Jak zavěsit jízdní kolo?

Jak hustit jízdní kolo

„Tím základním je to, na jakém kole jezdíme. Obecně platí, že nejvíce se foukají silniční kola – kolem 8 barů a výjimečně až 10 barů. Naopak horská kola se hustí pouze na 1,4 až 2,5 baru. Mezi tím se pohybují krosová a trekingová kola, která se foukají zhruba na 4 bary,“ vysvětlil cyklistický expert Pavel Čábelický.

Jak Zavesit kolo

Nejúspornějším způsobem, jak uložit kolo, je zavěsit ho ke stropu. Nejjednodušším způsobem je zavěsit jej na speciální háky. Ty jsou pokryté plastem, aby se kolo při manipulaci nepoškrábalo. Zavěsit kolo na háky je ovšem poměrně obtížné a malý a slabý člověk bude mít velký problém.
Archiv

Jak přepravit jízdní kolo

Prvním je přeprava jako spoluzavazadlo – to je klasický způsob, kdy kolo připevníte na hák a sednete si do jeho blízkosti. Druhým způsobem je pak úschova během přepravy – v takovém případě kolo umístíte do nákladního prostoru pro přepravu kol, kde bude kolo pod dohledem průvodčího.

Jak nalakovat jízdní kolo

Nejdřív musíte zbrousit rám, aby barva lépe držela, pro vyšší odolnost pak kolo přestříkáte Základní barvou ve spreji. Pokud chcete kolo dvojbarevné, je potřeba části, které zrovna nechcete obarvit, zakrýt maskovací páskou, a až poté kolo přestříkat vybraným odstínem Univerzální barvy.

Jak moc nafouknout kolo u auta

U osobních aut se budou správné hodnoty tlaku typicky pohybovat kolem 2,3 baru. Může to být více, může to být méně – vždy záleží na vašem automobilu, nikoliv na výrobci pneumatik. Ty „nejsprávnější“ hodnoty nejsnáz najdete na karoserii automobilu, lépe řečeno na štítku, který je na ní nalepený.

Jak nafouknout kolo od kola

Jak nafoukat úzký galuskový ventilekJako první vyšroubujeme a sundáme z ventilku čepičku. Ta slouží pouze jako kryt.Poté šroubováním zcela povolíme horní dílek ventilku.Následně dílek shora zmáčkneme, aby se uvolnil.Zbývá už jen nasadit na redukci hlavici pumpy a kolo nafoukat.

Jak Povesit kolo na zeď

Držák na kolo na zeď na přední kolo je nejefektivnější řešení. Kolo pověsíte svisle za přední kolo, takže se opírá o stěnu místnosti. Vedle sebe tak můžete pohodlně umístit víc kol a snadno se k nim dostanete. Když vždy jeden držák umístíte výše a druhý níže, řídítka si nepřekáží a vy ušetříte ještě více prostoru.

Jak skladovat kolo

Nízké teploty se negativně podepisují na vlastnostech hydraulických kotoučových brzd, oleji v tlumičích a vazelíně v ložiscích. Pokud nemáte k dispozici vhodné podmínky k uskladnění kola na zimu, přikryjte ho alespoň dekou nebo potahem na kola. Izolujete ho tak od vlhkosti a chladu. Vhodné je kolo zavěsit na držák.

Jak poslat kolo přes DPD

Například přepravce DPD má základní pojištění do částky 50 000 Kč zdarma. Pokud je vaše kolo dobře zabalené v kartonové krabici nemusíte se o nic starat. V případě zmíněné služby DPD taktéž nemusíte řešit psaní adresy na balík, jelikož štítek s adresou doveze řidič a následně ji na váš balík nalepí.

Jak nastoupit s kolem do vlaku

V jízdních řádech je označen symbolem jízdního kola. Cestující si kolo sám naloží a vyloží, nastoupit ale musí do dveří vlaku, které jsou označeny symbolem kola. Cena za přepravu kola je 25 Kč za jeden vlak nebo 50 Kč za celý den. Doklad lze koupit buď v pokladně nebo bez přirážky od průvodčího ve vlaku.

Jakou barvu na kola

Jako vrchní vrstva poslouží akrylátová rychleschnoucí barva ve spreji, která je vysoce přilnavá a odolná proti vnějším povětrnostním vlivům, rzi a chemikáliím (olej, nafta). Vybrat si můžete ze širokého spektra odstínů.

Jaký sprej na alu kola

Pro ochranu kovových pigmentů v laku, doporučujeme utěsnit metalický lak s DUPLI-COLOR Tuning na disky bezbarvý lak Kat. č. 191671.

Jak Dofouknout kola

Nejjednodušší je využít kompresor na nejbližší čerpací stanici. Pneumatiky je vhodné hustit za studena. Jízdou se totiž zahřívají, čímž se tlak v nich zvyšuje. Při huštění zahřátých pneumatik byste se tedy orientovali podle zkreslených hodnot.

Jaký má mít rezerva tlak

plnohodnotné rezervní kolo se plní na tlak shodný s tlakem v pneumatikách použitých na vozidle. Ve většině případů je hodnota tlaku kolem 2,2 barů. tlak dojezdové rezervy je uvedený v manuálu vozu a není shodný s plnícím tlakem klasické pneumatiky. Plnící tlak dojezdové rezervy většinou atakuje hranici 4 barů.

Jak nafouknout kolo bez pumpy

Buď má univerzální hlavici pro auto a galuskový ventil, případně má dvě samostatné díry nebo má oboustrannou vložku, kterou lze otáčet. Pokud ale takovou pumpu nemáte, existuje elegantní řešení, jak z galuskového ventilku udělat klasický auto ventilek. Slouží k tomu drobná redukce, která stojí běžně cca 20 Kč.

Jak nafouknout jízdní kolo na benzínce

Odšroubujte čepičku, která chrání ventil. K ventilku připevněte koncovku hadice od kompresoru, dokud neuslyšíte zasyčení vzduchu vycházejícího z pneumatiky. Poté kompresor na čerpací stanici začne dofoukávat vzduch. Jakmile tlak v pneumatikách dosáhne správné hodnoty, kompresor se vypne.

Jak uklidit kolo

Využijte dřevěnou paletu. Ke stabilnímu postavení kola lze využít stejně dobře i dřevěnou paletu a do ní kolo zasunout shora tak, aby se nedotýkalo stěny. Další možností je postavit dřevěnou paletu na zem a volná místa mezi jednotlivými dřevěnými fošnami využít k postavení několika kol vedle sebe.

Jak skladovat jízdní kola

Vhodné je kolo zavěsit na držák. Každá duše přes zimu ztrácí tlak a mohlo by se stát, že by vám kolo dlouhodobě stálo na prázdných pláštích, což by mohlo vést k jejich poškození. Pokud máte kolo ve sklepě, zajistěte ho pro jistotu kvalitním zámkem.

Jak uložit kolo na zimu

Nízké teploty se negativně podepisují na vlastnostech hydraulických kotoučových brzd, oleji v tlumičích a vazelíně v ložiscích. Pokud nemáte k dispozici vhodné podmínky k uskladnění kola na zimu, přikryjte ho alespoň dekou nebo potahem na kola. Izolujete ho tak od vlhkosti a chladu. Vhodné je kolo zavěsit na držák.

Kde skladovat kola

Pneumatiky byste měli správně skladovat při teplotách od 10 do 15 °C. Pokud máte k dispozici opravdu jen vlhký sklep, bude vhodné pneumatiky důkladně omotat balicí folií, nebo je zabalit do igelitového pytle, který je třeba pořádně utěsnit. Pneumatiky byste měli skladovat nejlépe na místě bez přístupu denního světla.

Jak nejlevneji poslat kolo

Při balení bicyklu není nutné odmontovat jednotlivá kola nebo řídítka. Doporučujeme však otočit šlapky do středu kola. Takto přichystané kolo obalte bublinkovou fólií. Balík zpevněte prokladovými kartony a zafixujete pevně omotanou strečovou fólií nebo lepicí páskou.

Jak poslat jízdní kolo vlakem

Kolo se může ve vlacích ČD, označených v jízdním řádu symbolem kufru, považovat i za cestovní zavazadlo. Stačí kolo podat k přepravě na nádraží u výpravny zavazadel, nebo za příplatek 20 Kč přímo u vlaku. Povinností je vyplnit tiskopis "Popis kola".

Jak poslat elektrokolo

Ať už chcete poslat elektrokolo, horské kolo, nebo jakýkoliv jiný typ, nejjednodušší volbou je využití služeb soukromé kurýrní služby. Dnes jich je na trhu hned několik a díky recenzím spokojených zákazníků si můžete být jistí, že nesáhnete vedle. Zkuste například službu Balík do zahraničí.

Jak brousit alu kola

Nikam nespěchejte. Pokud chcete poškrábané disky opravit tak, aby na nich nebylo absolutně nic poznat, je nutností jemnost a vytrvalost. Postupujte pomalu, na brusný papír nijak netlačte a snažte se brousit všechna místa, kde je váš disk poškrábaný. Důležité je vše obrousit skutečně do hladka.

Jak renovovat staré kolo

Stačí vzít houbičku či žínku a odmašťující saponát. Kov se snažte co nejrychleji osušit, aby nevznikla takzvaná mžiková koroze. Pokud je kolo hodně zaneřáděné, můžete jej odmastit i pomocí rozpouštědla nebo ještě lépe pomocí speciálních odmašťovacích prostředků. Nakonec rám zbavte rzi a předchozího loupajícího se laku.