Jak zajistit kolo proti krádeží?

Jak zabezpečit kolo proti krádeží

Kolo přivazujte ideálně k pevné konstrukci čehokoliv. Může to být zábradlí, lavička, stojan na kola – prostě cokoliv, z čeho nelze řetěz vyvléci a co nejde odnést i s elektrokolem. Zámek provlékněte určitě rámem, ideálně rámem i koly. Určitě neupevňujte zámek jen na kola elektrokola.
Archiv

Jak nejlépe zabezpečit kolo

Naprosto ideální ochranou před krádeží jízdního kola je prevence (nenechávat kolo bez dozoru nebo pouze na nezbytně nutnou dobu), kvalitní zámek a pojištění kola. Veškerý sortiment zámků na kolo nebo třeba i na babetu či skútr naleznete na našich webových stránkách v kategorii Zámky na kolo.
Archiv

Jak zajistit kolo

Kolo uzamykejte výhradně k pevným předmětům, které není možno odnést, např. ke sloupu, ke zdi, apod. Zamkněte ho dvěma a více zámky a sundejte z něj vše, co by zloděje lákalo včetně osvětlení, brašny, cyklocomputeru a sedla. Pro uložení kola v domácím prostředí využívejte zajištěné prostory.
Archiv

Jak zabezpečit kolo v kolárně

Řetězový zámek

Ideální je tak pro zabezpečení kola ve veřejných prostorách domu, kolárně, garáži, sklepě … prostě kdekoliv, kde jej můžete mít připravený a nemusíte jej vozit s sebou. Pro srovnání – nekvalitní řetězový zámek lze překonat pákovými nůžkami stejně, jako zámek lankový.
Archiv

Jak zabezpečit kola ve sklepě

Ve sklepě

Šikovné je upevnit bicykl k něčemu pevnému, třeba k bytelné kovové skříni. Nemáte-li nic takového k dipozici, napevno zabudujte do stěny či podlahy kovové oko, ke kterému budete bicykl připevňovat ocelovým lankem či řetězem se zámkem. Stejná bezpečnostní pravidla platí i pro sklep nebo garáž rodinného domu.

Jak ukrást kolo

Jediný způsob, jak spolehlivě identifikovat svoje kolo, je nasprejovat jej speciálním neviditelným sprejem, který je v podstatě jako DNA kola a dá se přečíst pouze pod UV světlem. Sledovací čipy jsou určitou překážkou, ale proto jsme kradená kola nechávali na ulici.

Jak zamknout kolo bez stojanu

Kolo zamknuté za horní rámovou trubku zloděj lehce zvedne, otočí a použije jako páku pro zlomení zámku. Snažte se zapnout kolo co nejtěsněji, aby v zámku zbylo jen minimum místa. Vzít to můžete za kotvící bod, sedlovou trubku, kliku a zadní kolo.

Jak zamknout kolo ve sklepe

Ve sklepě

Šikovné je upevnit bicykl k něčemu pevnému, třeba k bytelné kovové skříni. Nemáte-li nic takového k dipozici, napevno zabudujte do stěny či podlahy kovové oko, ke kterému budete bicykl připevňovat ocelovým lankem či řetězem se zámkem. Stejná bezpečnostní pravidla platí i pro sklep nebo garáž rodinného domu.

Jak si zamknout kolo

Poutejte kolo k pevnému bodu

Pravidlo první: může znít zbytečně, ale rozhodně stojí za to ho zdůraznit: vždy poutejte k pevnému bodu rám kola. Pokud připoutáte přední či zadní kolo, není pro zloděje problém kolo odepnout a odkráčet jen s cennějším rámem – to platí zvlášť v případě, pokud máte na kole rychloupínáky.

Jak zabezpečit sklepní kóji

K uzamčení sklepní kóje použít masivní zámek, cylindrickou zámkovou vložku, uzamykatelné závory, či jiné uzamykací mechanismy, aby se zloděj nedostal k třmenu zámku – nejlépe kombinovat tyto prvky. Jako doplněk masivního visacího zámku zvážit i instalaci masivních oček (petlic).

Kde končí kradená kola

Ptáte se, kde kradená kola končí Většinou v zastavárnách a je prakticky nemožné zloděje vypátrat a získat kolo zpět.

Jak bezpecne zamknout kolo

Kolo kotvěte za sedlovou trubku nebo za spodní rámovou trubku. Kolo zamknuté za horní rámovou trubku zloděj lehce zvedne, otočí a použije jako páku pro zlomení zámku. Snažte se zapnout kolo co nejtěsněji, aby v zámku zbylo jen minimum místa. Vzít to můžete za kotvící bod, sedlovou trubku, kliku a zadní kolo.

Jak zabezpečit kolo ve sklepě

Ve sklepě

Šikovné je upevnit bicykl k něčemu pevnému, třeba k bytelné kovové skříni. Nemáte-li nic takového k dipozici, napevno zabudujte do stěny či podlahy kovové oko, ke kterému budete bicykl připevňovat ocelovým lankem či řetězem se zámkem.

Jak zabezpečit dveře od sklepa

Instalovat bezpečnostní kování na vstupní dveře i dveře do společných prostor. K uzamčení sklepní kóje použít masivní zámek, cylindrickou zámkovou vložku, uzamykatelné závory, či jiné uzamykací mechanismy, aby se zloděj nedostal k třmenu zámku – nejlépe kombinovat tyto prvky.

Jak najít ukradené kolo

Spoluprací s Policií ČR a Městskou policií se výrazně zvyšuje pravděpodobnost navrácení Vašeho jízdního kola při ODCIZENÍ. V případě dotazu na Vaše jízdní kolo v registru CEREK se tuto informaci ihned dozvíte pomocí e-mailu. Při odcizení máte možnost v registru CEREK označit své jízdní kolo jako ODCIZENÉ.

Jak dlouhy zamek na dvě kola

Délka zámku

Před nákupem si promyslete, jak dlouhý zámek budete potřebovat. Jezdíte-li často ve dvou nebo dokonce více lidech, vyberte dostatečně dlouhý zámek. Do 88 cm – bohatě stačí pro zamknutí 1 kola. Od 88 do 120 cm – ideální délka pro 2 kola.

Jak zabezpečit dveře

Pro vyšší zabezpečení dveří je ideální využít kombinaci bezpečnostního kování, cylindrické vložky a případně i vícebodového zámku. Samozřejmě existují také další možnosti – kvalitní bezpečnostní dveře od prověřeného výrobce nebo třeba mříže, které se hodí především do skladů a sklepů.

Kde je na kole výrobní číslo

Každé jízdní kolo má své sériové číslo, které se nachází na spodní části rámu kola. Zadejte toto číslo do naší databáze na www.kradenakola.cz, a tím kolo zaevidujte do registru kol. Registrace je ZDARMA a zcela anonymní.

Jak Prestrihnout zamek na kole

– Zámky na kolo připomínají v mnoha ohledech automobilové tyče na volanty. Amatérské zlodějíčky sice odradí, ale pro profesionály rozhodně nejsou velkou překážkou. Až na výjimky je totiž lze během několika vteřin přestřihnout pákovými nůžkami nebo jednoduše roztlouci kladivem.

Jak zajistit dveře

Doplňky pro zabezpečení dveří

Chcete zvýšit odolnost svých dveří proti vloupání Nainstalujte na ně přídavné zámky, bezpečnostní závory nebo zástrče nebo bezpečnostní řetízek. Nabízíme také petlice a závory k využití pro vrata, kůlny či sklepní kóje.

Jak zabezpečit dveře proti zlodějům

Jedním z nejdůležitějších prvků zabezpečení vchodových dveří je cylindrická vložka. „Často je to právě ona, kdo odradí zloděje od pokusu o vloupání,“ potvrzuje odborník ASSA ABLOY. Na vchodové dveře bychom proto měli použít cylindrickou vložku s velmi vysokou ochranou.

Jak pojistit jízdní kolo

Jízdní kolo, případně elektrokolo, se nejčastěji pojišťuje jako součást pojištění domácnosti. U většiny pojišťoven je v základu pojištění domácnosti i limit na „věci mimo místo pojištění“. To se vztahuje také na kola uzamčená na místě k tomu určeném, například před obchodem nebo před restaurací.

Jak zabránit zabouchnutí dveří

Ale princip je jednoduchý. Spočívá v tom, že vyměníte běžnou střelku, která je zkosená, se kterou lehce dveře zaklapnete, za střelku ve tvaru kvádru, která se o dveře zarazí, takže se pak nemůžou zabouchnout,“ vysvětluje. Před každým zavřením dveří tak musíte strčit klíč do zámku a otočit s ním, abyste zavřeli.

Jak zabránit otevírání dveří

Dveře se samovolně otevírají, nebo zavírají

V tomto případě stačí opět mezi horní a spodní díl závěsu vložit podložku o síle 2 mm. Tím by měl být problém vyřešen. Pokud tato varianta nepomůže, chyba může být v pantech. Poté proveďte seřízení pantů dveří skrze montážní otvory v zárubních a ve dveřích.

Co proti zlodějům

Pokud bydlíte v domě, vyplatí se zabezpečit okna. Velkým pomocníkem mohou být venkovní rolety se závěsy, které zabraňují nadzvednutí. Předokenní rolety mohou být také opatřeny hodinami pro nastavení jejich automatického zatahování a vytahování. Další vychytávkou je bezpečnostní fólie, která se lepí na okenní tabuli.