Jak vybrat predni světlo na kolo?

Jakou blikačku na kolo

V případě předních světel platí:

100 – 200 lm – tuto nízkou svítivost mají převážně jednoduché blikačky. 300 – 450 lm – je svítivost vhodná na méně osvětlených komunikacích. 600 – 1 000 lm – tato světla jsou ideální na lesní cesty, kde je opravdu minimální osvětlení.
Archiv

Jak připevnit světlo na kolo

Způsob uchycení

Většina předních světel se připevňuje na řídítka. U blikaček se většinou první i každá další montáž obejde bez nářadí. Světlo na řídítka připevníte jednoduše pomocí silikonového upínacího poutka. Stejným způsobem je řešeno uchycení zadních blikaček.

Jak osvětlit kolo

Kromě reflexních doplňků doporučujeme, pro zvýšení bezpečnosti, také použít světlo na kolo. Výhodné jsou především sady světel, které nabízejí mnoho módů pro svícení nebo slouží jen jako blikačka na kolo.

Jakou čelovku na kolo

I tady můžeme doporučit další možnosti Fenix E18R, Fenix E12, Fenix E15, Fenix LD12 a podobné modely. Velice populární je v tomto směru také čelovka Fenix HM61R Amber. Její reflektor se dá snadno vyjmout z držáku na popruhu kolem hlavy a pomocí Twofish Bikeblock, nebo Twofish Lockblocks upevnit na řídítka.

Jak vybrat kvalitní čelovku

Kvalitní čelovka by měla umožňovat přepínat do více režimů svícení, důležitá je také dostatečná odolnost a krytí. Aby měla svítilna alespoň přiměřenou výdrž, kupte model, který disponuje alespoň tužkovými bateriemi. Větší výdrž vám pak umožní lithiové baterie nebo akumulátory.

Jak dlouho se nabíjí čelovka

USB nabíjení: 2 – 3 h.

Jak nabít světlo v čepici

LED čelovka disponuje 4×45 lm a lze ji jednoduše dobíjet přes USB vstup. LED čelovka svítí ve třech režimech na 100%, 75% a 50%. Doba, po kterou můžete nechat LED čelovku svítit je až 4 hodiny . Čepice je vhodná pro snadné přisvícení ve tmě, při sportu, večerních procházkách či výletech.