Jak zabezpečit sklepní kóji?

Jak zabezpečit dveře od sklepa

Instalovat bezpečnostní kování na vstupní dveře i dveře do společných prostor. K uzamčení sklepní kóje použít masivní zámek, cylindrickou zámkovou vložku, uzamykatelné závory, či jiné uzamykací mechanismy, aby se zloděj nedostal k třmenu zámku – nejlépe kombinovat tyto prvky.
Archiv

Jak zabezpečit sklep v paneláku

Bezpečnostní by měly být minimálně dveře do sklepa, ale ideálně všechny. Pokud nebudete pořizovat bezpečnostní dveře od sklepní kóje, opatřete je alespoň bezpečnostním zámkem a masivní petlicí. Nejúčinnější je nakombinovat několik ochranných prvků tak, aby bylo jasně vidět, že sklep je těžké dobýt.
Archiv

Jak zabezpečit dveře

Pro vyšší zabezpečení dveří je ideální využít kombinaci bezpečnostního kování, cylindrické vložky a případně i vícebodového zámku. Samozřejmě existují také další možnosti – kvalitní bezpečnostní dveře od prověřeného výrobce nebo třeba mříže, které se hodí především do skladů a sklepů.

Co je ve sklepě

Sklepy jsou vhodné pro uskladnění potravin, případně nápojů (pivo, víno, medovina aj.), protože se v nich drží stálá, poměrně nízká teplota. Užívají se též k uskladnění materiálu, technologií, topiva, přebytečných věcí apod. Při bombardování nebo během přírodní pohromy (tornádo) mohou sloužit též jako úkryt.

Jak zabezpečit kolo ve sklepě

Ve sklepě

Šikovné je upevnit bicykl k něčemu pevnému, třeba k bytelné kovové skříni. Nemáte-li nic takového k dipozici, napevno zabudujte do stěny či podlahy kovové oko, ke kterému budete bicykl připevňovat ocelovým lankem či řetězem se zámkem.

Jak si zabezpečit být

Základem jsou kvalitní dveře s bezpečnostním zámkem, vložkou a štítem, které jsou odolné proti rozlomení, odvrtání, prokopnutí a vysazení. Důkladně zabezpečit také ostatní stavební otvory, jako například sklepní okénka, okénka na toaletách, zadní dveře, apod. Dbáme na řádné uzamykání dveří bytu i celého domu.

Jak osadit plastové dveře

Sundáte je z vnitřní strany zatlačením horní části krytky směrem nahoru. Pak, dle typu závěsu, odšroubujete imbus, nebo zatlačíte na čep a vysunete kolík. Proveďte to na horním závěsu (a případně na prostředním). Následně křídlo mírně odehněte od dveří a vytlačíte směrem vzhůru.

Jak se zbavit zápachu ve sklepě

Je také dobré probourat do sklepa v několika místech větrací otvory, aby vzduch stále proudil. Na pohlcení nepříjemných pachů se dříve dávaly otevřené nádoby s octem. Vyzkoušejte to také! A zkusit můžete i umístění mísy se solí – měla by pohlcovat vodu z okolí.

Jak větrat ve sklepě

I suché sklepy musíme větrat

Stačí pootevřená sklepní okénka, která bývají v úrovni terénu, do nichž osadíme síťku proti mouchám, hmyzu a myším. Je nutné zajistit mírný průvan; ten je v uvedeném případě sám o sobě schopen udržet sklep suchý, bez zatuchliny a plísní.

Jak zabezpečit kolo

Formou zabezpečení kola je použití kvalitního zámku. Na výběr jsou lankové zámky, řetězy nebo u-locky, který připevníte např. ke stojanu. Příliš levná řešení bývají neúčinná.

Jak si zabezpečit kolo

Zásady bezpečnosti proti ukradení kolauzamykat kolo či elektrokolo na takových místech, kde nebude mít zloděj dostatek času ho ukrást.kolo uzamykejte jen k pevným předmětům, které jsou ukotveny do země, zdi apod.vhodné je uzamknout své jízdní kolo dvěma či více zámky, jeden přes rám a druhý přes přední či zadní kolo.

Jak chránit zahradu před zloději

Další možností jsou detektory. Ty lze přirovnat k očím a uším elektronického zabezpečovacího systému. Dělí se na plášťové a prostorové. Mezi plášťovou ochranu patří magnety (detekují otevření branky, vrat, oken a dveří) a detektory tříštění skla.

Jak zabezpečit okna v přízemí

Bezpečnostní fólie: Nalepením fólie snižujeme šanci vybití skla v oknech anebo v prosklených dveřích. Chrániče na panty oken: Díky nim nepůjde okno anebo dveře vypáčit z pantů. Nezapomeňme na správnou instalaci. Bezpečnostní rolety: Jedná se o kovové rolety, které namontujeme zvnějšku oken.

Jak zazdít otvor po dveřích

Nejjednodušší způsob trvalého zaslepení dveří je možný pomocí dřevěného obložení konstrukce. Dají se použít zcela rovné střešní latě a desky ze sádrokartonu. Střešní latě upravte na míru podle potřebné naměřené délky a provrtejte je v místech určených k pozdějšímu připevnění do zdi.

Jak nejlépe utěsnit dveře

K utěsnění několikamilimetrové mezery dobře poslouží například samolepící gumové těsnění. K dispozici jsou v různých profilech a délkách. Využít lze rovněž nalepovací pěnové těsnění z PUR pěny. Tato těsnění můžete využít také k utěsnění balkonových či vchodových dveří.

Co s vlhkosti ve sklepě

Nejlepším řešením je proto výměna vlhkého vzduchu za suchý. Nejlépe se vzduch vysouší v zimě, kdy je venkovní teplota nižší než teplota uvnitř sklepa. Studený vzduch totiž neobsahuje tolik vlhkosti. Nejlépe to funguje, když je venkovní teplota v zimě nižší než v létě, kdy je vzduch teplý.

Jak na odvlhčení sklepa

Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, infuzními impregnacemi zdiva, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním sklepních …

Jak odstranit plíseň ve sklepě

Jako základní prostředek proti plísním může sloužit i vyhašené vápno rozpuštěné ve vodě, tím pak stěny sklepa natřete. Nátěr je potřeba zhruba po dvou až třech letech zopakovat, jinak se plísně začnou tvořit znovu.

Jak ukrást kolo

Jediný způsob, jak spolehlivě identifikovat svoje kolo, je nasprejovat jej speciálním neviditelným sprejem, který je v podstatě jako DNA kola a dá se přečíst pouze pod UV světlem. Sledovací čipy jsou určitou překážkou, ale proto jsme kradená kola nechávali na ulici.

Co odradí zloděje

Jak odradit zlodějeOsvětlené vchody. Neskutečným lákadlem pro zloděje je jakýkoli vchod, který je schovaný za křovím, ve stínu nebo za stěnou.Kamery. Kamera je spolehlivým způsobem, jak odradit každého nenechavce.Makety kamer.Pes.Automatické spínače světel.Prádlo na balkoně, poštovní schránka…Mříže.Dveře.

Jak zabranit vloupani

Zamykejte pečlivě všechny dveře a okna. Použijte bezpečnostní prvky, jako jsou bezpečnostní folie či mříže. Pořiďte si kvalitní bezpečnostní zámek na dveře a panoramatické kukátko. NIKDY nenechávejte klíče pod rohožkou nebo uschované v květináči.

Jak zabezpečit balkon proti zlodějům

Pro jednoduché a účinné zabezpečení všech typů oken, ale i balkonových dveří, jsou ideální okenní zámky, uzamykatelné kliky nebo kliky s pojistkami, které zabraňují otevření okna zvenčí a také otevření okna malými dětmi.

Jak zabezpečit být před odjezdem na dovolenou

Základem jsou kvalitní dveře s bezpečnostním zámkem, vložkou a štítem, které jsou odolné proti rozlomení, odvrtání, prokopnutí a vysazení. Důkladně zabezpečit také ostatní stavební otvory, jako například sklepní okénka, okénka na toaletách, zadní dveře, apod. Dbáme na řádné uzamykání dveří bytu i celého domu.

Jak zakrýt otvor po dveřích

Nejoblíbenějšími povrchovými materiály na dveřích a zárubních jsou dnes fólie a CPL lamináty, které jsou moderní, odolné a snadno se udržují. Výběr přírodních dekorů je široký a pokud hledáte něco opravdu výjimečného, prohlédněte si dekory s tzv. 3D strukturou.

Jak zazdít kovová futra

Fixování ocelových zárubní se může provést buď z vrchu zaklínovaným, příp. zavětrováním dřevěnými deskami, nebo přivázáním ocelových zárubní k zaklíněným sloupkům postavených hned vedle zárubní. Aby se zárubeň při zazdívání neprohnula, rozepřete ji uprostřed výšky rozpěrnou tyčí či dřevěným hranolem a klínky.