Jak vyrobit Fermentovanou limonádu?

Jak udělat Fermentovanou limonádu

Fermentovaná limonáda krok za krokem

smíchejte živou vodu s medem v poměru 6:1 když použijete ovoce a 4:1 když použijete květy. Je jasné, že když použijete sladké ovoce, stačí medu méně. Kvasinky potřebujete sladkým nakrmit, to berte v potaz, když budete množství sladidla ubírat.

Jak si vyrobit vlastní limonádu

Postup Do sklenice nalijeme vodu a nasypeme půl lžičky jedlé sody. Přidáme tři lžičky cukru. Obarvíme oblíbenou barvou a zamícháme. Nakonec přidáme šťávu z citronu a zamícháme brčkem. Limonáda je hotová a nezbývá nám už nic jiného, než naši domácí šumivou “bublinkovou” limonádu ochutnat.

Kde se dají koupit Tibi krystaly

Obchodů s kefírem seženete nespočet, ale jenom malá část posílá do České republiky. Proto jsem zkusil mrknout na Ebay, kde máte jistotu, že většina prodejců zasílá zboží i do České republiky. Vodník kefír na Ebay můžete koupit od mnoha prodejců z celého světa. Liší se podle váhy, velikosti zrn a kvality.

Na co jsou Tibi krystaly

Tibi krystaly jsou malá bílá zrnka, osídlená bakteriemi (např. Lactobacillus a Streptococcus) a kvasinkami. Tibi krystaly jsou příbuzné s tibetskou houbou, ale zatímco kefírová zrna se živí laktózou z mléka, krmivem pro tibi je cukr a sladké ovoce.
Archiv

Jak vyrobit Ginger Beer

POSTUP – ginger beer (fermentovaná zázvorová limonáda)

Nastrouhejte zázvor, dejte ho do kastrůlku s vodou, přiveďte k varu a vařte 20 minut. Tekutinu přeceďte, přidejte do ní cukr a zamíchejte, aby se rozpustil. Nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Po vychladnutí přidejte starter a zamíchejte.

Jak fermentovat zázvor

V zavařovací sklenici smícháme nastrouhany zázvor 2 lžicemi cukru a vodou, vičko lehce zavřeme. Každy následující den /5 dnů/ vmícháme 1 lžíci zázvoru a 1 lžící cukru. Podle okolní teploty sirup začne fermentovat kolem 5-7 dne.

Jak udělat domácí citronovou limonádu

Citrony dobře omyjte a nakrájejte na tenká kolečka. V hrnci, nejlépe kvedlačkou, pomačkejte 3 citrony s cukrem a bezinkovým sirupem. Zalijte 800 ml vody a vše 5 minut provařte. Nápoj přeceďte a nechte vychladit.

Jak se dělá Levandulová limonáda

Levanduli zalij horkou vodou (500 – 600 ml) a nech louhovat asi 45 minut. Ještě zatepla oslaď podle chuti, ale pamatuj, že takto připravený základ by měl být hodně sladký. Do limonády přijde ještě spousta vody a kyselé citrónové šťávy. Levandulový základ párkrát promixuj ručním mixérem, levandule se ještě více rozvoní.

Jak si vyrobit vodní kefír

Sáček s vodními kefírovými kulturami pouze vysypete do vody s cukrem (či sladké šťávy) a směs nechte stát cca 48 hodin. Po cca 48 hodinách je kefír hotov. Čím déle kefír necháte stát (třeba i 3 dny), tím bude méně sladký, kefírové kultury totiž stihnout požrat více cukru. Kolik času jim dáte je na vás.

Jak si vyrobit domácí kefír

Kefír – je nejjednodušší

Nechte stát PET lahev (pootevřete uzávěr) plnou nepasterizovaného mléka v teplotě okolo 20°C po dobu 24 hodin. Pak přendejte někam do komory s teplotou okolo 12-16°C a nechte opět 24 hodin a pak přendejte do ledničky. V té době by už měl být dobrý. Dalším skladováním získává ostřejší chuť.

Jak vyrobit tibi krystaly

Recept na výrobu základního nápoje

Krystalky Tibi přelijeme z malé sklenice do velké láhve, přidáme zchladlou převařenou nebo odstátou vodu, několik kousků sušeného ovoce (nesířené rozinky, švestky, křížaly….) a cukr. Necháme v teple – třeba nahoře na kuchyňské lince – přes noc.

Jak se dělá zázvorová limonáda

1Do sklenice o objemu 300 ml nalijeme 5 lžic zázvorového sirupu a 2 lžíce citronové šťávy. Přidáme několik kostek ledu a dolijeme 200 ml vychlazené perlivé vody. Promícháme.

Jak se dělá zázvorový sirup

Zázvor očistíme a nakrájíme na malé kousky nebo nastrouháme. Vložíme do hrnce, zalijeme vodou, přidáme cukr a vaříme na nižším stupni alespoň 30 minut nebo dokud nezískáme sirupovou konzistenci. Ke konci vaření ještě přidáme kyselinu citrónovou a šťávu ze 2 citrónů.

Jak si udělat domácí Citronádu

Do rendlíku dejte cukr, citronovou kůru, 250 ml vody a citronovou šťávu. Promíchejte, aby se cukr rozpustil a přiveďte k varu. Povařte 5 minut, tekutina by měla mít konzistenci sirupu. Vyjměte kůru, vychlaďte a podávejte dolité vodou nebo sodovkou.

Jak se dělá mátová limonáda

Do vody vhodíme lístky máty a meduňky a omytý, na plátky pokrájený citron. Vše spolu přivedeme k varu a vaříme asi 15-20 minut. Do uplynulé době odstavíme a necháme zchladnout. Směs přecedíme a osladíme třtinovým cukrem nebo medem podle své chuti.

Jak udělat šťávu z levandule

Květy levandule vložte do nádoby a zalijete převařenou vychladlou vodou. Přidejte kyselinu citronovou, na plátky nakrájené omyté citrony a nechte zakryté louhovat jeden den. Druhý den šťávu přeceďte přes velmi jemné síto nebo přes platýnko a přidejte cukr. Šťávu míchejte a zahřívejte, dokud se cukr nerozpustí.

Jak vyrobit sirup z levandule

Květy levandule vložíme do většího hrnce, přidáme na plátky nakrájené citrony, kyselinu citronovou, zalijeme převařenou, ale studenou vodou a necháme alespoň 24 hodin vyluhovat (klidně i déle). Po vyluhování sirup přecedíme přes plátýnko a dobře vyždímáme. Sirup zahříváme a přidáme cukr.

Co to je tibetská houba

Tibetská (kefírová) houba (kefírová zrna) je společenství bakterií a mléčných a octových kvasinek (mikroorganismy se živí zejména mléčnou laktózou) které vzhledově připomíná houbu krémové barvy nebo růžičky květáku, je původem z Kavkazu a Tibetu.

Jaký je rozdíl mezi Acidofilním mlékem a Kefírem

Výhoda kefíru oproti acidofilnímu mléku je v tom, že díky kvasinkám dodává tělu rozmanitější škálu probiotik. Obsahuje cca 3,5 % tuku, ale k dostání jsou i speciální odtučněné varianty.

Co je to tibetská houba

Tibetská (kefírová) houba (kefírová zrna) je společenství bakterií a mléčných a octových kvasinek (mikroorganismy se živí zejména mléčnou laktózou) které vzhledově připomíná houbu krémové barvy nebo růžičky květáku, je původem z Kavkazu a Tibetu.

Jak fermentovat Zazvor

V zavařovací sklenici smícháme nastrouhany zázvor 2 lžicemi cukru a vodou, vičko lehce zavřeme. Každy následující den /5 dnů/ vmícháme 1 lžíci zázvoru a 1 lžící cukru. Podle okolní teploty sirup začne fermentovat kolem 5-7 dne.

Jak si vyrobit Ginger shot

Zázvor očistěte, nakrájejte ho na menší kousky a vhoďte do mixéru. Přidejte vymačkanou pomerančovou a citronovou šťávu a vše společně rozmixujte. Hotovou směs přeceďte přes jemné sítko, dokud vám nezůstane jen šťáva. Takto připravenou šťávu přelijte do uzavíratelné sklenice.

Jak vyrobit zázvorovou stavu

Recept na zázvorový čajNajemno nakrájejte na čerstvý zázvor. Nemusíte ho loupat.V hrnci smíchejte zázvor s vodou (použijte jeden šálek vody na jednu porci).Směs přiveďte k varu. Snižte plamen podle potřeby, aby se udržel jemný var.Vařte 10 minut (extra silný čaj).Sceďte čaj jemným sítem.

Jak se dělá citronová limonáda

Citrony dobře omyjte a nakrájejte na tenká kolečka. V hrnci, nejlépe kvedlačkou, pomačkejte 3 citrony s cukrem a bezinkovým sirupem. Zalijte 800 ml vody a vše 5 minut provařte. Nápoj přeceďte a nechte vychladit.

Jak se dělá citronový sirup

Postup přípravy receptu

Vlejeme do hrnce, přidáme 1 dcl vody a zahřejeme – nevaříme. Přisypeme cukr, malou lžičku kyseliny citronové a za stálého míchání necháme cukr rozpustit, trvá to cca 3-5 minut. Po rozpuštění vlejeme do připravených sklenic a uzavřeme. Skladujeme nejlépe v chladu.