Jak vyrobit levanduli?

Jak vyrobit levandulovou silici

Květy levandule posekejte nadrobno, nasypte do velké zavařovací sklenice a zalijte olejem tak, aby vám vznikla hustá homogenní směs. 2. Sklenici pevně uzavřete, postavte na slunné místo a nechte nejméně čtyři týdny louhovat. Pokud chcete, aby měl olej vyšší koncentraci silice, počkejte deset týdnů.
Archiv

Jak si vyrobit levandulový olej

Květy levandule rozdrťte například v hmoždíři a nasypte do zavařovací sklenice. Přilijte olej (vhodný je olivový nebo mandlový) tak, aby byly všechny květy ponořené, ale ne úplně po okraj (nechte alespoň 2–3 cm místa). Přikryjte plátýnkem a nechte na slunném místě (například na okenním parapetu) louhovat 2 dny.
Archiv

Jak vyrobit levandulový med

Domácí levandulový med

Příprava: Rozemleté levandulové květy dáme do hrnce a zalijeme vodou. Přidáme pokrájené citróny s celou skořicí a necháme dvacet minut mírně vařit. Hrnec odstavíme z plotny a levanduli s citróny a skořicí necháme zhruba 1 den vylouhovat. Poté scedíme a přilijeme připravený květový med.

Jak vyrobit věnec z levandule

Hrstku stonků levandule svážeme drátem, postupně přidáváme další a omotáváme. Až je svazek stonků asi 40cm dlouhý, stočíme jej do kruhu. Stonky se možná polámou, ale drát je bude držet ve tvaru, jaký potřebujeme. Pozn.: Tímto způsobem si můžeme vyrobit i věneček ze sena,nebo slámy, jako základ pro další dekoraci.
Archiv

Jak získat silice

Silice lze získat pomocí destilace s vodní parou. Rozdrobená bylinka se v destilační nádobě přelije vodou a do této směsi se vhání vodní pára. Takto vlhká směs se umístí přímo na rošt nebo do drátěného koše a přehání se přes něj vodní pára. Další varianta je přelití bylinky vodou, která se následně vaří přímo.

Jak vyrobit parfém z levandule

Do skleněné nádoby se širším hrdlem nasypeme čerstvé levandulové květy a zalijeme alkoholem (nejlépe lihem pro potravinářské účely). Květy necháme vyluhovat asi 14 dní na chladném a temném místě. Občas směsí protřepeme. Po 14 dnech extrakt přefiltrujeme přes filtrační papír a zbylé květy prolisujeme.

Co se dá udělat z levandule

Kromě oblíbeného levandulového čaje se jedná například o levandulovou limonádu, levandulový likér nebo také o levandulové víno. Čerstvá levandule se přitom dá i zamrazit v kostce ledu a lidé si někdy dokonce připravují speciální levandulový ocet.

Jak vyrobit éterický olej

Záludná otázka, esenciální olej prakticky nelze vyrobit. Je již hotový – přirozeně jej obsahují rostliny. Lze jej pouze extrahovat, tedy z rostliny vytáhnout.

Co uvařit z levandule

Kromě oblíbeného levandulového čaje se jedná například o levandulovou limonádu, levandulový likér nebo také o levandulové víno. Čerstvá levandule se přitom dá i zamrazit v kostce ledu a lidé si někdy dokonce připravují speciální levandulový ocet.

Jak vyrobit dekorace z levandule

Nejprve musíme kytičku levandule nechat uschnout zavěšenou za stonky, květem dolů. Kdybychom do šuplíčku aranžovali čerstvou levanduli, kvítky by se ohnuly a dekorace by nevypadala pěkně. Suchou kytici ovážeme stužkou nebo krajkou, hezky ji naaranžujeme do šuplíčku a máme hotovo.

Jak vytvořit srdce z levandule

Navazování levandule

Obtočíme dvě až tři pevné základní otočky a začneme postupně přidávat připravené klásky levandule. Obě poloviny srdce navazujeme ve stejném směru od shora dolů. Ve špičce srdíčka zelené konce svážeme vázacím drátkem. Odstřihneme je a začistíme.

Jak vyrobit vonnou esenci

Jak si doma vyrobit vonný difuzérLahvičku naplňte lihem a mandlovým olejem v poměru 2 : 3.Do směsi přidejte 15 kapek levandulového oleje a 25 kapek grapefruitového oleje. Já jsem pro začátek zvolila raději jemnější kombinaci.Na závěr vložte do lahvičky bambusové nebo ratanové tyčinky.

Jak se dělá esence

Výroba esenciálních olejů Destilace vodní parou – většina esenciálních olejů se získává právě destilací nízkým tlakem páry. V tomto procesu prochází pára přes nádrž naplněnou aromatickými rostlinami a obohacuje se o rostlinné esence.

Jak zpracovat květy levandule

Její květy se například hodí k ovonění soli, cukru a medu, ale také k výrobě sirupu, zavařenin a pečiva nebo třeba jako ozdoba některých dezertů, nápojů a ovocných salátů. Listy a stonky levandule se pak typicky používají k dochucení některých pokrmů, kam patří především maso a ryby, ale i různá houbová jídla.

Jak oddělit vodu a olej

Jak lze bez doteku odčerpat olejovou vrstvu ze sklenice s vodou Pomocí naolejované zkumavky naplněné vodou. Olej má menší hustotu než voda, a proto plave na jejím povrchu a je vytlačován do zkumavky.

Na co je dobrá levandule

Jaké jsou léčivé účinky levandulepomáhá na zklidnění psychiky i křečípomáhá při úzkosti a zvýšeném stresu.podporuje trávenípoužívá se při poruchách spánku.proti bolestem hlavy a na posílení nervůmá antiseptické, desinfekční a antibakteriální účinky.působí proti bolesti a pomáhá léčit zánět.

Jak využít květy levandule

Z levandule se dá udělat i výborný voňavý sirup, který má uklidňující účinky, pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy nebo při problémech s trávením a zažíváním. Připravíte z něj osvěžující domácí limonádu, můžete ho používat na dochucení čaje i přípravu nejrůznějších letních koktejlů.

Jak zabalit levanduli

Stonky s květy očistíme od drobných zelených lístečků, aby byly čisté a hladké. Připravenou poskládanou kytičku levandule svážeme pevně stužkou hned pod květy a stonky ohneme směrem dolů kolem květu. Hned na vrcholu je začneme střídavě proplétat stužkou a střídáme přitom horní a spodní stonky.

Jak vyrobit polštářek z levandule

Postup výroby šitého polštářku

Přidáte lžíci levandulových květů s pár kapkami éterického oleje (éterickým olejem můžete pokapávat i poté po prohřátí) a pytlíček zašijete. Hotový polštářek vložíte na cca 1 minutu (600 W) do mikrovlnné trouby nebo na topení.

Co všechno se dá udělat z levandule

Její květy se například hodí k ovonění soli, cukru a medu, ale také k výrobě sirupu, zavařenin a pečiva nebo třeba jako ozdoba některých dezertů, nápojů a ovocných salátů. Listy a stonky levandule se pak typicky používají k dochucení některých pokrmů, kam patří především maso a ryby, ale i různá houbová jídla.

Jak si vyrobit vlastní aroma

Do připravené lahvičky nalijeme olej, do kterého přimícháme esenciální olej dle vlastního výběru přibližně v poměru 3:2. Intenzitu vůně ovlivňujeme počtem kapek esenciálního oleje. Poté vložíme do roztoku tyčky/špejle. Nyní můžeme domácí difuzér umístit na vybrané místo a těšit se z omamné vůně.

Jak vyrobit tuhý parfém

Ve vodní lázni rozpusťte nejdřív včelí vosk, poté přidejte bambucké máslo. Rozehřátou tekutinu odstavte. Do lehce vychladlé směsi v tuhle chvíli přimíchávejte vámi vybrané esenciální oleje. Ale pozor, vybírejte opravdu esenciální (éterické) oleje, nikoli vonné oleje, přírodní, ne syntetické.

Jak vyrobit éterické oleje

Jak se vyrábí esenciální olej Záludná otázka, esenciální olej prakticky nelze vyrobit. Je již hotový – přirozeně jej obsahují rostliny. Lze jej pouze extrahovat, tedy z rostliny vytáhnout.

Jak se vyrábí éterické oleje

Esenciální oleje nebo také éterické oleje či silice jsou vonné látky získané z definovaných rostlinných surovin destilací nebo vhodným mechanickým postupem, bez zahřívání, přičemž rostlinná surovina může být čerstvá, zvadlá, sušená, celá, rozlámaná a rozemletá. Skladují se při teplotě nepřevyšující 25 °C.

Kdy sbírat květ levandule na sirup

Aby měl sirup krásnou barvu a plnou vůni a chuť, je třeba levanduli sklízet v plném květu, tedy ve chvíli, kdy jsou všechny rostlinky bohatě vykvetlé, ale ještě nezačaly odkvétat. Květy odstřihněte i s krátkými stonky, nejlépe hned po ránu.