Jak vyrobit telefon z kelímku?

Co vyrobit z kelímku od jogurtu

Určitě jednou z nejznámějších proměn plastového obalu na jogurt, kterou ocení zejména zahrádkáři, je použití kelímku pro výsev paprik, rajčat nebo jiné zeleniny a také jako květináče na různé květiny či bylinky. Stačí jen ze spodní strany provrtat dírku a je hotovo.

Kam vyhodit kelímek od jogurtu

Kelímek od jogurtu bývá nejčastěji vyroben z plastu. Ani v případě plastového obalu na jogurt nejde o žádnou výjimku a je nejlepší řídit se recyklačními symboly. Pokud má na sobě obal recyklační značku „PP“, jedná se o polypropylen a tento vyprázdněný obal bychom měli vytřídit do sběrné nádoby na plastový odpad.

Jak vyrobit zvoneček

Je potřeba připevnit rolničku ke drátku, a to není nic snadného. Dále je třeba proděravět kelímek a upevnit drátek, aby zvoneček zvonil. Děti zvládnou zvonek ozdobit. Starší děti: Starší děti by mohly zvládnout připevnit rolničku ke drátku a drátek ke kelímku, ale může se stát, že pro ně bude tento úkol příliš těžký.

Kam s alobalem

Do kontejnerů na kovy patří drobnější kovový odpad, který lze skrz otvor bez problémů prostrčit. Typicky prázdné plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady.

Kam patří pytlík od chipsů

Obaly od sušenek nebo chipsů

Sáčky od potravin, jako jsou například brambůrky, sušenky, ale třeba i koření, nejčastěji patří do směsného odpadu. Jednoduchou pomůckou při jejich třídění vám může být vnitřní strana obalu – je-li stříbrná, znamená to, že je materiál potažen hliníkem. Proto mu nenáleží místo mezi plasty.

Jak se vyrábí anděl

K výrobě potřebujete jen proužek tvrdšího papíru, menší ozdobičku a zbytky krajky nebo mašlí a pírka. Z papíru udělejte ruličku a na ni nalepte jako hlavu ozdobu. Krajku nařaste a nalepte jako šaty. Pak už jen stačí nalepit pírka a je hotovo.

Jak si vyrobit anděla

Možností, z čeho si svého anděla vyrobit, je nepřeberné množství. Na parapetu či na poličce se budou skvěle vyjímat andílci z malých květináčků. Naprosto jednoduchá je výroba anděla z provázků – prostě přes prsty několikrát omotejte provázek a v horní části svažte stuhou, ze které také vytvoříte křídla.

Co patří do žlutého pytle

Žlutý kontejner na plasty

Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.

Kam se starým WC

Suť, kam spadá beton, cihly, střešní krytiny, obkladačky, umyvadla, WC mísy apod., by měla být před likvidací zabalená (ideálně v pytlích). Patří do sběrného dvora, další možností je přistavení kontejneru nebo svěření specializované firmě.

Kam vyhodit víčka od Zavařovaček

Sklenice od kečupů, majonéz, kávy, přesnídávek i zavařovaček patří do kontejneru na sklo.

Kam s obaly od sprejů

Nádoby od sprejů, šlehaček a pod. znovu nelze bohužel plnit, podle obsahu patří do nebezpečného nebo směsného komunálního odpadu.

Jak si vyrobit Andilka

Jako ze sněhu vypadá andílek ze sedmi odličovacích tamponů. Z jednoho uděláte pouhým zakroucením hlavu, kterou pak vlepíte do otvoru dalšího tamponu. Ze dvou napůl přehnutých jsou křídla a další tři přehněte a vyrobte sukni. K bílé se hodí třpytivé okraje – klidně k tomu poslouží obyčejný lak na nehty.

Jak vytvořit andílka

Možností, z čeho si svého anděla vyrobit, je nepřeberné množství. Na parapetu či na poličce se budou skvěle vyjímat andílci z malých květináčků. Naprosto jednoduchá je výroba anděla z provázků – prostě přes prsty několikrát omotejte provázek a v horní části svažte stuhou, ze které také vytvoříte křídla.

Jak si vyrobit svatozář

Z kartonu vystřihnout hvězdičku a křídla. Hvězdičku obal alobalem, dej gumičku a pak jako čelenku na hlavu. Křídla se dají potřít lepidlem a posypat peřím, třeba ze starého polštáře, přidělat gumy na ramena, aby se daly dobře sundavat. Z drátku a alobalu se dá uděla i svatozář na klasickou čelenku.

Co do plastů nepatří

Co NEPATŘÍ do kontejneru PLASTYJednorázové pleny.Bakelity.Laminované pryskyřice.Molitany.Obaly od maziv a olejůLahve od stolních olejůZnečištěné plasty (např. zbytky potravin, chemikáliemi, oleji)Novodurové trubky.

Co nepatří do kontejnerů na sklo

Zelený kontejner na sklo

Pokud jsou vedle sebe zelený a bílý kontejner, vhazujeme do bílého čiré sklo a do zeleného sklo barevné. Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla. Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu.

Kam vyhodit duši od kola

Nakonec je vhoďte do speciálního kontejneru na kovový odpad v nejbližším recyklačním centru, nebo je odneste do obchodu s kovovým šrotem.

Kam patří deodorant

Prázdné deodoranty z plastu patří do žlutého kontejneru na plast. Prázdné spreje od antiperspirantů a deodorantů pak můžete bez obav hodit do kontejneru na kovový odpad, který má šedou barvu.

Kam vyhodit obal od Domestosu

Máte doma zbytky kosmetiky, kterou již nevyužijete Vytřete jejich obsah či slijte obal do pytlíčku. Jeli ho menší množství, vyhoďte pytlík do směsného odpadu, ve větším množství jej odvezte na sběrný dvůr. Prázdné plastové obaly pak vytřiďte do plastů.

Kam vyhodit barvu ve spreji

Prázdné spreje od antiperspirantů a deodorantů pak můžete bez obav hodit do kontejneru na kovový odpad, který má šedou barvu.

Kam se hází krabice od pizzy

Krabice od pizzy a grilovací marinády

Krabice od pizzy patří do běžné popelnice na směsný odpad. „Je to z toho důvodu, že papír nasákne omastkem a pro další recyklaci není vhodný. Stejně by spotřebitelé měli postupovat i v případě znečistěných polystyrenových obalů na jídla rozvážená z restaurací.

Kam vyhodit plný deodorant

Šedé kontejnery jsou určeny pro sběr prázdných nápojových plechovek, ale je možné do nich odložit i konzervy, tuby, kovové uzávěry nebo víčka. Tlakové obaly například od deodorantů, u kterých hrozí vznícení, podle Many patří na sběrný dvůr.

Jak vyrobit anděla

Možností, z čeho si svého anděla vyrobit, je nepřeberné množství. Na parapetu či na poličce se budou skvěle vyjímat andílci z malých květináčků. Naprosto jednoduchá je výroba anděla z provázků – prostě přes prsty několikrát omotejte provázek a v horní části svažte stuhou, ze které také vytvoříte křídla.

Jak vyrobit anděla z lahve

ZPET lahve odřízneme vrchní třetinu, tu budeme potřebovat, zbytek lahve vyhodíme do tříděného odpadu. Hrany po řezu zarovnáme nůžkami. Tak vytvoříme základní tvar pro zvonek nebo tělo anděla. Následně lahev obalíme do papíru nebo do samolepícího papíru.

Jak si vyrobit kostým anděla

Základem jsou nebesky bílé šaty a velká andělská křídla.

Dále je pak možné převlek doplnit o bílou, blonďatou nebo třpytivou paruku a andělskou svatozář, podle které vás již na míli daleko každý pozná. Kostým anděla je skvělý v tom, že každá žena v něm může vypadat žensky a není potřeba se zošklivovat.