Co dělat pro Seberozvoj
Upravujte své kroky, přizpůsobujte je aktuální situaci. Je to váš cíl, vaše kroky a jste to vy, kdo si je může upravovat dle neočekávaných možností a pocitů, či nově nabytých zkušeností, znalostí a dovedností! Máte cíl a víte, jaké kroky pro to musíte dělat.
Archiv
Co je to Seberozvoj
Seberozvoj můžeme rozdělit na bezděčný a záměrný. Bezděčný seberozvoj znamená rozvoj našich dovedností a znalostí, kdy se neustále učíme a rozvíjíme sami sebe bez zaměření naší pozornosti na samotný průběh seberozvoje. odpovědnost za samotný seberozvoj a celý proces učení přenesen na učícího se jedince.
Jak na osobní rozvoj
Váš osobní rozvoj se odvíjí především od toho, jak budete reagovat, myslet, jednat a přijímat. K tomu, abychom se dostali k těmto čtyřem bodům, potřebujeme neustále osobnostně růst a učit se pomocí jednotlivých životních situací. Osobní rozvoj nás prostě učí vypořádat se se vším špatným jiným (zdravějším) způsobem.
Proč je důležitý Seberozvoj
Seberozvoj, osobnostní či osobní rozvoj představují synonyma a celkem široké pojmy označující zdokonalování sebe sama. Jedná se o celostní přístup k sebereflexi a zvyšování vlastního potenciálu s cílem zlepšit kvalitu svého života a dosáhnout svých nejhlubších aspirací.
Co je to self management
Selfmanagement je management sebe sama – schopnost plánovat, dodržovat plán, dodržovat termíny atd. Zaměřuje se na oblast vlastního zvládání každodenních povinností, úkolů a chování manažera, tedy člověka v řídící pozici.
Proč se rozvíjet
Může přispět k zralosti, úspěchu i spokojenosti a je důležitý pro neustálé hodnocení našich životních cílů i hodnot. Mnoho lidí posiluje své dovednosti osobního rozvoje po celý život, aby dosáhli svých cílů, a to nejen prostřednictvím vzdělávání, rad od mentora, ale i svépomocí.
Jak na sobě pracovat
Dám vám tip – dělejte prezentace, seminární práce, bakalářky, nebo diplomky na témata, která vás baví a zajímají, z oboru ve kterém pracujete, nebo o tom do budoucna uvažujete. Budete získávat a pracovat s informacemi, které vás obohatí a nebudete psát jen proto, že musíte, ale proto, že chcete.
Proč je práce důležitá
Pro život je velmi důležité mít práci a vydělávat peníze, aby každý měl zajištěné finanční prostředky na bydlení, rodinu a jistotu ve stáří. Svou aktivní prací se vyhnete ekonomickým, sociálním a psychologickým problémům, ale i problému hledání smyslu svého života a důstojného způsobu své existence.
Co je to sebeřízení
Pojem sebeřízení pochází z angl. spojení slov self = sám a management = řízení. Zjednodušeně by se tedy dalo říci, že v přeneseném slova smyslu to znamená sebeřízení, tedy řízení sebe sama. Tato metoda vychází z možností jednotlivce. Je to dlouhodobý proces v němž dochází k sebezdokonalování jedince.
Jak se nazývá prakticky nástroj pro rozvoj sebepoznání
Z anglického (mentalmaps) slouží jako nástroj pro analýzu určitého problému, definici témat či do jisté míry kreativní přemýšlení o různých věcech. Ve spojitosti s managementem bývá tato analýza často používána jako metoda pro řízení času, ovšem ne vždy je použita zcela správným způsobem.
Co jsou měkké kompetence
Měkké kompetence jsou definovány jako soubor vrozených a získaných osobních charakteristik, postojů, znalostí a dovedností, které vedou k požadovanému pracovnímu výkonu jedince. Jejich specifikem je, že – na rozdíl od „tvrdých“ kompetencí – nejsou přímo svázány s formální kvalifikací jedince (např.
Jak začít pracovat sám na sebe
Klíčem k vyrovnanosti a sebevědomí je přijetí sebe sama. Jen ten člověk, který žije v míru sám se sebou, zažívá pocit spokojenosti. PAMATUJTE: Takový, jaký/jaká jsem, jsem dokonalý/dokonalá. K tomu, abychom mohli prožívat svůj život naplno, potřebujeme přijmout své dobré i stinné stránky a naučit se s nimi pracovat.
Jak na sobe zacit makat
Dát dohromady seznam našich životních priorit znamená prostě si udělat čas sami na sebe – naplánovat si meeting sami se sebou a zapřemýšlet, co od života čekáme, jak ho chceme prožít (a nikoli přežít), kým chceme být, co chceme dělat a co rozhodně nedělat, co chceme mít.
Co je přístup k práci
Aktivní přístup je schopnost a ochota zaměstnance tvořit a pracovat i nad rámec pracovních povinností, požadavků a očekávání. Projevem tohoto postoje jsou návrhy zlepšení práce, zvýšení pracovních výkonů a výsledků, nalezení nebo vytvoření nových příležitostí, vyřešení problémů.
Co je dulezite v práci
Nejvíce tak převládá zájem o ty aspekty zaměstnání, které se nevztahují k náplni práce, ale k jejímu propojení s dalšími oblastmi života. Lidé od práce chtějí, aby jim poskytla nejen finanční zázemí, ale také umožnila pěstovat dobré vztahy a poskytla prostor pro rodinný život.
Co je Sebevýchova a sebevzdělávání
sebevzdělávání – rozvoj vědomostí, dovedností, návyků a schopností sebevýchova v užším smyslu – rozvoj postojů jed. ke skutečnosti, zájmů, potřeb, chování
Proč je důležité sebepoznání
Pomáhá nám pojmenovat naše schopnosti, zájmy, hodnoty, silné a slabé stránky a díky tomu pochopit vlastní životní role, poslání a priority. Čím lépe se známe, tím jsou všechna naše rozhodnutí vědomější a svobodnější. Sebepoznání je základem rozvoje člověka, cestou svobody, pravdy a směřováním k moudrosti.
Jaké mám dovednosti
Co uvést v životopiseAktivní nasloucháníKomunikační dovednosti.Počítačové znalosti.Zákaznický servis.Mezilidské dovednosti.Vůdčí schopnosti.Manažerské dovednosti.Schopnost řešit problémy.
Jaké jsou tvrdé dovedností
Tvrdé dovednosti – dnes již téměř stejně často používané jako původní anglické “hard skills”. Zahrnují dovednosti jako ovládání cizích jazyků, vědomosti z různých oblastí (odbornost), technické dovednosti jako řízení auta, ovládání PC programů, účetnictví atp.
Jak se napojit sám na sebe
BUĎME KAŽDÝ DEN ALESPOŇ 20 MINUT SAMI ZE SEBOU
Únava, podrážděnost, neklid přichází ze všech stran a právě proto je velmi důležité o to více myslet na sebe. Na čas, který potřebujeme k regeneraci či restartu svého já. A když se nám podaří první krok a dovolíme si dovolit „nicnedělání“, tak se pusťme i do samotné akce.
Jak mám poznat sám sebe
Vystavovat se změnám. V nových, nečekaných a náročných situacích – když si třeba šáhneme i na dno – můžeme objevit úplně nové části sebe. Pro hodně lidí například vycestování na delší dobu do zahraničí znamenalo výrazný předěl. Vyzráli, poznali se, mohou se nyní na sebe a na to, kým jsou, více spolehnout.
Jak být v něčem úspěšný
Dám vám tip – dělejte prezentace, seminární práce, bakalářky, nebo diplomky na témata, která vás baví a zajímají, z oboru ve kterém pracujete, nebo o tom do budoucna uvažujete. Budete získávat a pracovat s informacemi, které vás obohatí a nebudete psát jen proto, že musíte, ale proto, že chcete.
Co to je proaktivní přístup
Být proaktivní znamená, že se chopíte iniciativy a uděláte, cokoli je potřeba, aby se dobré věci uskutečnily, a soustředíte se na svůj Okruh vlivu – věnujete svůj čas a energii tomu, nad čím máte kontrolu a co můžete ovlivnit. Opakem proaktivnáho jednání je reaktivita.
Co je aktivní přístup
Aktivní přístup je schopnost a ochota zaměstnance tvořit a pracovat i nad rámec pracovních povinností, požadavků a očekávání. Projevem tohoto postoje jsou návrhy zlepšení práce, zvýšení pracovních výkonů a výsledků, nalezení nebo vytvoření nových příležitostí, vyřešení problémů.
Co vás dokáže motivovat k práci
Významně ovlivňují jejich pracovní výkon a motivovanost, pojďme se tedy podívat na dalších pět důležitých aspektů:Vědomí, že naše práce má smysl.Práce v pozitivní firemní kultuře.Uznání za tvrdou práci.Příležitost pro učení a rozvoj na pracovišti.Jasná kariérní cesta.