Jak vycistit Ucpany odtok v lednici
Při ucpání odtoku nemá kam odtékat vysrážená voda. K čištění kanálku slouží speciální kartáček, který bývá součástí příslušenství. Stejnou službu zastane i dlouhý tenký drátek, jehlice na pletení nebo obyčejné brčko. Usazeniny s nimi jednoduše vyjmete a kanálek vytřete hadříkem s čističem nebo mýdlovou vodou.
Archiv
Kam vede odtok z lednice
Vodu z odmražení potom máte na dně lednice. Stačí tím štěrchátkem s očkem /pokud ho tam, máte/ párkrát zašíbrovat a vyčistit papírovým ubrouskem. Při automatickém odmražování voda odtéká do pánvičky nad agregátem, kde se voda odpařuje z jeho tepla. Odtokový kanálek je zpravidla dole u zadní stěny chladničky.
Proč se srazí voda v lednici
Pokud tedy máte v chladničce vodu, je zřejmě ucpaný odtok vody. Obvykle stačí opatrně strčit do otvoru špejli, plastové brčko nebo měkkou, ale tuhou hadičku. Voda pak odteče na motor kompresor a odpaří se. V žádném případě nepoužívejte k protažení otvoru tvrdé a ostré předměty, ani horkou vodu.
Archiv
Jak umýt lednici octem
Při úklidu lednice oceníte zejména jeho čistící, dezinfekční a leštící účinky. Připravte si gumové rukavice, kýbl a dva čisté hadříky. Do kbelíku s vlažnou vodou nalijte jeden až dva šálky octa, promíchejte, do roztoku namočte jeden z hadříků a pustě se do práce. Druhou, suchou, tkaninou ledničku osušte.
Jak vyčistit Zažloutlou lednici
Aceton naneste na čistý bavlněný hadřík a očistěte potřebná místa. Pak opět vše omyjte teplou vodou. V případě potřeby tento způsob čištění opakujte. Pokud se nakonec rozhodnete pro kupovaný přípravek, pak ve specializovaných obchodech sáhněte po spreji na čištění plastu.
Jak se zbavit plísně v lednici
Vyjměte všechny odnímatelné police a šuplíky (pro snadnější přístup) a ty následně nastříkejte octem (ocet neřeďte). Nechte kousky několik minut odležet, zatímco stříkáte celý vnitřek ledničky. Nastříkejte každé zákoutí, jestliže chcete být extra důkladní.
Jak vyčistit těsnění v ledničce
Jak vyčistit těsnění ledničky
Zvláštní pozornost věnujte gumovému těsnění kolem dveří ledničky. Je třeba jej pravidelně čistit, aby bylo zachováno těsné těsnění. Na běžnou špínu použijte teplou vodu a tekutý mýdlo na nádobí, v případě nálezu plísně použijte čisticí prostředek na bázi bělidla.
Jak vycistit zadni část lednice
Jak vyčistit vnitřní prostor ledničky
Zásuvky a police, které nelze vyjmout, a boky vnitřního prostoru vyčistěte pomocí jedlé sody a vody. Vnitřek ledničky vyčistěte směsí 1 dílu jedlé sody a 7 dílů vody. Dejte si pozor na komerční čisticí prostředky na ledničky, protože jejich vůně by se mohla přenést na potraviny.
Jak vyčistit umělou hmotu
Pokud se tedy na plastu nově objeví zažloutnutí, jděte na něj s tekutým mýdlem, nebo mýdlem na praní. V obou případech by si měly složky s čerstvým zažloutnutím poradit. Mýdlo pak do skvrny zapracujte měkkým hadříkem, a poté opláchněte. Technický 30% peroxid vodíku je určený k čištění a bělení.
Jak správně vyčistit lednici
Jak čistit ledniciOdpojte lednici ze zásuvky elektrické sítě.Vyjměte potraviny.Vyjměte police a přihrádky.Použijte Dezinfekční univerzální čistič ve spreji Sanytol, který nanesete přímo na stěny lednice.Sprej Sanytol také použijte na police a přihrádky a celý proces opakujte.Umyjte těsnění dveří.
Co dělat když vypiju plíseň
Jednorázové požití plesnivé potraviny nejspíše vyvolá akutní zažívací obtíže nebo přinejmenším odpor k pokrmu omezující jeho požití. Opakovaná a častá konzumace plesnivých potravin může mít mnohem vážnější následky včetně vzniku nádorového onemocnění.
Jak vyčistit Zažloutlou gumu
Nezapomínejte na podrážku nebo alespoň na zažloutlou gumu, která lemuje podrážku. Na tu použijte zubní pastu a kartáček, pomalu s ním kružte po gumě a zbavte se všech nečistot. Nezapomínejte, že záleží nejen na způsobu čištění, ale i materiálu tenisek a druhu špíny.
Jak odmastit misku
Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte.
Jaká teplota ničí plíseň
„Většina mikroorganismů – bakterií, virů, kvasinek a plísní – je usmrcena při teplotě nad 70 °C po dobu 10 minut,“ říká MUDr. Věra Melicharčíková, vedoucí Národní referenční laboratoře pro dezinfekci a sterilizaci.
Jak vyčistit zašlou gumu
Tradiční cestou, jak vybělit zašlou gumu, je použít abrazivní čisticí přípravek, kterým v domácnosti odstraňujete třeba připáleniny z pánve. Jednoduše za pomocí vlažné vody a přípravku spodek boty vykartáčujte.
Čím vybělit zažloutlé boty
Jedlá soda je univerzální zachránce každé hospodyňky. Smíchejte sodu a ocet v poměru 1:2 a mícháním (třeba starým zubním kartáčkem) vytvořte kašičku. Tu pak naneste na boty a nechte asi 20 minut působit. Nakonec opláchněte a nechte uschnout.
Co rozpouští mastnotu
Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte.
Co je dobré na odmaštění
Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.
Jak se zbavit plísně na zdi bez chemie
Jedlá soda
Plísně na stěně se nejsnáze odstraní přírodní a velmi účinnou metodou. Smíchejte stejné množství octa a vody. Ke směsi přidejte jedlou sodu a vytvořte pastu. Směs naneste na zeď a nechte zaschnout, poté seškrábněte.
Jak vyčistit plíseň
Velmi účinným pomocníkem je i ocet, který využijete zejména na plíseň na zdech – nalijte jej neředěný do rozprašovače a nastříkejte na postižené místo a nechte působit. Použít jej můžete i na umývání vany, umyvadla či sprchového koutu a sprchové vaničky, zde je ale vhodné naředit jej v poměru 1:1 s vodou.
Jak vybělit Zažloutlou podrážku
Zubní pasta obsahuje složky, které jsou účinné při bělení. Použijte zubní kartáček, trochu pasty a lehce kružte po povrchu tenisek. Pastu využijete i na gumový lem u podrážky. Na závěr tenisky opláchněte.
Jak dostat černé šmouhy z bot
Umýt povrch za pomocí mycího stroje a použití speciální mycí chemie pro sportovní povrchy, třeba od Karcher nebo KIPP. Chemie se nechá působit, aby stačila rozpustit maximum nečistot a poté se povrch poprvé přejede mycím strojem s odsáváním. Podruhé se povrch umyje čistou vodu za pomocí stroje a je hotovo.
Jak vyčistit Zažloutlou podrážku
Jak vyčistit bílou podrážku bot Chcete mít boty komplet bílé a zářivé Nezapomínejte na podrážku nebo alespoň na zažloutlou gumu, která lemuje podrážku. Na tu použijte zubní pastu a kartáček, pomalu s ním kružte po gumě a zbavte se všech nečistot.
Jak se zbavit zaschlé mastnoty
Na zažranou mastnotu pak platí jeden fígl, který se možná bude někomu zdát podivný, ale skutečně funguje. Stačí zaneřáděné místo přetřít čistým hadříkem namočeným v oleji. Lze použít minerální, ale i jakýkoli jiný běžný kuchyňský olej. Zaschlé mastné skvrny pod olejem prakticky ihned změknou a půjdou snadno dolů.
Jak odstranit zapečenou mastnotu
Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty. Pak jen nechte troubu vychladnout a setřete hadříkem. Další běžnou věc, kterou můžete na čištění trouby použít, je kypřicí prášek. Je ideální hlavně na čištění skleněných dvířek trouby.