Jak vrtat keramickou dlažbu
Vrták má na hladkém povrchu kachličky tendenci prokluzovat, a tak je vhodné pomocí důlčíku vytvořit malý vryp. Další možností je na obklad nalepit kousek lepicí pásky a otvor vrtat přes něj. Vrták nebo korunka pak nevyklouzne, a tak se snadno trefíte přesně do požadovaného místa.
Archiv
Jak vrtat do keramiky
Pro vrtání do keramických a kamenných obkladů je vhodné používat k tomu určené vrtáky. Nejlepší volbou jsou vrtáky diamantové. Hodí se pro vrtání do kamene, betonu i do slinutých keramických dlaždic. Jsou prodávány se sadou pro chlazení vrtáku vodou.
Archiv
Jak vrtat do kameniny
do kameniny lze vrtat opatrně vrtáky z tvrdokovu. Ovšem chladit vodou,nebo petrolejem,a občas přestat. Vyvrtat to učitě půjde, ale bude to chtít trochu si to "posychrovat" aby nepraskla.
Jak vrtat do slinuté dlažby
Musíte použít něco ještě tvrdšího, než je slinutá dlažba. Diamant, respektive diamantová vrtací korunka, váš problém hravě vyřeší. Vrtání diamantem je velmi jemné a přesné. Na velmi tvrdých dlažbách ani nemáte s ničím jiným šanci uspět.
Archiv
Čím vrtat tvrdou dlažbu
Ideálním pomocníkem jsou pak diamantové korunky pro suché vrtání. Právě tomu jsou vrtáky do obkladů a dlažeb VacuFlex uzpůsobeny díky technologii vakuově pájených diamantových zrn. Korunky pro suché vrtání mají většinou stopkové uchycení do vrtačky nebo závit M14 do úhlové brusky. Dobrá rada: Diamant nesnáší přehřátí.
Jaký vrták do dlaždice
Pro vrtání do obkladů se nejlépe hodí vrtáky z kamene, vidiové vrtáky s plátkem slinutého karbidu a ostře nabroušeným hrotem a diamantové vrtáky, které jsou nejlepší, ale také nejdražší. Průměr vrtáku si vybírejte podle toho, jakou hmoždinku do stěny vložíte.
Jak na sokl u dlažby
Na dlažbu těsně u neobložené stěny položíme spárovací klíny. Pokud v balíku dlažby nejsou sokly, budeme si je muset nařezat řezačkou na míru. Vybereme si výšku soklu a nařežeme jich tolik, kolik potřebujeme. Abychom stěnu nad soklem nezašpinili, postupujeme trochu jiným způsobem než při obkladu a dlažbě.
Jak správně vrtat
Vrtaný otvor si dobře označíme. Vrtáme-li větším průměrem, bývá dobré si nejprve otvor vyvrtat průměrem menším. Vždy ale držíme vrtačku kolmo ke stěně a tlačíme přesně v ose vrtání. Snáze se pochopitelně vrtají otvory tam, kde dosáhneme ze země a nemusíme držet ruce příliš nahoře.
Jak na jádrové vrtání
Při vrtání za sucha používejte středící přípravky a pro větší průměry vrtacích korunek též stojan pro jádrové vrtání. Nezapomeňte na odsávání prachu, aby se Vám diamantová korunka nezasekla ve vrtu. Pokud je diamantová vrtací korunka používána správně, nikdy by neměla být příliš horká.
Jaká tloušťka lepidla pod dlažbu
Nanášecí tloušťky lepidel by se měly pohybovat od 2 do 25 mm (před pročesáním hřebenem) a je třeba je přizpůsobovat tloušťce obkladu. Je nesmyslné mít silnostěnnou dlažbu nebo obklad a nanášet 2mm vrstvu lepidla a naopak. V principu má teplotní roztažnost materiálu vyrovnat právě tloušťka flexibilního lepidla.
Jak na spárování dlažby
Lepidlo na obklady a dlažbu rovnoměrně naneste na podlahu, roztáhněte ho pomocí zubaté špachtle a dlaždici položte do lepidlového lůžka a následně přitlačte. Spárovací hmotu roztáhněte do spár příčně ke směru obkladu pomocí spárovací gumy nebo gumové stěrky. Nakonec spáry vyhlaďte pomocí vlhkého hladítka s houbou.
Kdy vrtat s příklepem
Klasická vrtačka bez příklepu je určena především pro vrtání děr do dřeva, plastu a kovů. Pro vrtání do lehkého zdiva, cihel či kamene je pak rozhodně vhodnější vrtačka s příklepem.
Jak hluboko vrtat
Hluboké vrtání je technologie umožňující vyvrtání otvorů o průměru od 1mm do průměru 50mm. Hloubka vrtání je závislá od průměru díry (vrtáku) a druhu vrtaného materiálu a například díru o průměru deseti milimetrů v nástrojové oceli není problém vrtat i do hloubek výrazně přesahujících 2.000mm.
Co je jádrové vrtání
Jádrové vrtání (nástrojem je diamantová korunka) se používá pro vytvoření přesných kruhových prostupů v betonu, železobetonu, cihelném zdivu, horninách a v dalších stavebních materiálech. Jádrové vrtání lze provádět v různých směrech – kolmo, šikmo i vodorovně.
Jak vyvrtat otvor do betonu
Do betonu, plné cihly, kamene, železobetonu budete vrtat s příklepem pomocí dvoubřitých vrtáků SDS-plus. Do železobetonu použijete pro změnu čtyřbřité vrtáky SDS-max. Pro vrtání do betonu se hodí tzv. tvrdokovové vrtáky (označované také jako vidiové), které mají v hrotu vložené destičky slinutého karbidu.
Jak položit venkovní keramickou dlažbu
Aby byla dlažba na štěrku stabilní, musí být uložena do pečlivě připraveného a dobře zhutněného podloží. V prvním kroku proto vykopejte zeminu do hloubky cca 20 cm. Do vykopaného prostoru doporučujeme položit pevnou geotextilii, na kterou následně nasypte hrubý štěrk. Vrstva štěrku by měly být vysoká cca 15 cm.
Jaký zub na dlažbu
Jaká jsou naše doporučení K nanesení lepidla na podklad doporučujeme zubovou stěrku s šikmými zuby velikosti 10 mm, aby se lepidlo lépe rozprostřelo. Pro aplikaci lepidla na rubovou stranu je vhodná stěrka s menšími zuby (3 mm). Tak zaručíte téměř 100% pokrytí povrchu lepidlem.
Čím spárovat venkovní keramickou dlažbu
Pro spárovaní betonových plošných dlažeb pokládaných na betonový podklad do stavebního lepidla lze využít spárovacích hmot na cementové bázi. Doporučujeme využít materiálů od renomovaných výrobců jako jsou Murexin, Mapei, Sika atp., které jsou mrazuvzdorné, flexibilní a jsou zde dostupné i barevné varianty.
Čím Vyspárovat dlažbu
Co se týče materiálového složení spárovacích hmot, na klasické, ne nijak namáhavě zatěžované plochy, lze použít běžné cementové tmely. Do kuchyní, koupelen, bazénů a jinak exponovaně namáhaných místností, volte raději epoxidové tmely, které jsou odolnější a v daných podmínkách trvanlivější.
Jakou vrtačku s Priklepem
Pro vrtání s příklepem je nutné využívat pouze k tomu určené vrtáky do zdiva, které mají špičku vyztuženou karbidovými plátky. Nezapomínejte však při vrtání do dřeva nebo kovu příklep vypnout, abyste předešli poškození vrtáku.
Co dát pod venkovní dlažbu
Za podkladní vrstvu nám poslouží betonová deska. Vyžadujeme-li mimořádnou pevnost dlážděné plochy, můžeme dlažbu položit na podkladní betonovou desku nebo do suchého betonu. Nesmíme zapomenout vytvořit správný sklon plochy, protože podkladní vrstvy v tomto případě povrchovou vodu nemohou odvádět.
Jak spárovat venkovní dlažbu
Spárování dlažby se provádí spárovacími tmely pro široké spáry. Spárování je možné až po vytvrzení lepicího tmelu. Spáry mezi dlaždicemi mají být stejnoměrné, musí být suché nebo mírně vlhké a musí z nich být odstraněny zbytky lepícího tmelu a jiné nečistoty (viz pokládka dlažby). Podle návodu výrobce.
Co se dělá první dlažba nebo obklad
Levnější, méně pracnou a rychlejší metodou je položení nové keramiky na původní obklad. Musí však být splněna základní podmínka, tedy to, že původní dlažba nebo obklad je bez trhlin a musí perfektně držet na podkladu. Zda pod původním obkladem nejsou dutiny, odhalíte poklepem.
Jakou vrstvu lepidla pod dlažbu
Lepidlo nanášíme na podlahu stěrkou a její zubovou stranou ho srovnáme. Velikost zubů stěrky závisí na velikosti lepených dlaždic. Na běžné rozměry 15 cm stačí zuby do 6 mm, větší zuby volíme na dlaždice větší, než 20 cm. Dlaždice by měla ležet ve vrstvě lepidla alespoň 60 až 80 procenty své plochy.
Jak dlouho nechat vyschnout Sparovacku
Spárovací hmota by se měla snadno aplikovat do spár v dlažbě i mezi obklady stěn, neměla by vytékat. Další předností díky moderním technologických postupům je, že velmi rychle schne a většina typů spárovací hmoty je již po 12 hodinách pochozí a po 24 hodinách ji lze plně zatížit.