Jak vyčistit Pandoru?

Jak umýt Pandoru

Pandora doporučuje čištění zubním kartáčkem v teplé mýdlové vodě. Přidejte kapku jemného tekutého mýdla nebo prostředek pro mytí nádobí do misky s teplou vodou a měkkými štětinami kartáčku jemně drhněte své stříbrné šperky.
Archiv

Jak vyčistit Zažloutlou Pandoru

Do misky vyložené hliníkovou fólií přidáte jedlou sodu, sůl a ocet. Tento speciální koktejl budete míchat až do úplného rozpuštění ingrediencí. Následně přidáte vařící vodu a pomocí pinzety vložíte vaše šperky Pandora. Po 30minutové lázni můžete šperk vysušit a vyleštit měkkým hadříkem.
Archiv

Jak vyčistit zčernalou bižuterii

Čím to vyčistitBižuterie: Ztracený lesk jí vrátí roztok mycího prostředku na nádobí a horké vody.Stříbro: Starý „domácí trik“ je nanést na zčernalé stříbro zubní pastu s fluorem, nechat zaschnout a pak vyleštit jemným zubním kartáčkem.Zlato: Stačí mýdlo anebo jakýkoli jiný odmašťovací prostředek a měkký hadřík.

Jak vycistit stříbro z Termalu

Čištění stříbra jedlou sodou

Plastovou misku vyložte alobalem, naplňte ji horkou vodou a promíchejte se lžičkou jedlé sody. Šperky vložte do lázně a nechte je namočené asi 10 minut. Opláchněte a vyleštěte hadříkem.

Jak dlouho trva cisteni Pandory

Pro čištění stačí použít pouze hadřík navlhčený ve vlažné vodě s malým množstvím jemného mýdla. Šperky jemně utřete. Vyplachujte v čisté vodě a osušte měkkým hadříkem. V případě silného zněčištění šperky namočte do lázně s malým množstvím jemného mýdla na 5 až 10 minut.

Jak vyčistit šperky

Alobal + jedlá soda.

Plastovou misku vyložte alobalem, například Q-Clean Alobalem (koupit v e-shopu), nalijte do ní vodu o teplotě asi 80 °C a přisypte lžíci Tip Line Jedlé sody (koupit v e-shopu). Ponořený šperk pravidelně otáčejte a po třech minutách ho vyjměte, opláchněte studenou vodou a osušte savým hadříkem.

Jak pečovat o šperky Pandora

ČIŠTĚNÍ – šperky čistěte jemným kartáčkem mýdlové vodě. UCHOVÁVÁNÍ – šperky uchovávejte samostatně, dbejte na to, aby nebyly kontaktu s abrazivními povrchy. SUNDÁVEJTE SI šperky, než půjdete plavat, koupat se nebo cvičit. OMEZTE KONTAKT šperků s make-upem, krémy, parfémy a tělovými mléky.

Jak vyčistit zoxidovaný kov

Část špíny se odplaví, zbytek by měl odstranit tento horký roztok: asi 4 lžíce octa a dvě lžíce soli dáme do půl litru horké vody. Zoxidovaná vrstva se zpravidla natolik uvolní, že se pak dá odstranit tvrdým silonovým kartáčem. V případě potřeby koupel i drhnutí opakujeme.

Jak vyčistit zašlé šperky

Alobal + jedlá soda.

Plastovou misku vyložte alobalem, například Q-Clean Alobalem (koupit v e-shopu), nalijte do ní vodu o teplotě asi 80 °C a přisypte lžíci Tip Line Jedlé sody (koupit v e-shopu). Ponořený šperk pravidelně otáčejte a po třech minutách ho vyjměte, opláchněte studenou vodou a osušte savým hadříkem.

Jak vyčistit zašlou ocel

Čištění chirurgické oceli je zcela jednoduché a není potřeba žádných speciálních prostředků pro jejich opětovný lesk jako před prvním zakoupením. Pro správné čištění nám stačí čistá voda a například mycí prostředek nebo mýdlo pro odmaštění šperku.

Co dělat když zčerná stříbro

Vždy záleží primárně na stupni zčernání. Pokud není nijak zásadní, měl by postačit bavlněný hadřík a jemné, ale zato důkladné přeleštění. Pomoci by měla také citronová šťáva, Coca Cola nebo jedlá soda a horká voda. Mějte však na paměti, že domácím čištěním může dojít k poškození šperku.

Co dělat když stříbro zčerná

Lze ho pouze oddálit pravidelným čištěním šperku, např. pomocí hadříku na stříbro nebo roztoku. Šperky bez kamenů je vhodné občas odmastit v teplé vodě s Jarem. Tímto pravidelným odmašťováním můžete černání stříbra výrazně zpomalit.

Jak dlouho je zaruka na Pandoru

Na co se vztahuje záruka Pandora Pandora opraví nebo vymění výrobní vady (například pokud se váš produkt ulomil/zlomil/chybí kámen atd.) zdarma až do 2 let od data nákupu u stříbrných šperků a 2 let od data nákupu u zlatých šperků.

Jak často čistit šperky

U šperků s diamanty je vhodné čištění jednou za měsíc, protože diamanty velmi rychle ztrácí svůj lesk. U dalších druhů kamenů stačí šperky vyčistit zhruba jednou za 3–6 měsíců podle toho, v jakém jsou stavu.

Jak vyčistit zašlý kov

V případě, že je povrch zašlý, budeme potřebovat leštěnku na kov. Někdy nestačí běžné leštěnky nebo čistící vata a musíme připravit roztok ze čtvrt litru vody, lžíce soli a lžíce octa. Vezmeme jemnou kovovou vlnu a roztokem předmět omýváme. Nemusíme ani příliš tlačit, roztok velice dobře rozpouští korozi.

Jak odstranit zašlou spinu

Velmi zašlá špína na kachličkách

Připravte si ocet s vodou. Ingredience smíchejte a nalijte do rozprašovače. Několik minut je nechte působit a tentokrát sáhněte po hadříku z mikrovlákna. Díky němu se vám tam totiž nebudou objevovat šmouhy.

Jak čistit pozlacené šperky

Smíchejte a vytvořte mýdlovou lázeň nechte své pozlacené řetízky nasáknout po dobu 10 až 15 minut. Vyjměte šperky z misky a opláchněte je pod teplou tekoucí vodou, dokud neuvidíte žádné mýdlo. Než jej necháte zaschnout, měli byste řetízky a náramky jemně otřít měkkým leštícím hadříkem. Poté nechte uschnout na vzduchu.

Jak obnovit mosaz

Domácí přípravky na čištění mosazi

Vymačkejte půlku citronu a přidejte k němu čajovou lžičku jedlé sody. Tuto připravenou směs pomocí hadříku jemně naneste na mosazný předmět a pomalu po něm přejíždějte. Pokud je mosazný předmět velmi zašlý nechte působit 30 minut. Směs otřete a vyleštěte suchým hadříkem.

Co znamená když černá stříbro

Zčernání stříbrných šperků se nazývá oxidace. Jedná se o přirozenou reakci stříbra, která vzniká při kontaktu šperku s termální vodou, potem, lakem na vlasy či parfémem.

Jak zjistit že se jedná o stříbro

Velmi snadný způsob, jak poznat stříbro od bižuterie, nabízí test s magnetem. Vychází z toho, že stříbro není magnetické, a tedy magnet by váš stříbrný řetízek nebo prsten neměl přitahovat. Pokud váš šperk přiskočí k magnetu, zaručeně se nejedná o stříbro.

Čím je způsobeno černání stříbra

Černání nejčastěji způsobují sloučeniny síry (sirovodík) obsažené ve vzduchu. Působením sirovodíku šperk černá, ať už chceme nebo ne. Reakci urychluje vlhké prostředí, takže řetízky, náramky nebo prstýnky zčernají při pocení rychleji.

Jak poznat originál Pandoru

Osvědčení o pravosti je platné spolu s potvrzením o koupi od autorizovaného prodejce šperků Pandora. V každém osvědčení, kterému si zákaznice zvykly říkat "Certifikát pravosti", se uvádí číslo prodejního dokladu, a tím se potvrzuje pravost veškerého zboží Pandora uvedeného na tomto dokladu.

Jak se rozepíná naramek z Pandory

Náramek se rozepíná pojistkou. Stisknutím pojistky, která je umístěná na konci náramku a táhnutím od sebe se náramek rozepíná, pro zapnutí stiskněte pojistku a zacvakněte oba konce do sebe.

Jak si doma vyčistit šperky

Alobal + jedlá soda.

Plastovou misku vyložte alobalem, například Q-Clean Alobalem (koupit v e-shopu), nalijte do ní vodu o teplotě asi 80 °C a přisypte lžíci Tip Line Jedlé sody (koupit v e-shopu). Ponořený šperk pravidelně otáčejte a po třech minutách ho vyjměte, opláchněte studenou vodou a osušte savým hadříkem.

Jak vyčistit rezavé šperky

Nekovovou misku vyloženou alobalem naplňte vodou ohřátou na zhruba 80 °C, již smíchejte s polévkovou lžící prášku na pečení nebo jedlé sody. Do roztoku vložte zašlý šperk, který pravidelně obracejte. Po 1–3 minutách jej opět vyjměte, opláchněte pod studenou vodou a do sucha vysušte měkkým hadříkem.