Jak přivolat sanitku
Základní pravidlo: Linku 155 volejte co nejdříve, pokud možno přímo od postiženého a nechte se vést operátorkou tísňové linky. Během volání uvádějte pokud možno jen to, co víte (např. „Tatínka bolí na hrudníku…“) – ne to, co si myslíte („…to bude asi od páteře.
Archiv
Kdy volat sanitku při prujmu
Kdy lze postup použít: náhle vzniklé průjmové onemocnění dospělého, který je bez dalších celkových příznaků (porucha vědomí, pocit horšího dechu, tendence ke kolapsu, výrazně oschlé sliznice…), bez trvalé silné (křečovité) bolesti břicha, bez horečnatého stavu trvajícího děle než 24 – 48 hodin, bez závažného …
Archiv
Jak zavolat prvni pomoc
Volání na linku 155Vytočte číslo 155 (ideálně přímo od postiženého)Nechte se vést operátorem a odpovídejte na jeho otázky.Vždy raději popisujte, co vidíte (např.Buďte připraveni sdělit následující informace:Adresu / místo kam má sanitka přijet.Komu voláte sanitku.Co se stalo.
Archiv
Kdy volat na linku 155
Kdy volat. Linku 155 použijte k přivolání záchranné služby vždy, pokud došlo k vážné poruše zdraví či přímému ohrožení lidského života.
Kdy jet do nemocnice s vysokým tlakem
Jde zejména o následující příznaky:
poruchy vědomí nebo bezvědomí dušení, dušnost a zjevné poruchy dýchání křeče nebo nově se vyskytující ochrnutí jedné nebo více částí těla. bolesti nebo tlak na hrudi, vysoký krevní tlak s doprovodnými příznaky, jako tlak na hrudi, dušnost nebo točení hlavy.
Jaké je číslo sanitky
V České republice jsou pro tísňová volání vyhrazena tato telefonní čísla: 150 Hasičský záchranný sbor ČR, 155 Zdravotnická záchranná služba, 158 Policie ČR.
Kdy je průjem infekční
U virové střevní chřipky je nakažlivost nejvyšší během prvních 4 dnů. Virus se přenáší dotykem – buď přímým kontaktem s nemocným nebo s nábytkem a jinými plochami, kterých se nemocný dotýkal.
Co na vodnatý průjem
Základním režimovým opatřením při průjmu je zvýšení příjmu tekutin, nejlépe obohacených minerály. Vhodné jsou neslazené minerální vody nebo speciální roztoky pro rehydrataci. Ztráta vody a minerálů, ke které při průjmu dochází, může být velmi nebezpečnou komplikací průjmu, která ohrožuje především starší lidi a děti.
Co se stane když omylem zavolám na tísňovou linku
Tresty za zneužití tísňové linky
„Zneužití tísňové linky je trestné – ten, kdo tísňovou linku zneužije, se může dopustit přestupku, poruší tím zákon o elektronických komunikacích, a v takovém případě mu hrozí ve správním řízení sankce až ve výši 200 tisíc korun.
Jaký je rozdíl mezi voláním na linku 112 a 155
V České republice je linka 112 obsluhována Hasičským záchranným sborem. Pokud tedy potřebujete zdravotnickou záchrannou službu a zavoláte na číslo 112, dovoláte se k hasičům. Váš telefonát odtud proto musí být přepojen na linku 155, což představuje vždy jisté zdržení.
Jak funguje linka 156
Na linku 156 se můžete obrátit kdykoliv zdarma a to jak ze sítě pevných telefonních linek, tak prostřednictvím mobilních operátorů. Na tísňovou linku se lidé často obracejí také se žádostí o pomoc i v případě, že například ve městě zabloudí a neví kudy se někam dostat.
Jak vysoký tlak je smrtelný
Krevní tlak vyšší než 130/85 mmHg se považuje za významné srdečně-cévní riziko. Znamená to, že u pacientů s vysokým krevním tlakem se zvyšuje riziko infarktu myokardu, srdečního selhání nebo cévní mozkové příhody. Vysoký krevní tlak, který se neléčí, vede k postupnému poškození ledvin, srdeční komory a oční sítnice.
Co nedělat při vysokém tlaku
Užívejte své léky podle pokynů Snižte svůj vysoký krevní tlak na normální hodnoty a chraňte tak své srdce a cévy.Hýbejte se. K takzvané nefarmakologické léčbě patří zvýšený aerobní pohyb.Skoncujte s kouřením.Omezte příjem soli.Snižte míru stresu.Snižte množství alkoholu.
Kdy volat linku 112
Je zdarma na celém území EU. Umožňuje určení polohy volajícího. Linka 112 je určena pro jakéhokoliv člověka, který se na území Evropské unie a některých dalších států ocitne v nouzové situaci a potřebuje urgentní pomoc záchranných či bezpečnostních složek (hasiči, policie, zdravotníci).
Co je číslo 156
První pomoc
Číslo 156 je v České republice telefonním číslem na městskou policii.
Co jíst a nejíst při průjmu
Vyhněte se tučným a kořeněným jídlům
Rozhodně není vhodné sahat po smažených jídlech nebo majonéze a živočišných tucích. Kořeněná jídla by mohla vaše zažívání ještě více podráždit.
Co pít při průjmu
Doporučuje se vypít zhruba 2 litry tekutin denně, nejlépe po malých doušcích. Vhodné jsou neperlivá voda, neperlivá minerálka, neslazený vlažný černý čaj nebo bylinkové nálevy, nejlépe heřmánkový, mátový, zázvorový nebo fenyklový. Vyhýbáme se kofeinu, alkoholu a nápojům s mlékem.
Jak poznat infekční průjem
Změna zbarvení stolice (zelený průjem, žlutý průjem) Hlen nebo krev ve stolici. Nevolnost, zvracení Zvýšená teplota, horečka a zimnice – zpravidla upozorňuje na infekční původ průjmu.
Jak uklidnit střeva
Pro správné trávení můžete využít i koření, jako například anýz, bazalku, oregano, kopr, kmín nebo majoránku. Nezapomínejte také na pravidelný pohyb, který pomáhá rozhýbat střevní peristaltiku.
Kdy volat na tísňovou linku
Kdy volat a kdy nevolat Tísňová linka není informační linka. Měli byste volat tedy pouze v případě, že potřebujete pomoc hasičů, policie nebo zdravotnické záchranné služby, a to na známá čísla 150, 158 nebo 155.
Jak vytocit nouzovy kontakt
Aplikaci Nouzové info musíte udělit oprávnění pro přístup k poloze.V telefonu otevřete aplikaci Nouzové info .Klepněte na Bezpečnostní kontrola.Vyberte Důvod a Dobu trvání. Kontrolu můžete nastavit na dobu trvání až do 24 hodin.Klepněte na Další.Vyberte své kontakty.Klepněte na Zapnout.
Kdy je lepsi volat 112
Je zdarma na celém území EU. Umožňuje určení polohy volajícího. Linka 112 je určena pro jakéhokoliv člověka, který se na území Evropské unie a některých dalších států ocitne v nouzové situaci a potřebuje urgentní pomoc záchranných či bezpečnostních složek (hasiči, policie, zdravotníci).
Jaké je číslo na sanitku
V České republice jsou pro tísňová volání vyhrazena tato telefonní čísla: 150 Hasičský záchranný sbor ČR, 155 Zdravotnická záchranná služba, 158 Policie ČR.
Kdy volat na 156
Kdy volat na linku 156:
drobné krádeže. poškozování či úmyslné ničení majetku. buzení veřejného pohoršení útok agresivního psa.
Kdy volat na 158
Kdy volat 158 Číslo 158 byste měli vytočit, pokud došlo k narušení veřejného pořádku a bezpečnosti, jestli jste svědky nebo oběťmi trestného činu. Vytočit byste ho měli i v případě, že je potřeba vyšetřit dopravní nehodu nebo usměrňovat bezpečnost a plynulost silničního provozu.