Jak vyrobit parfém z esenciálních olejů?

Jak se vyrábí parfémy

Při procesu destilace materiály na přípravu parfémů vaří ve vodě, kde se vonné složky mísí s vodními parami. Aby se chemická reakce zintenzivnila rostliny se drtí a sekají za účelem snadnějšího uvolňování vonných složek. O pachy obohacené páry se zachycují a opět kondenzují.

Jak si vyrobit tuhý parfém

Ve vodní lázni rozpusťte nejdřív včelí vosk, poté přidejte bambucké máslo. Rozehřátou tekutinu odstavte. Do lehce vychladlé směsi v tuhle chvíli přimíchávejte vámi vybrané esenciální oleje. Ale pozor, vybírejte opravdu esenciální (éterické) oleje, nikoli vonné oleje, přírodní, ne syntetické.
Archiv

Jak vyrobit parfém z levandule

Do skleněné nádoby se širším hrdlem nasypeme čerstvé levandulové květy a zalijeme alkoholem (nejlépe lihem pro potravinářské účely). Květy necháme vyluhovat asi 14 dní na chladném a temném místě. Občas směsí protřepeme. Po 14 dnech extrakt přefiltrujeme přes filtrační papír a zbylé květy prolisujeme.

Jak si vyrobit éterický olej

Záludná otázka, esenciální olej prakticky nelze vyrobit. Je již hotový – přirozeně jej obsahují rostliny. Lze jej pouze extrahovat, tedy z rostliny vytáhnout.
Archiv

Jak si vyrobit vlastní parfém

Pro začátek se můžete řídit doporučením cca 60 kapek esenciálních olejů na 10 ml parfému s 20% obsahem vonné kompozice. Namíchejte médium, při použití alkoholu řeďte destilovanou vodou v poměru 1:3. Slijte obě složky dohromady. Z celkového množství parfému by měla vonná kompozice tvořit 20–40 % a médium 60–80 %.

Co se dává do parfému

vonné silice, které velmi příjemně voní. Součástí silic jsou terpeny – organické sloučeniny. Vedle nich jsou ještě důležité sloučeniny síry (které jsou obsaženy v rostlinách vonících po česneku a hořčici) a některé aromatické sloučeniny: fenoly, aromatické aldehydy a kumariny.

Jak vyrobit parfém z růží

Dejte vodu do kastrůlku a přiveďte ji k varu. Až se začne vařit, vhoďte do ní natrhané okvětní lístky růže a nechte je vařit asi 5 – 10 minut, dokud nebude voda vonět po růžích. Když cítíte vůni růží, přidejte 1 polévkovou lžíci lihu. Vůni nalijte do rozprašovače.

Jak se míchá parfém

Smíchejte v tmavé lahvičce všechny olejíčky tak, abyste dosáhli požadované vůně. Směs nechte několik dní uležet, a až potom přidejte alkohol a protřepejte. Nakonec parfém uložte na chladné a tmavé místo, ideálně tak na měsíc. Vůně se krásně usadí a zintenzivní.

Jak si doma vyrobit parfém

Pro začátek se můžete řídit doporučením cca 60 kapek esenciálních olejů na 10 ml parfému s 20% obsahem vonné kompozice. Namíchejte médium, při použití alkoholu řeďte destilovanou vodou v poměru 1:3. Slijte obě složky dohromady. Z celkového množství parfému by měla vonná kompozice tvořit 20–40 % a médium 60–80 %.

Jak vyrobit levandulový krém

Včelí vosk nastrouháme najemno a spolu s mandlovým, kokosových a olivovým olejem dáme do menšího hrnce do vodní lázně. Pozor, krém se nesmí vařit, jen je potřeba všechny suroviny rozehřát a důkladně promíchat. Poté hrnec odstavíme z plotny a vmícháme levandulový olej.

Jak se vyrábí esenciální olej

Výroba esenciálních olejů

Destilace vodní parou – většina esenciálních olejů se získává právě destilací nízkým tlakem páry. V tomto procesu prochází pára přes nádrž naplněnou aromatickými rostlinami a obohacuje se o rostlinné esence.

Jak se získávají esenciální oleje

Esenciální oleje se získávají destilací nebo lisováním ze žlázek, které se nacházejí uvnitř rostliny nebo na jejím povrchu. Esenciální oleje neobsahují žádné mastné složky, jak bychom si mohli z názvu myslet. Jsou to naopak látky velmi těkavé povahy.

Jaký alkohol na parfém

Pro přípravu budete potřebovat:

alkohol (kosmetický líh nebo vodka – čím kvalitnější tím lépe), voda (destilovaná z lékárny nebo pramenitá), skleněná lahvička s rozprašovačem.

Jak vyrobit parfém z jasmínu

DIY olejový parfém

Pro náš olej jsme použili 3 kapky limetky, 6 kapek bergamotu a 1 kapku jasmínu. Tato kombinace je svěží s jemným květinovým nádechem. Na olejový parfém vůně budete potřebovat: 10 ml oleje (ideálně mandlového, jojobového, nebo hroznového)

Jak Zvyraznit parfém

Jelikož i vaše pokožka má specifickou chemii, při aplikaci na oblečení pominete její unikátní vlastnosti, které dodávají parfému výjimečnost. Chcete-li zvýraznit svou osobnost, naneste trochu vůně na oblečení (dejte pozor, aby na něm nezůstala skvrna), zároveň ji však naneste alespoň na jedno pulsní místo na těle.

Jak si vyrobit parfém z květin

Pokud si chcete zjednodušit výrobu parfému, můžete místo čerstvých květin použít vylisované extrakty z bylin a květin do formy vonných olejů. Ty pak namícháte v různých poměrech (nejlépe podle sebe) a nakonec přilijete 70–80% alkohol a trochu destilované vody.

Jak vyrobit roll on

Jak na to Na 20 ml vybraného nosného oleje (například jojobového oleje, který jako nosič působí naprosto skvěle) přidejte alespoň 60 kapek vybraných esenciálních olejíčků, popřípadě můžete s koncentrací experimentovat. Je to zcela individuální, pokud máte rádi intenzivnější vůně, dejte kapek raději více a naopak.

Jak vyrobit parfém z fialek

Vybírejte fialku vonnou, jinak řečeno sbírejte po čuchu. Do 150ml vodky vsypte fialky a kardamon. Přidejte také směs éterických olejů. Protřepte a nechte stát 2 dny.

Jak se dělá Levandulová limonáda

Levanduli zalij horkou vodou (500 – 600 ml) a nech louhovat asi 45 minut. Ještě zatepla oslaď podle chuti, ale pamatuj, že takto připravený základ by měl být hodně sladký. Do limonády přijde ještě spousta vody a kyselé citrónové šťávy. Levandulový základ párkrát promixuj ručním mixérem, levandule se ještě více rozvoní.

Jak zpracovat květy levandule

Její květy se například hodí k ovonění soli, cukru a medu, ale také k výrobě sirupu, zavařenin a pečiva nebo třeba jako ozdoba některých dezertů, nápojů a ovocných salátů. Listy a stonky levandule se pak typicky používají k dochucení některých pokrmů, kam patří především maso a ryby, ale i různá houbová jídla.

Jak udělat esenciální olej z levandule

Květy levandule posekejte nadrobno, nasypte do velké zavařovací sklenice a zalijte olejem tak, aby vám vznikla hustá homogenní směs. 2. Sklenici pevně uzavřete, postavte na slunné místo a nechte nejméně čtyři týdny louhovat. Pokud chcete, aby měl olej vyšší koncentraci silice, počkejte deset týdnů.

Jak si vyrobit domácí difuzér

Do skleničky s víčkem vsypte asi 50 g jedlé sody a přidejte 10 kapek esenciálního oleje. Víčko na skleničku proděravějte, případně nechte zcela odkrytou. Až vůně zeslábne, přikápněte opět vonný olej, jednou měsíčně vyměňte celou náplň ve skleničce.

Jak vyrobit aroma kámen

Zalijeme mouku se solí vařící vodou. Mícháme nejdříve polévkovou lžící. Přidáme éterické oleje. Můžeme nabarvit i různými potravinářskými barvami.

Jak vyrobit esenciální olej z rozmarýnu

Naložíme snítky rozmarýnu do extra panenského olivového oleje společně s pár kuličkami pepře. Necháme 14 odležet, občas protřepeme. Po 14 dnech máme skvělý domácí rozmarýnový olej. Olej můžete použít k dochucení těstovinových salátů, do marinády, hodí se k rybě i ke kuřecímu masu i na dochucení dušené zeleniny.

Jak dlouho vydrzi 50 ml parfém

Parfém bez otevření vám vydrží i několik desítek let. Jakmile jej ale otevřete, je vhodné jej spotřebovat do 2 až 3 let. Trvanlivost toaletní a parfémované vody se naproti tomu uvádí 1 až 2 roky, a to opět po otevření. Vůně v originálním obalu by vám měla vydržet až dvakrát déle.