Jak vybrat nabíječku?

Jakou nabíječku k telefonu

Vždy vybírejte nabíječku, která je kompatibilní s vaším telefonem. Zjistěte si, který standard rychlonabíjení váš telefon podporuje. Pokud byste totiž používali nabíječku jinou, mohli byste přijít o některé výhody, zejména nevyužít maximální rychlosti nabíjení, které je váš telefon schopen.
Archiv

Jak vybrat nabíječku do auta

Základní nabíječka má výstup 1 A a hodí se pro většinu běžných zařízení. Jestli ale plánujete napájet zařízení s větší spotřebou, sáhněte po 2 a více ampérových nabíječkách. Jaký proud potřebuje dané zařízení, zjistíte z jeho štítku. My doporučujeme volit spíše nabíječky do autozásuvky s výstupním proudem alespoň 2 A.

Jak vybrat nabíječku na baterie

Čím vyšší kapacitu baterie mají, tím déle se budou nabíjet. Inteligentní nabíječky obvykle baterie dobijí nejrychleji. Naopak klasické nabíječky mají nabíjecí proces nejdelší. Informace o nabíjecích časech jednotlivých druhů baterií by měly být uvedeny v návodu k použití u každého zařízení.
ArchivPodobné

Jak se počítá výkon nabíječky

Výkon nabíječky je maximální energie, jakou je schopna nabíječka dobíjenému zařízení dodávat. Udává se ve wattech – značka W. Výkon si jednoduše můžeme spočítat tak, ža vynásobíme maximální napětí a proud dané nabíječky. Například nabíječka Samsung EP-TA845 má výkon 15V x 3A = 45W.
ArchivPodobné

Jak poznat rychlou nabíječku

Najdete je na štítku HUAWEI napájecího adaptéru a kabelu. Například výstupem standardních nabíječek HUAWEI Mate 30 je „5V / 2A, 9V / 2A nebo 10V / 4A“. Možnosti nabíjecího výkonu jsou proto 5 V × 2 A = 10 W Normální nabíjení, 9 V × 2 A = 18 W QuickCharge a 10 V × 4 A = 40 W SuperCharge.

Jak správně nabít nový telefon

Novým akumulátorům navíc ani nesvědčí nabíjení do sta procent. Ideální hranicí, na níž by se kapacita baterie měla držet, je mezi 30 a 80 procenty nabití. Při nabíjení přitom vždy používej originální příslušenství, originální kabel i zdroj.

Co je to rychlonabíjení

Rychlonabíječky jsou stále oblíbenější. Kapacitu baterie naplní za výrazně kratší dobu než nabíječky klasické, rozdíl může v některých případech činit až desítky minut.

Jaké jsou nejlepší nabíjecí baterie

Nejlepší nabíjecí baterie dle nás

Název produktu Cena (od)
1. GP ReCyko Pro Professional (5 / 5) 500 Kč
2. GP ReCyko Pro Professional AAA (5 / 5) 400 Kč
3. Panasonic eneloop AA (5 / 5) 330 Kč
4. Philips R03B4RTU10 (4,8 / 5) 250 Kč

Jak se pozná nabíjecí baterie

na nabíjecích bateriích obvykle najdete anglický nápis rechargeable a typ chemie akumulátoru. V dnešní době nejčastěji NiMH u tužkových a mikrotužkových bateriích. Na jednorázových bateriích zase obvykle najdete upozornění, že je nemáte nabíjet.

Jakou má spotřebu nabíječka

Dokazuje to vědecký experiment v zahraničí. Výsledky ukazují, že pokud je hlava nabíječky odpojená, spotřeba energie za měsíc je asi 130 wattů a asi 1,5 kilowattu za rok, což je 1,5 kWh.

Co ovlivňuje rychlost nabíjení telefonu

Rychlost nabíjení

Na rychlost nabíjení má vliv číslo před „A“. Představ si to jako kohoutek u vany – čím víc ho povolíš, tím rychleji si vanu napustíš. Standardní je 1A – to stačí všem běžným telefonům, které se nabíjejí cca 2,5 – 4 hodiny podle kapacity baterie – o tom ale později.

Jak nastavit rychlé nabíjení

Otevřete Nastavení > Péče o zařízení. Klepněte na ikonu Baterie. Klepněte na menu Nabíjení. Podle vašeho nabíjecího adaptéru vyberte jednu z uvedených možností níže. Pro zapnutí jednoduše klepněta na vypínač na pravé straně.

Jak zvýšit kapacitu baterie

V závislosti na zařízení můžete:Nastavit, aby se obrazovka vypínala rychleji.Snížit jas obrazovky.Nastavit automatické změny jasu.Vypnout zvuky a vibrace klávesnice.Omezit aplikace, které způsobují vysoké využití baterie.Zapnout funkci Adaptivní baterie.Smazat nepoužívané účty.Zapněte tmavý motiv.

Jak dlouho vydrží baterie v mobilu

Baterie v mobilu vydrží v dobré kondici (pokles kapacity na 80%) běžně 300-500 cyklů, ty nejlepší baterie možná kolem 1000.

Jak správně nabíjet mobilní telefon

Základní pravidla nabíjení:

Nedoporučuje se zbytečně nechávat mobil na nabíječce, i když už je dobitý. Pokud přístroj delší dobu nepoužíváte, nabijte baterku asi na 50 % a dobíjejte ji průběžně. Nenabíjejte mobil při extrémně vysokých nebo nízkých teplotách, doporučovaná teplota vhodná pro nabíjení je 20-25 °C.

Které baterie vydrží nejdéle

Lithiové baterie představují špičku ve výdrži a udržení kapacity. Dokážou fungovat v teplotách od -40 °C až po +60 °C. Ve srovnání s alkalickými bateriemi jsou zhruba o 30 % lehčí. Jejich napětí je 1,5 V a dokážou si jej udržet i při dlouhodobých teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Jak dlouho vydrží dobíjecí baterie

Nabíjíte-li každý den až dva, odpovídá to zhruba 1,5 – 2,5 rokům užívání, ale je to individuální, protože životnost baterie ovlivňuje spousta faktorů. Maximálně by pak měly vydržet zhruba 1 000 nabíjecích cyklů, dokud ta výdrž není ještě tak žalostná.

Jak poznat že je baterie vybitá

Vybití baterie většinou signalizuje dioda několika probliknutími červeného světýlka. Zkušenější e-kuřáci už sami během e-kouření poznají blížící se dobu vybití baterie poklesem dýmu nebo jeho úplnou absencí. Doporučujeme vždy mít u sebe náhradní plně nabitou baterii!

Proč nechávat nabíječku v zásuvce

Adaptér v zásuvce může být nebezpečný

To se zvyšuje s tím, jak je adaptér starší a opotřebovanější. Ponechávat nabíječku v zásuvce pořád je tak poměrně riskantní vzhledem k tomu, že delší doba v síti znamená logicky vyšší riziko, a také kvůli tomu, že ke zkratu může dojít ve chvíli, kdy nejste nikde poblíž.

Jaký je příkon televize

Ačkoliv se jedná o složitější přístroj, příkon se pohybuje mezi 70 a 300 W za hodinu. Nejméně spotřebují staré CRT obrazovky, ale je to dáno také tím, že mají mnohem menší rozměry. Při úhlopříčce do 50 cm u CRT je příkon méně než 100 kWh. Přibližně stejný příkon má i LED televize s úhlopříčkou mezi 91 až 100 cm.

Jak se pozná rychlonabíječka

Nabíjení neprobíhá po celou dobu stejně rychle

Telefony nižší třídy pro skromnější zvládají většinou jen 5 V a jejich výkon nepřekračuje 10 W, ale stále se jedná o rychlonabíjení.

Které telefony podporují bezdrátové nabíjení

K telefonům, které nabízejí bezdrátové nabíjení, patří i Google Pixel 6, iPhone 13 nebo Samsung Galaxy S21 5G.

Co snižuje kapacitu baterie

Špatný vliv na spotřebu baterie mají pochopitelně nejrůznější animace, ať už jde o grafické prostředí telefonu nebo efektní živé tapety. U Androidu lze snížit délku animací nebo je úplně vypnout v nastaveních pro vývojáře.

Jak zabranit rychlemu Vybijeni

V článku najdete: skrýtUpravte jas displeje.Zkraťte dobu pro zhasnutí displeje.Vypněte Wi-Fi, Bluetooth i GPS.Vypněte nepoužívané funkce.Používejte úspornější aplikace.Upravte nastavení mobilního hotspotu.Nastavte si tmavý režim.Restartujte telefon a počítač pravidelně

Jak se pozná špatná baterie v mobilu

Pokud se chcete vyhnout zdlouhavému vybírání, doporučujeme stáhnout si rovnou aplikaci AccuBattery. Je spolehlivá, přehledná a hlavně zdarma. Po nainstalování aplikace ji stačí otevřít a po kliknutí na záložku Zdraví (Health) můžete zkontrolovat stav vaší baterie.