Jak vzniklo jméno Nela?

Jak se říká Nela

Domácky se jméno užívá jako Neli, Nelinka, Nelka, Nelička, Neliška, Neluška apod. Jméno se jako Nelly či Nelli vyskytuje i v němčině, angličtina jméno zná jako Nellie, Nell nebo Nelly (užívá se i jako domácí podoba jmen Ellen, Hellen aj.).
ArchivPodobné

Co je to Nela

Ženské křestní jméno latinského původu. Údajně vychází ze jména Cornelia (Kornélie), což znamená vytrvalá nebo pevná. Mohlo by však být i zkrácenou verzí některých dalších jmen, jako je Petronela, Eleonora nebo Helena.
ArchivPodobné

Kdy má narozeniny Nela

Kdy má svátek Nela

dne v letech
2. února 1984-2023

2. 2. 2023

Kdy má svátek Nela 2023

Dnes má svátek – Nela – 2.2.2023 | Svátky Centrum.cz.

Kdy má svátek Nela s dvěma l

svátek má: 2. 2.

Co znamená jméno Ondra

Ondřej je mužské křestní jméno, počeštěná varianta křestního jména Andreas (může být i příjmením). Pochází z řeckého andreas, což znamená „mužný“, „statný“ či „odvážný“. V Česku má Ondřej svátek 30. listopadu.

Jak říkat Elene

Domáckými podobami jména jsou Eli, Elča, Elka, Ela, zdrobněle Elenka nebo Eluška.

Kdo má svátek Nela

svátek má: 2. 2.

Jak se muze rikat Natalii

Domáckými podobami jména jsou Natálka, Naty, Natka, Nasťa, Tálka, Tálie aj.

Kdo má dneska

Svátek – včera, dnes, zítra

Předevčírem 15. 7. má svátek Jindřich
Včera 16. 7. má svátek Luboš
Dnes 17. 7. má svátek Martina
Zítra 18. 7. má svátek Drahomíra
Pozítří 19. 7. má svátek Čeněk

Co se dnes slaví

Dnes je Mezinárodní den míru – Príma receptář.cz

Tento den totiž může být také označován jako světový den míru.

Jak říkat Stella

Ženské křestní jméno latinského původu. Jeho význam souvisí buď s latinským "stella", nebo řeckým "aster", přičemž obojí znamená v překladu hvězda. Bohužel se v našich končinách příliš neobjevuje. Domácí podoby: Stelka, Stelina, Stelinka, Steluška, Stelunka.

Jaké je nejčastější jméno v České republice

Nejoblíbenějšími jmény i tentokrát zůstávají Tereza a Jan. Každá 11. holčička se tedy jmenuje Tereza a každý 12. chlapeček Jan!

Jaké jméno je nejčastější

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Co je to Elena

Elena je ženské křestní jméno, méně obvyklá varianta oblíbeného jména Helena nebo anglického Eleonora nebo ruského Jelena. Svátek má podle českého kalendáře 16. března. Je to jméno řeckého původu a znamená „světlo“ nebo „pochodeň“.

Kdo má svátek 163

Svátek slaví Elena a Herbert.

Co je v únoru

Významné a mezinárodní dny 2023 – Únor

Datum Jméno
3. 2. Světový den modliteb
2. 2. Světový den mokřadů
4. 2. Světový den boje proti rakovině
11. 2. Světový den nemocných

Jak se dá říkat Tereze

Domáckými variacemi jména jsou Terezka, Terezička, Terezinka, Rézinka, Réza, Terka, Terča, Terinka, Tea, Zina, Zinka aj. Jméno Tereza znají i na Slovensku − v podobě Terézia. Anglickou mutací jména je Theresa. Němčina jméno užívá také jako Theresa, navíc i v podobě Therese či Theresia.

Jak říkat Kristýně

Domáckými podobami jména jsou Krista, Kristy, Kiki, Kikina, Kikuš, také Tina, Týnka, zdrobněle pak Kristýnka, Kikuška aj. Jméno se vyskytuje také ve slovenštině, především jako Kristína.

Jak říkat Dana

Dana je přitom i domáckou variantou jmen Daniela nebo Bohdana. Dana se pak domácky může označovat jako Danka, Danča, Danuš, Dáša, Danuška, Daňulka, Danička apod.

Co je to zítra

Zítra nebo zítřek je den, který následuje po dnešku. Slovo původně vzniklo z výrazu „za jitra“ nebo „z jitra“ (rozumí se z(a) jitra dalšího dne).

Kdy je Mezinárodní den sexu

Ústí nad Labem – 6.9. … mezinárodní den sexu,… | Facebook.

Co je za den 83

Mezinárodní den žen – 8.3.2023.

Co znamená jméno Ester

Ester se z perštiny překládá jako "hvězda" nebo "jitřenka". Ze stejného základu pochází i slovo astronomie. Jméno Ester se významově vykládá jako "zářící" nebo "jasná". Jméno Ester můžeme najít už v Bibli, ve Starém zákoně se Ester jmenovala perská královna židovského původu.

Co znamená jméno Tereza

Tereza (ve starší verzi také Terezie) je ženské křestní jméno řeckého původu a nejasného významu. Základ slova pochází z řečtiny (téresis) a je tedy vykládán jako záštita, ochrana. Dalším možným významem jména Tereza může být odvozením z řeckého θερίζω (therízō) „sklízet nebo sklizeň“, nebo z θέρος (theros) „léto“.