Jak vylit formu Cokoladou?

Jak vyklopit čokoládu

Čokoládu z formiček snadno vyklopíte tak, že formu z vnější strany potřete utěrkou namočenou v teplé vodě, nebo formičku na chvíli ponoříte do horké vody. Je však třeba ponořit jen formičku, čokoláda musí zůstat nad hladinou ;-).

Jak udělat vlastni čokoládu

125 g moučkového cukru, 30 g práškového kakaa, 90 g ztuženého tuku, 1 lžíce škrobové moučky, 1 lžička rumu. Na vodní páře rozpustíme tuk, ale nikdy nevaříme. Přidáme smíchané suché ingredience a mícháme, než se vše spojí, poté přidáme na dochucení rum a odstavíme. Vléváme do připravených suchých formiček.

Jak se vytváří čokoláda

Kvašením, pražením a mletím bobů se získává základ pro výrobu čokolády. Ze sušených kakaových zrn vzniká kakaová hmota a z tukové složky kakaové máslo. Čokoláda je tedy kombinací kakaové sušiny a kakaového másla a k těmto složkám se přidává sušené mléko, cukr a jiné přísady.

Jak vyklopit pralinky z formy

Pralinky jsou uzavřené, takže odložíme stranou, nebo dáme do lednice, tak na půl hodiny až hodinu. A pak přichází krásný moment vyklopení. Postavte formu na delší hranu a nechte ji spadnout na linku. Můžete lehce poklepat dno a pak formu kolmo zvedněte.
Archiv

Jak na lesklou čokoládu

Aby čokoláda byla i po opětném ztuhnutí krásně lesklá a křupavá (to se hodí zejména při polévání či výrobě pralinek), je potřeba ji zahřívat a chladit tak, aby se krystalky opět poskládaly do původní formy.

Proč se temperuje čokoláda

Temperace je tepelná úprava čokolády do pracovní teploty, během které se kakaové máslo v čokoládě mění do stabilní krystalické formy. Při správné temperaci má čokoláda vlastnosti jako je pevnost, lesk a křup. Temperace je nutná u pravé čokolády, která je vyrobená z kakaové hmoty, kakaového másla a cukru.

Jaký tuk do domácí čokolády

Kdo si místo kuvertury vybere standardní čokoládu, musí ji naředit do správně tekuté konzistence, a to čistým tukem. Jedině tak se docílí rovnoměrné polevy na cukroví i dortech. Do roztopených čokoládových pecek se přimíchává kakaové máslo nebo zastudena lisovaný olej. Může být chuťově neutrální, ale třeba i oříškový.

Jaký tuk se používá na čokoládu

Pokud byste pracovala s pravou čokoládou, tu je vhodné ředit kakaovým máslem (tuk vylisovaný při výrobě čokoládové hmoty). Do kávové náplně či krému nebo ganache (čokoládová náplň), lze používat jak instatní kávu, tak i kávu zrnkovou.

Kdo objevil čokoládu

Američané znají čokoládu díky pánům Jamesi Bakerovi a Johnu Hannovi, kteří vyrobili první čokoládu v Nové Anglii (USA) v roce 1765. Z bobů vyráběli čokoládový nápoj. Kakaové boby tam byly v té době prodávány pouze v lékárnách pro své léčebné účinky.

Jak se dělá bublinková čokoláda

Bublinková čokoláda: Čokoláda, při jejíž výrobě se do čokoládové směsi vhání vzduch a chlazení se uskutečňuje v prostředí se sníženým tlakem. Byla vynalezena firmou Rowntree's v roce 1935. Rubínová čokoláda: Čokoláda vyráběná z rubínových kakaových bobů.

Jak na lesklé pralinky

Aby pralinka byla barevná, lesklá a třeba na sobě měla i nějaký vzor, barví se forma barevným kakaovým máslem (případně obarvenou čokoládou). Jak jsme si řekli posledně u prachových barev, barví se forma ještě předtím, než se do ní nalije čokoláda.

Jakou čokoládu na pralinky

Správná čokoláda

Záleží na vaší chuti, může být mléčná, hořká nebo bílá. Důležité je, aby to byla opravdu čistá čokoláda bez zbytečných přísad. Mně se osvědčila mléčná polevová Lindt (má cca 55% kakaa) a potom prakticky jakákoliv kvalitní, více než 70% čokoláda, kterou s tou základní Lindt kombinuji.

Jak udělat polevu z mlecne cokolady

Připravíme si polevu z mléčné čokolády. Ve vodní lázni necháme rozpustit mléčnou čokoládu, přidáme mléko, máslo, cukr a puding. Za stálého míchání vaříme asi 5 minut, dokud se všechny ingredience nespojí a nevznikne hladký čokoládový krém.

Jak udělat Rozpustenou čokoládu

Čokoláda je schopna přijímat vodu, a proto ji můžete naředit máslem, tukovou polevu ale máslem naředit nemůžete, protože by se srazilo,“ vysvětluje Pavlína Berzisová. Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.

Jak správně rozpustit čokoládu

NA SPORÁKU – rozpouštíme vždy ve vodní lázni, přičemž voda pod miskou by se neměla vařit a dno misky by se nemělo vody dotýkat. Čokoládu během rozpouštění mícháme. V žádném případě nerozpouštíme přímo v rendlíku (ano i s tím už jsem se setkala). Pozor, aby se vám nedostala do čokolády voda.

Jak udělat polevu z mléčné čokolády

Připravíme si polevu z mléčné čokolády. Ve vodní lázni necháme rozpustit mléčnou čokoládu, přidáme mléko, máslo, cukr a puding. Za stálého míchání vaříme asi 5 minut, dokud se všechny ingredience nespojí a nevznikne hladký čokoládový krém.

Jak dlouho vydrzi domaci čokoláda

Nejdéle vydrží hořká čokoláda

Ať už máte doma starého čokoládového zajíce, nebo si ho pořídíte ve slevě, nemělo by vám být po jeho snědení ouvej. „Hořká čokoláda při správném skladování vydrží klidně i tři roky, mléčná čokoláda o něco kratší dobu, protože obsahuje mléko, které může žluknout.

Jak zjemnit čokoládovou polevu

Čokoláda je schopna přijímat vodu, a proto ji můžete naředit máslem, tukovou polevu ale máslem naředit nemůžete, protože by se srazilo,“ vysvětluje Pavlína Berzisová. Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.

Jak rozpustit čokoládu aby byla Tekuta

Mísu s čokoládou položte na hrnec. Pokud má voda okolo 45 °C, může se dno misky dotýkat vodní hladiny. Nechejte čokoládu pomalu roztát a pomalu promíchávejte metličkou. Pokud rozpouštíte větší množství čokolády, po chvíli vodu zase trochu přihřejte.

Z jaké země je Milka

Švýcarská preciznost s mléčnou příchutí

Počátky Milky sahají až do první poloviny 19. století, kdy švýcarský výrobce čokolády Philippe Suchard založil svůj vlastní obchod s čokoládovými dezerty ve městě Neuchâtel. Od roku 1825 se zde místní obyvatelstvo mohlo těšit z mnoha druhů lahodné čokolády.

Jak se vyrábí mléčná čokoláda

Přidáním cukru a sušeného mléka vzniká mléčná čokoláda, do hořkých čokolád se přidává většinou už jen další kakaové máslo a cukr, doplnit chuť čokolády mohou ale i různá aromata nebo další suroviny – třeba ořechy, chilli, vanilka nebo sůl. Často se do čokolády přidávají i emulgátory a stabilizátory.

Co je to Konšování

Konšování je proces používaný při výrobě čokolády, při němž míchadlo, známé jako konše, rovnoměrně rozděluje kakaové máslo v čokoládě a může působit jako „leštič“ částic. Konšování podporuje také rozvoj chuti prostřednictvím tření, uvolňování těkavých látek a kyselin a oxidace.

Jak dlouho vydrží domácí pralinky

Čokoládové pralinky vydrží asi 1-2 týdny v lednici ve vzduchotěsné nádobě.

Čím naplnit pralinky

Většinou si pod slovem pralinka představíme čokoládu, ve které je uzavřená náplň, často s alkoholem. Náplní může ale být i fondán, ovoce, ořechy a jiné jádroviny nebo karamel.

Co je belgická čokoláda

Pod pojmem belgická pralinka si můžete představit čokoládový bonbón s jemnou náplní, který je politý kvalitní čokoládou. Oproti tradičním pralinkám, které jsou k dostání ve zbytku Evropy se nedrží striktních pravidel ohledně náplně.