Jak vytvořit alias Gmail?

Jak nastavit alias v Gmailu

Krok 2: Přidání e-mailového aliasuNa počítači přejděte do Gmailu.Vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko.Vyberte kartu Účty a import nebo Účty.V sekci „Odesílat poštu jako“ klikněte na možnost Přidat jinou e-mailovou adresu.V okně, které se otevře, zadejte jméno, které chcete, aby příjemci viděli.

Jak vytvořit alias

Vytvoření aliasuV administraci Email Profi rozklikněte organizaci dle domény, u které hodláte nastavovat alias.V menu se přepněte na Aliasy.Klikněte vpravo nahoře na tlačítko Vytvořit nový alias.

Jak nastavit alias

1. Alias nastavíte pomocí administrace, kterou naleznete na admin.gigaserver.cz – sekce „Administrace“ -> „Přesměrování / Aliasy“. Postup je takový, že v administraci budete mít otevřenou cílovou doménu a v tabulce v sekci „Aliasy“, kliknete na „Nastavit“ u domény, pro kterou chcete alias nastavit.

Co je Alias v mailu

E-mailový alias

Je e-mailovou adresou s určitým názvem (např. [email protected]), která nedisponuje vlastním datovým prostorem a příchozí e-maily tak fyzicky končí v e-mailové schránce, na kterou je tento alias navázaný (např. [email protected]). E-mailový alias je tedy další název pro jednu e-mailovou schránku.

Co je to alias

Alias je latinské slovo znamenající „jinak, jinak zvaný, vlastně“.