Jak vypadá lejno kuny
Kuna lesní je štíhlá a ve srovnání s většinou lasicovitých dlouhonohá šelma s dlouhým huňatým ocasem. Hustá lesklá srst je tmavohnědá, na ocase a na tlapkách téměř černá, s šedavou až žlutohnědou podsadou.
Archiv
Jak zatočit s kunou
K dalším osvědčeným způsobům patří umístění lidských vlasů nebo psích chlupů. Výhodné je nacpat je do starých silonek. Nejlepší jsou prý pro tento účel vlasy přirozeně rostlé a stříhané před umytím, tedy nejlépe pánské. Také tyto návnady jsou nenákladné, jen je musíme pravidelně obměňovat.
Co nesnáší kuny
Co kuna nesnáší Kuna nesnáší hluk, ultrazvukové vlny, silné světlo, některé pachy a v neposlední řadě kočky. Všech těchto věcí lze využít proti ní. Proti kuně na půdě pomáhá pustit v podkroví hlasitě rádio.
Archiv
Jak poznat kunu ve střeše
Jak poznat, že je ve střeše kuna:hluk: škrábání, cupitání a pískáníprůsaky tekutin skrze sádrokarton stropu: vlhké rohy, mokré „mapy“, vznik plísnína půdě jsou výkaly a nacházíte rozcupované kousky izolantu.v půdních prostorech cítíte intenzivní zápach moče a výkalů
Jak poznám že je kuna
Bezpečně ji poznáme podle bílé náprsenky, která ji sahá až na přední končetiny. Živý se drobnou zvěří, kterou dokáže ulovit, vejci a ovocem. Kuna skalní na půdu zavítá ze dvou důvodů. Buď hledá teplé přístřeší, kde by se mohla zahnízdit nebo potravu.
Jak zabít kuny
Zabít nebo otrávit kunu je trestné. Český svaz ochránců proto vyzval majitele domů a chat, aby napsali své zkušenosti s vypuzením kun. Kuny se můžete zbavit pouze tak, že ji netrýznivým způsobem vypudíte z domu pryč. Nesmí se ani odchytit živá.
Jak se kuna dostane do motoru
Překousaná elektroinstalace
Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.
Proč kuna kouše kabely
Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.
Kde je kuna přes den
Přes den, kuna lesní obvykle odpočívá, nejraději v opuštěných hnízdech veverek, dravých ptáků a v dutinách stromů nebo se "natáhne" do hromady roští, do dřeva nebo do seníku. Za soumraku vychází na lov a útočí na vše, co jí přijde do cesty. Dobře loví na zemi, ale i vysoko v korunách stromů.
Jak se dostane kuna na půdu
Kuna skalní na půdu zavítá ze dvou důvodů. Buď hledá teplé přístřeší, kde by se mohla zahnízdit nebo potravu. Zápach – kuny si značkují své teritorium výkaly a výměšky pachových žláz.
Kdy lezou kuny do auta
Kuny navštěvují motorové prostory aut za chladnějších nocí, kdy je láká zbytkové teplo z motoru. Kromě noclehu se tam bohužel i stravují. Chutnají jim zejména hadičky, izolace a manžety všeho druhu, což zadělává na pořádný problém.
Jak odradit kuny od auta
Tipy na ochranu auta proti kunámchlupy ze psa či kočky v motoru.houbička se savem v motoru.deka pod autem na které spí kočky či psy.elektrická rušička pod autem (ta vydává ultrazvuk, který má kunám vadit)halogenové světlo namířené na auto celou noc.pletivo pod motorem (kuny po něm prý nerady chodí)
Jak se zbavit kuny
Rozmístěte do prostoru pachy, které kunám nevoní!
Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru. Využít lze také levné vůně do auta, které stačí rozvěsit po místnosti. Na kuny zabírá i staré prádlo namočené v naftě, které rozložíte po zemi.
Jak poznám že je na půdě kuna
Jak poznat kunu na půděHluk – kuna je noční tvor a tak především v noci uslyšíte na půdě hluk.Trus – kuna skalní si ráda značkuje svůj revír a trus často nechává stále na stejném místě.Zápach – kuna za sebou kromě trusu zanechává také výměšky pachových žláz, kterými si značkuje své teritorium.
Jak zabranit kunám
Mezi nejčastější doporučované odpuzovače patří například lidské vlasy či kočičí nebo psí chlupy. Ideálně zabalte větší chomáč do silonové punčochy a tu nastražte v motorovém prostoru, ovšem raději v dostatečné vzdálenosti od horkých částí motoru, aby nehrozilo jejich vzplanutí.
Jak škodí kuna
V autech klidně rozkouše kabely. A není nebezpečná jen pro slepice, kdy vnikne do kurníku a všechny pobije. Ničí také drobnou zvěř, kdy prochází revírem a likviduje hnízda třeba bažantů, koroptví nebo kachen.
Jak se projevuje kuna
Jak vypadá kuna
Kuna skalní má štíhlé tělo dlouhé cca 80 cm včetně chlupatého ocasu. Váží většinou do 2 kg, barva srsti je hnědá nebo šedohnědá. Rozpoznatelným znakem je bílá či krémová náprsenka. Má ostré drápy a drobné zuby, které se však nezdráhá použít ani proti většímu protivníkovi.
Jak se zbavit kuny v domě
Potřebujete vyhnat kunu z domu Zkuste tyto fígle!Voňavka. Pokud máte doma nějakou hodně silnou voňavku, zkuste ji nastříkat po půdě.Domácí mazlíčci. Kunám prý nevoní ani psí či kočičí moč.Lví či tygří trus. Lev či tygr budí respekt snad v každém, kuny nevyjímaje.Lidské vlasy.Světlo.Hluk.Chlorové vápno.Nafta.
Jak rychle Beha kuna
Kuna lesní je nesmírně obratným šplhavcem a v tomto ohledu předčí asi všechny evropské savce. Skáče až 4metry daleko v korunách stromů, vyběhne do korun stromů a opět zpět s hlavou dolů během několika vteřin stejně rychle jako by se pohybovala na zemi.
Kdy vyvádí kuna mládě
V doupěti kuna metá v dubnu až v květnu dvě až šest slepých mláďat, která kojí a postupně jim přináší masitou potravu. Asi po dvou měsících doupě opouštějí, se soumrakem je samice vyvádí do svého loveckého teritoria a zaučuje v technice lovu do doby než jsou schopna sama se uživit.
Kdy spí kuna
Kuna je od 1. března do 31. října hájená. Lovit se tak může jen od listopadu do února.
Na co nalákat kunu do pasti
K vnadění se doporučují laskominy, které mají kuny zvláště rády – čerstvá vejce, uzené makrely, sušené švestky, používají se i specielní granule na lasicovité šelmy.