímo na ledu či ve svůdných koktejlech.

Jak se čte Pinot Noir

Vinaři používají spojení Pinot noir (pinó nuár), Pinot blanc (pinó blánk) nebo také Pinot gris (pinó grý).

Jak se čte gnocchi

Snad nejproblematičtějším slovem je pro Čechy slovo gnocchi. Můžeme slyšet gnoči, noči a někdo radši použije slovo noky. Jediná správná výslovnost je ale ňoky!

Jaký sýr k bílému vinu

K pařeným sýrům se hodí výraznější bílá vína. Kozí a ovčí sýry si skvěle rozumí s ovocnými bílými nebo růžovými víny. Sýry typu romadúr neb uzený sýr je vhodné doprovodit mladými jakostními víny. Tavený sýr se může kombinovat s lehkými suchými víny.