Jak vytvořit subdoménu?

Jak udělat Subdomenu

Přihlaste se do zákaznické sekce Miowebu a na záložce Moje weby vyhledejte web (doménu), u které si přejete vytvořit subdoménu. Následně klikněte na tlačítko Správa webu. V detailu webu poté klikněte na Změnit DNS. Pro vytvoření subdomény budete potřebovat podklady pro nastavení DNS u subdomény.
Archiv

Jak získat doménu 3 řadu

Jak v nové administraci vytvořím doménu 3. řádu (subdoménu)

Vytvoříme ji přes FTP klienta, například FileZillu. Přístupové údaje můžete zjistit nebo přenastavit v administraci na adrese admin1.gigaserver.cz. Na FTP vytvoříme složku a pojmenujeme ji ve tvaru nazevsubdomeny.
Archiv

Jak si koupit vlastní doménu

Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny. Registrátorů existuje spousta a ceny domén mají dokonce různé.

Jak vytvořit subdoménu wedos

Založení subdomény přes FTP

Weby subdomén můžete založit přes FTP ve složce www/domains, nebo www/subdom. Tato volba ovlivňuje chování subdomén vůči aliasům. Pokud aliasy nepoužíváte, doporučujeme použít složku www/domains. Návod na správu souborů přes FTP najdete v článku Webhosting – Správa souborů.
Archiv

Co to je subdoména

Subdoména je doména která je vytvořena "pod" hlavní doménou. Například aaaaa.subreg.cz je subdoménou pro hlavní doménu subreg.cz . Subdoména může mít nastavené vlastní DNS záznamy nezávisle na hlavní doméně, může tedy například směřovat i na jiný webhosting než hlavní doména.

Jakou doménu 1 řadu používá ČR

Seznam internetových domén nejvyššího řádu

gTLD Entita (anglicky)
.cz Česko
.de Německo
.dj Džibutsko
.dk Dánsko

Co je to Subdomena

Podmnožina větší domény, která slouží k organizaci existujících webových stránek na jiné adresy URL. Subdomény obvykle najdeme na začátku adresy URL. Například doména support.google.com je subdoménou domény google.com.

Jak získat doménu zdarma

Doménu obvykle není možné získat zdarma. Obecné domény jako . cz nebo . eu se dají zaregistrovat od 50 až 150 korun, zatímco u speciálních a originálních domén jako .

Kde registrovat doménu

Registraci domény provedete prostřednictvím některého z registrátorů. Jejich seznam je uvedený na stránkách sdružení cz. nic, které je zároveň správcem národní domény . cz.

Co je to doména 3 řadu

Doména třetího řádu neboli subdoména je rozšíření doménového názvu o další stupeň. Vypadat může následovně: chrome.google.com nebo newslettery.vasefirma.cz. Subdoménu třetího řádu lze vytvořit u domén druhého řádu. Subdoména je vždy hostována na hostingu domény druhého řádu.

Co je potřeba udělat aby doména fungovala

Důležité je, že každá doména je unikátní, není možné, aby 2 weby měly stejnou doménu. Aby se toto dalo zajistit, musí si každý tzv. zaregistrovat doménu, na které má jeho web fungovat. Není to nic složitého, prostě vyplníš registrační formulář u některého z pověřených registrátorů domén.

Proč místo IP adres používáme domény

Doména neboli doménové jméno je unikátní internetová adresa. Její hlavní funkcí je nahrazovat číselný kód v podobě IP adresy, čímž usnadňuje nalezení a navštívení konkrétních webových stránek. Lze si ji představit jako standardní adresu, která se skládá například z názvu ulice a čísla popisného.

Jak vypadá doména 3 řadu

Doména třetího řádu neboli subdoména je rozšíření doménového názvu o další stupeň. Vypadat může následovně: chrome.google.com nebo newslettery.vasefirma.cz. Subdoménu třetího řádu lze vytvořit u domén druhého řádu. Subdoména je vždy hostována na hostingu domény druhého řádu.

Jak si zaregistrovat doménu

V systému registrace jmen domén není možné registrovat jméno domény přímo u sdružení CZ. NIC, nýbrž je nutné vybrat si tzv. registrátora. To je subjekt, který má přístup do registru a spravuje pro uživatele jejich jména domén.

Proč mít vlastní doménu

Lidé vás snadněji najdou na vlastní doméně

Je to de facto vaše adresa na internetu, podobně jako ulice, číslo a město označují fyzickou adresu v reálném světě. Pokud si někdo zapamatuje vaši doménu, může vás na internetu snadno najít.

Jak zjistit kdo vlastní doménu

Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény.

Jak se přihlásit k doméně

Do domény se lze přihlásit analogicky jako k lokálnímu účtu v počítači, pouze je třeba místo přihlašovacích údajů (uživatelského jména a hesla) lokálního účtu zadat údaje uživatelského účtu v Active Directory (doménového účtu).

Jaký je rozdíl mezi doménou a IP adresou

Doména, celým názvem doménové jméno (známé také pod zkratkou DNS – Domain Name System), se skládá z několika řádů a slouží ke zjednodušení čitelnost adres. Laicky řečeno – každý počítač má svoji unikátní adresu, tzv. IP adresu, což je v podstatě řada čísel oddělená tečkami (např. 82.241.223.181).

Jak vytvořit doménu zdarma

Na Wixu si můžete vytvořit webové stránky zdarma, které obsahují Wix doménu. Pokud chcete působit profesionálním dojmem, pořiďte si vlastní doménu. Vaší značce to dodá na důvěryhodnosti a návštěvníci vás na internetu snadněji najdou.

Co je to DNS

DNS (Domain Name System) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě. Později ale přibral další funkce (např.

Jak zjistit kde mám registrovanou doménu

Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény.

Kdo hostuje doménu

Ideální je použít program whois, který se vždy zeptá správné organizace. Po instalaci stačí napsat do příkazového řádku například whois igloonet.cz a okamžitě dostanete výpis z registru. Další možností je využití webových služeb, například webu whois.com.

Kde vytvořit doménu

Pro registraci domény a zřízení webhostingu doporučuji využít nejvyužívanějšího českého poskytovatele těchto služeb – WEDOS. Nejprve je potřeba ověřit, jestli je doména, kterou si chcete zaregistrovat, volná. To můžete udělat na stránkách adresawebu.cz.

Co je to web hosting

Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Pronajímatel serveru bývá označován jako poskytovatel webhostingu (webového prostoru). Díky webhostingu se dají webové stránky umístit na internet, bez potřeby vlastního serveru.

Co je to VPN síť

Síť VPN umožňuje uživateli bezpečně procházet osobní údaje a přistupovat k nim prostřednictvím veřejných sítí. Podobně jako brána firewall chrání data v počítači, síť VPN chrání pomocí šifrování (nebo kódování) dat vaši aktivitu při připojení k internetu ze vzdáleného nebo veřejného umístění.