Jak zalévat pepřinec?

Jak se starat o pepřinec

Jak pepřinec pěstovat

Má rád slunné místo, celoročně snese běžnou pokojovou teplotu, nemusí se zimovat na chladnějším místě. Pestrolisté odrůdy snesou i přímé světlo, zelené odrůdy přímý sluneční svit nemají rády. Zalévá se pravidelně a jen mírně, trvalé přemokření pepřince nesnesou.
Archiv

Jak často zalévat Peperomia

V průběhu jara a léta zalévejte pokojovou rostlinu mírně, v zimě jen tehdy, aby nedošlo k vyschnutí substrátu. Dávejte pozor na přemokření půdy. V létě rostlinu roste. Pepřinec má rád vzdušnou vlhkost, proto je rosení listů pro něj ideální.
Archiv

Jak množit pepřinec

Správné množení

Snadno to jde vrcholovými řízky. Většinu pepřinců můžeme množit i listovými řízky, dělením trsů či růžicovými odnožemi. Optimální pro množení je jaro a podzim. Jemný kořenový systém rostlin vyžaduje kyprý substrát.

Jak Zalevat Peperomia

Teplota: Rostlina dobře snáší celoroční pokojovou teplotu okolo 18 až 24 °C, v zimě by teplota neměla být nižší než 16 °C. Pozor na průvan. Voda: Zaléváme měkkou odstátou vodou pokojové teploty. Vhodná zálivka je mírná a pravidelná.
Archiv

Jak se mnozi Peperomia

Peperomii nejjednodušeji množíme pomocí vrcholového stonkového řízku. Stačí uříznout vrchní část rostliny s několika listy a nechat zakořenit ve vodě.

Jak pěstovat Fitonii

Rostlinu bychom měli nejlépe sázet do rašelinového substrátu a umístit jí spíše do polostínu či do naprostého stínu. Jedná se o rostlinu, která doslova nesnese přímé letní slunce. Fitónie se řadí mezi rostliny, které přímo milují teplo, proto je ideální teplota pro jejich pěstování kolem 21°C.

Jak se starat o Peperomii

Nejlepší je pro pěstování místo s rozptýleným světlem, klidně i okenní parapet. Nevhodné je ale přímé sluneční záření, rostlina se může spálit. Ve stínu zase trpí nedostatkem světla, budou jí růst dlouhé výhonky a úzké listy. Druhy s pestrými listy vyžadují více světla než čistě zelenolisté Peperomie.

Jak se starat o tchýnin jazyk

Tenurám nejvíce prospívá rozptýlené světlo, ale snášejí i lehký polostín. V zimě je třeba rostlině poskytnout prosvětlené stanoviště, například na východním nebo západním okně. Na jižní straně je lepší ji v poledních hodinách zastínit. Vyhovují jim teploty 15 až 25 °C, v zimě okolo 14 °C.

Co je Peperomia

Rostlin druhu Peperomia, tedy pepřinců je skutečně pestrá škála. Můžete se setkat se sytě zelenými, ale i jinak zbarvenými listy. Právě rostliny s různě barevnými listy patří mezi velmi dekorativní a žádané. Výjimkou není ani Peperomie Rosso.

Jak často zalévat Fitonii

Fittonie potřebuje stinné stanoviště (i rozptýlené světlo by jim mohlo uškodit), potřebuje teplotu kolem 21 °C. Dále potřebuje v létě často (2–3x týdně) zalévat, v zimě zálivku poněkud snížit, ale nikdy nesmí vyschnout substrát. Zalévejte měkkou, odstátou nebo dešťovou vodou.

Jaké rostliny jsou jedovaté pro kočky

Jedovaté pokojové rostliny

Název Vlastnost
Fíkovník pryžodárný (gumovník) Tato oblíbená pokojová rostlina je pro kočky mírně jedovatá.
Hortenzie Hortenzie jsou pro kočky jen mírně jedovaté.
Oleandr Oleandr je pro kočky prudce jedovatý, ale naštěstí chutná velmi hořce.

Čím hnojit tchýnin jazyk

Od května do konce srpna ji jednou za měsíc zahnojte tekutým hnojivem přidaným do zálivky. Vhodné jsou typy pro pokojové rostliny nebo sukulenty.

Jak rozmnožit Fitonie

Množíme na jaře dělením nebo zakořeněním plazivých stonků. Stonkové řízky zakořeňují při teplotě půdy nad 22 ° C. Přesazování: Přesazujeme každý rok na jaře.

Co nesmí jíst kočky

Potraviny nevhodné pro kočkyČokoláda, kakao, cibule a rozinky. Ty jsou pro ně vyloženě jedovaté.Cukr, alkohol, mléko. Tělo si s nimi neporadí.Sůl.Tuk.Vepřové maso a játra.Syrové bílky.

Co může zabít kočku

Podívejme se na některé z potravin, které jsou pro kočky nejvíce jedovaté.Cibule a česnek.Syrová vejce, syrové maso a kosti.Čokoláda a kofeinové nápoje.Alkohol a syrové těsto.Mléko a mléčné výrobky.Hrozny a rozinky.Krmivo pro psy.Jak zabránit kočkám v požití nebezpečných potravin.

Proč žloutne tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk není náchylný na nemoci ani nepřitahuje škůdce. Pokud nám začnou usychat špičky listů, je to zapříčiněno příliš suchým vzduchem.

Jak často zalévat tchýnin jazyk

Rostliny jsou vlastně sukulenty, proto je zalévejte jako kaktusy – až když jim zemina úplně vyschne. Postačí tedy jednou za dva týdny, v zimě klidně jednou za tři týdny. Rostlinu nikdy nezalévejte do středu růžice a nemusíte ji ani rosit.

Co kočky můžou

Pokud chcete své kočce přilepšit, můžete jí občas nabídnout lžičku bílého jogurtu, vařený žloutek, kuřecí maso, kousek lososa, případně sardinky ve vlastní šťávě. Nejjednodušší a z výživového hlediska nejjistější je však vsadit na kvalitní konzervy či kapsičky.

Co kočky nesnáší

Kočky mají lepší čichové vlastnosti než lidé, díky tomu jsou mnohem citlivější na silné vůně, zejména citrusové. Citrusové éterické oleje, jako je pomeranč, citron nebo citronová tráva, vám pomohu přirozeně vyhnat kočky jak z vnitřních, tak i vnějších prostor.

Co nesmí jíst kotě

Co nesmí jíst kočky. Lidské potraviny jako čokoláda, tuňák v konzervě nebo kravské mléko mohou být pro kočku i velmi nebezpečné. Nevhodná strava může v lepším případě způsobit zažívací potíže, v tom horším bohužel i otravu a vážné poškození zdraví.

Co dělat když Přeliju kytku

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan. Mezitím proveďte dezinfekci květináče a dobře jej usušte.

Co delat kdyz Zloutne kytka

Příčinou padajícího listí může být naopak přebytek vody!

Nejlepší je rostlinu vytáhnout z květináče, uhnilé kořínky odstříhat a přesadit. Poté je třeba zaměřit se na správnou intenzitu zálivky, aby se problém neopakoval. Zaměřte se nejen na to, jak často rostliny zaléváte, ale také na kvalitu a teplotu vody.

Jakou zeminu pro tchýnin jazyk

Požadavky na pěstování

Světlo: Rostlině svědčí dostatek světla, snese však i stín.
Zemina: substrát s příměsí písku
Letnění: nevhodné, ale možné
Čištění: Prach z listů otíráme vlhkým hadříkem.
Problémy: Při přelití se může objevit hniloba nebo žluté skvrny na listech.

Jak dlouho žije kočka

12 – 18 letKočka / Délka života (domestikovaný/á)

Jak odehnat kočky

Odpuzující repelenty s vůní citrusů

Citrusové éterické oleje, jako je pomeranč, citron nebo citronová tráva, vám pomohu přirozeně vyhnat kočky jak z vnitřních, tak i vnějších prostor. Všechny repelenty se používají tak, že je nastříkáte na místa nejčastějšího výskytu toulavé kočky.