Jak Vyplít zahradu
Půdu napřed načechrejte, pak vytahujte nejdříve velký plevel a potom menší plevel, nejlépe i s kořínky. Důležitý je i čas, kdy plejete. Pokud se rozhodnete plít častěji v kratších intervalech, plevel nebude mít takovou šanci se rozrůst a ve výsledku na záhonech strávíte kratší dobu.
Archiv
Jak nejlépe srovnat zahradu
Nejlepší volbou je rozhrnutí do ztracena. Pokud ale nedisponujete dostatkem zeminy na ostatní prohlubně, můžete je hlínou z nežádoucích hrbolků zasypat. Nachází-li se na pozemku větší nerovnosti je nutné rozhrabání opakovat.
Jak si vylepšit zahradu
Mulčovací kůra neboli kůrový mulč působí nejpřirozeněji a kromě toho, že nepropustí plevele, pomůže zadržet na záhonech vláhu. Vyvýšené záhony – jsou nejen praktické, ale i estetické. Vyrobíte-li si je vlastními silami, hodně ušetříte a navíc svou zahradu výrazně vylepšíte.
Jak srovnat drny na zahradě
Proto zahájíme práci rotavátorem, abychom od vrchu rozrušovali travní drn. Základem je silný rotavátor ze stavebnicového systému VARI. Na malotraktor VARI GLOBAL je nutné nasadit místo tažné nápravy kypřicí ústrojí KUK s kopinatými noži, které dokážou proniknout i do tvrdého drnu.
Co zasadit proti plevelů
Jak na plevel v trávníku
Můžete použít selektivní herbicid, který zničí dvouděložné rostliny jako jetel, pampeliška, sedmikráska, svlačec, přeslička, pryskyřník, rozrazil, kopřiva, šťavel, pcháč atd.
Jak zabránit růstu plevele
Záhony zakryjte mulčem nebo fólií
Pomáhá, když ji zakryjete mulčem. Použít můžete posečenou trávu, která navíc udržuje v zemi vlhkost, což ocení mělce kořenící rostliny (na povrchu nebývá tolik vláhy jako ve větších hloubkách). Hodí se také kůra, sláma nebo seno. Další variantou je zakrytí půdy černou fólií.
Jak vysoko dům nad terenem
Suterén se například vyplatí při stavbě domu ve svažitém terénu, kde umožní otevřít interiér přímo do zahrady. Takzvaný nulový bod je výška budoucí podlahy domu, musí být vždy minimálně 150 mm nad upraveným terénem.
Jak srovnat pozemek po stavbe
Nejdříve se provádí tak zvané hrubé terénní úpravy. Při nich se po pozemku například po dokončení stavby domu rozveze zbylé podorničí a následně ornice, která byla prozatím uložena na deponii. Tyto materiály se rozvrství postupně v logickém sledu. Nejdříve přijde na řadu podorničí a teprve poté ornice.
Jak opravit starou zahradu
Všechny barvy a vůně Chcete-li ve svém zeleném království často odpočívat, měly by tam být uklidňující dekorační prvky. Do zahrady bezesporu patří keramika a zajímavé kameny. Zachovat šmrnc, jaký měly předzahrádky u starých chalup, můžete s pomocí voňavých rostlin typu rozmarýn, mateřídouška fenykl a nebo kmín.
Kdy obnovit trávník
Ideální čas je v září a první polovině října, kdy je půda ještě teplá, aby osivo vyklíčilo. Zároveň má pažit dostatek času, aby se uchytil a do zimy zesílil. Pokud je trávník suchý jen místy, stačí ho dosít. Jestli ale vidíte vyprahlá spáleniště na víc než polovině plochy, pusťte se raději do obnovy celého trávníku.
Jak obnovit starou zahradu
Chcete-li ve svém zeleném království často odpočívat, měly by tam být uklidňující dekorační prvky. Do zahrady bezesporu patří keramika a zajímavé kameny. Zachovat šmrnc, jaký měly předzahrádky u starých chalup, můžete s pomocí voňavých rostlin typu rozmarýn, mateřídouška fenykl a nebo kmín.
Jak se zbavit plevele v kompostu
Někdo radí nechat plevel nejprve pořádně uschnout a teprve pak dát na kompost. Podle odborníků je větší jistotou nechat plevel tlít při teplotě nad 50 °C, pokud se ale ani tak semena plevelů nepodaří zničit, v kompostu dozrají a při dalším hnojení si je roznesete do všech záhonů.
Jak se zbavit plevele v dlažbě
Na dlažbu nastříkáme jakýkoliv herbicid (například Roundup). Ten hubí plevel přes listy a dokáže zlikvidovat i vytrvalé plevele během několika dnů. Pokud však postříkáte vegetaci kolem dlažby, zahubí i ji. Tento způsob používaly již naše babičky, na plevel v dlažbě nastříkejte neředěný ocet.
Co je Crawl Space
crawl space, což se dá přeložit jako místo k plazení. Jde vlastně o vzduchovou kapsu pod podlahou domu. Velká výhoda u tohoto systému spočívá v tom, že eliminujeme množství betonu použitého v základech. A celá tato plocha, která bývá řešena železobetonovým věncem, kde se různě zasypává tato vzniklá díra.
Jak na hydroizolace podlahy
Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.
Jak upravit zahradu po stavbě
Nejprve pozemek zbavíme odpadů a zbytků po odchodu stavební firmy. Pak je třeba provést hrubé terénní úpravy. Zde se neobejdeme bez stavební techniky, ale jemné dorovnání zvládneme i sami. Půdu zlepšíme kultivací kompostem nebo navezením vrstvy kvalitní zeminy.
Jak si upravit zahradu
Nejdříve vysaďte stromy, které budou poskytovat stín. Pokud máte malou zahradu, nepřežeňte to a vybírejte zakrslé varianty a jen v omezeném množství. Stromy poté doplňte keři, ať už stálezelenými nebo kvetoucími. Do této kompozice můžete vysazovat trvalky, cibuloviny či jednoletky.
Jak renovovat zahradu
Do zahrady bezesporu patří keramika a zajímavé kameny. Zachovat šmrnc, jaký měly předzahrádky u starých chalup, můžete s pomocí voňavých rostlin typu rozmarýn, mateřídouška fenykl a nebo kmín. Získáte hezkou zeleň, vonné silice odpuzující hmyz a často i půdní škůdce a navíc i koření pro svou kuchyni.
Kdy založit zahradu
Zakládání zahrady není rozhodně otázkou pouze jara nebo podzimu, vyjma chladné zimy s teplotami hluboko pod nulou nebo se sněhovou nadílkou lze zakládat zahradu kdykoliv, naopak zimní období je ideální pro zpracování projektu, protože máte čas vše si do jara promyslet.
Jak oživit trávník
Ať se zazelená! Oživte trávník po létě v 8 krocíchZačněte kosit. Nejprve trávník pokoste na výšku asi 3 cm.Klíčem je vertikutace. Aby se trávník vzpamatoval, musí se do půdy dostat vzduch, voda a potřebné živiny.Přesejte trávník.Pohnojte to.Přidejte substrát.Chce to vodu.Znovu koste.A nakonec trávník propíchněte.
Jak oživit suchý trávník
Jednoduchý pracovní postup:Pokosení trávníku velmi nízko.Vertikutace trávníku – prořezáníVyhrabání stařiny – vyčesáníPřesetí celého trávníku – cca 4 kg osiva/ 100m2 – použijte směs, kterou jste původně vyseli.Pohnojení trávníku – pokud používáte dlouhodobé hnojivo, tak je to poslední hnojení sezónním hnojivem.
Jak na zanedbaný trávník
Pokud se na pozemku vyskytuje vysoká stařina, bude ji nutné podobně jako v předchozím případě posekat pomocí křovinořezu, který si poradí i s případnými nálety a vysokou vrstvou odumřelého trávníku. Z plochy pak veškerou posečenou hmotu odstraňte. Postupně přejděte na pravidelnou seč.
Jak rekultivovat zahradu
Vnímejte vždy i okolí, které má na zahradu také vliv, ať už v podobě náletů, tak klima, podnebí, stínu, živočichů apod. Zkrátka se díváme na zahradu jako na celek a vnímáme ji všemi smysly. Jaké tu v danou chvíli místo je a jaký má potenciál. Pak přicházejí na řadu otázky.
Co se nesmí dávat do kompostu
Do kompostu nepatří:zbytky masa a ryb.chemicky ošetřené zbytky, například slupky citrusových plodůmléčné výrobky.noviny a časopisy.plast, sklo, kov, textil.rostliny napadené chorobami.plevel s kořínky.
Jak se rychle zbavit plevele
Tou nejjednodušší variantou je použití roztoku octa s vodou v poměru 1 díl octa na 3 díly vody. Roztok nalijeme do rozprašovače a postříkáme jím veškeré plevelem zasažené spáry. Kyselina octová obsažená v kuchyňském octu se samozřejmě svými účinky nemůže srovnávat s totálními herbicidy.