Jak vyrobit pítko pro slepice?

Jak vyrobit krmítko pro slepice

Výroba krmítka pro slepice: postupNa trubce o délce 60 cm si nakreslíme kulaté otvory o průměru 7 cm a otvory vyřízneme.Na jeden konec trubky nasadíme víčko.Na druhý konec trubky nasadíme koleno a spojíme s trubkou o velikosti 40 cm.Krmení vložíme do svislé trubky a nasadíme víčko, aby se dovnitř nedostal odpad.
Archiv

Jak velkou napáječku pro slepice

Pro domácí chov slepic je vhodná levná plastová napáječka pro kuřata – jedná se o talíř na PET láhev o objemu 1,5 nebo 2 litry se čtyřmi různými nástavci na všechny typy PET lahví. Díky krytu na napáječky se voda v talíř udrží dlouho čistá bez nečistot.

Jak udělat napáječku

1) Do větší láhve vyřízneme asi 5 cm nade dnem půlkruhovitý otvor. Potom uřízneme hrdlo láhve a nejlépe nahřátým hřebíkem nebo drátem uděláme na opačné straně než je otvor ve tvaru půlkruhu 2 -3 cm pod horním okrajem otvor o průměru 2 – 3 mm. Ostré okraje řezů lehce otavíme svíčkou nebo zapalovačem.
Archiv

Jak vyrobit krmítko z plastové lahve

Nejjednodušším způsobem, jak vyrobit krmítko, je použít PET láhev, kterou najde doma každý.Přibližně 5 cm od dna láhve vyřízněte otvor cca 8 cm vysoký a 6 cm široký.Okraje otvoru přelepte lepicí páskou nebo opalte svíčkou, aby se o ně ptáci nezranili.Za hrdlo uvažte provázek a krmítko naplňte zrníčky.

Jaké krmítko pro slepice

Pro suché směsi jsou určena krmítka žlabová, tubusová na zem nebo závěsná či krmítka nášlapná. Pro mokré směsi jsou vhodná žlabová krmítka či misky. Při krmení mokrou směsí – krmivo vařené doma – zbytky z domácnosti, doporučujeme krmítka s drátěným víkem a to pozinkovaná nebo plastová.

Jak naučit slepice na nášlapné krmítko

Jak slepice naučit našlapovat

Nechte jim první 3 dny krmítko otevřené, aby zjistily, že je jejich novým zdrojem zobu. Ve druhé fázi kolíkem zajistěte, aby krmná nádoba zůstala pootevřená, slepičky uvidí zrní, ale budou si muset stoupnout na nášlapnou plochu a krmítko otevřít, aby si mohly zobnout.

Jak vyrobit kukaň pro slepice

Kukaň pro slepice si samozřejmě můžete docela jednoduše vyrobit sami. Stačí si vzít dřevěnou bedýnku, kterou vystelete senem a dáte do ní podkladek. Snáškové hnízdo pro slepice můžete takto jednoduše vyrobit třeba ze starého šuplíku. Tak bude vypadat nejjednodušší kukaň pro slepice.

Jakou vodu pro slepice

Dešťovka a slaná voda

Aby byly vaše slepice i kuřice zdravé a spokojené, měly by dostávat vodu pouze pitnou, čerstvou a spíše studenou, než teplou nebo dokonce horkou.

Jak funguje Napáječka pro slepice

Napáječky

Díky napáječkám se voda vašim slípkám postupně dávkuje do misek, které navazují na nádržku. Ta pojme větší množství vody než klasické misky. Jak voda v miskách postupným pitím ubývá, vlivem gravitace se ze zásobníku znovu doplňuje.

Jak udělat pítko pro včely

Jednoduché pítko pro včely, o které se nemusíte denně starat, vytvoříte pomocí houbové utěrky na nádobí. Položíte ji (dobře vypranou, aby neobsahovala nějaké chemikálie z výroby) na dno větší podmisky pod květináč a na to dáte otočenou zavařovací sklenici plnou vody.

Jak vyrobit krmítko z květináče

Krmítko z květináče

Stačí jen do květináče vyvrtat po obvodu takové díry, aby se jimi sypala právě tak velká semínka, která obvykle pro ptáky máte – větší v případě slunečnice, menší v případě směsi drobných semínek pro krmení venkovního ptactva.

Jak vyrobit ptačí budku

Zapomeňte na plast nebo kov, budku je nejlepší vyrobit z neošetřeného dřeva nebo lepených dřevěných desek. Dřevo „dýchá“ a zároveň dobře izoluje. Dřevěná deska, ze které budeme řezat jednotlivé díly budky, by neměla být příliš tenká (minimálně 20 mm) a dřevo by mělo být vyschlé, aby se budka nekroutila.

Co nesmí jíst slepice

Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

Co mají nejraději slepice

Základem je pestrá strava

✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.

Jak vyrobit nášlapné krmítko

Nášlapné krmítko je osvědčenou variantou u všech chovatelů, Tubusové krmítko. K výrobě vám postačí obyčejná miska pod květináč a obyčejný plastový tubus, pár šroubků, drátek k zavěšení, šikovné ruce a trocha trpělivosti. Plastový tubus snadno koupíte v zahradních potřebách.

Co dát slepicím do kurníku

Slámu nařezanou na menší části považuje většina chovatelů za nejlepší způsob podestýlkového řešení. Sláma vydrží dlouho suchá a její absorpční vlastnosti jsou také výborné. Výhodou slámy je také to, že dokáže dobře eliminovat i zápach ze slepičinců. Listí z ořešáku.

Jak udělat hnízdo pro slepice

Plastový kbelík. I velký například 10 l plastový kbelík od jogurtu nebo sýru poskytne dostatek místa pro nosnici ve snášce. Stačí kbelík překlopit naležato, Víko nechat zavřené, ovšem půlku z něj odříznout tak, aby do kbelíku mohla slípka pohodlně usednout.

Proč se dává slepicím do vody ocet

Ocet ve vodě nejen že pomůže jako prevence nejrůznějšího onemocnění vašich slepic, ale zajistí vodu i déle čerstvou a zamezí vzniku bakterií a řas ve vodě. Ocet takto lze používat dlouhodobě, žádné nežádoucí účinky na zdraví slepiček nemá.

Jak udělat Popeliste pro slepice

Jak vytvořit popeliště

Na suché místo, nejlépe pod stříškou na slunném prostoru, umístěte ohrádku s přibližnými rozměry metr výšky na metr šířky. Posloužit může i jakákoliv dostatečně velká bedna, tak aby se do ní pohodlně vešly minimálně dvě slepice najednou. Okraj popeliště nedělejte vysoký.

Jakou podestýlku pro slepice

Vhodné jsou proto podestýlky z hoblin, ideálně z měkkého a jemného dřeva, ze slámy nebo slaměných pelet či granulátu. Naopak se nedoporučuje podestýlka ze sena. Nezapomeňte také svůj kurník pravidelně dezinfikovat.

Jak vyrobit pítko z betonu

Beton navrstvíme do tloušťky 3–6 cm a necháme ho za občasného kropení na stinném místě 3–4 dny zatvrdnout. Pak pítko otočíme a kartáčem nebo vapkou odstraníme zbytky zeleného listu. Povrch lze dále upravovat nátěry nebo impregnacemi. Mně se ovšem líbí syrový vzhled beton a jeho šedá barva.

Jak vyrobit pítko pro hmyz

Pítko pro včely a hmyz I

Jednoduché pítko pro včely, o které se nemusíte denně starat, vytvoříte pomocí houbové utěrky na nádobí. Položíte ji (dobře vypranou, aby neobsahovala nějaké chemikálie z výroby) na dno větší podmisky pod květináč a na to dáte otočenou zavařovací sklenici plnou vody.

Jak se vyrábí krmítka

Osazení nařízneme a z obou stran dočistíme dlátkem a pilníkem. Předvrtáme otvory pro šroubky a prostor pro jejich hlavy zahloubíme. Stojky přišroubujeme ke štítům stříšky tak, aby byly později překryty, tedy 2 cm od kraje. Základem krmítka je podkladová deska tvořící podlahu krmítka.

Jak vyrobit krmítko

Vypečené krmítko

Můžete použít i dva plechy na muffiny nebo třeba dvě pokličky. Dejte jen pozor, aby vrchní nádoba či poklice kryla tu spodní jako stříška, ideálně tedy, aby byla větší. Obě části k sobě můžete buď sešroubovat, nebo spojit provázkem nebo řetízkem. Záleží na tom, zda má výsledné krmítko stát, nebo viset.

Jak zvýšit nosnost slepice

Drcené skořápky

To, že mají příznivé účinky na snášku vajec ví i chovatel začátečník. Do koše prázdné skořápky určitě nepatří. Vajíčková skořápka je bohatá na vápník, forfor a další látky, které se v těle slepičky rozloží tak dokonale, že zvýší její snůšku.