Jak ziskat zpet účet na Vinted?

Jak založit účet na Vinted

Pro registraci bude zapotřebí tvá e-mailová adresa. Můžeš ji ale nechat skrýt. Namísto veřejného zobrazení tvé e-mailové adresy můžeš využít automaticky vygenerovaného e-mailu od Apple. Všechny naše e-mailové zprávy budou z tohoto e-mailu automaticky přeposílány do tvé skutečné e-mailové schránky.

Jak převést peníze z Vinted

Postup pro převod peněz na účet:Přejdi do své Vinted peněženky.Stiskni tlačítko Převést na bankovní účet.

Jak obnovit Smazany účet na Vinted

Je možné, že sis účet na Vinted založil/a už před nějakou dobou a zapomněl/a na to. Pokud chceš zjistit, zda je to tvůj případ, vyber možnost Zapomenuté heslo na přihlašovací obrazovce a zadej svou e-mailovou adresu. Během pár minut ti dorazí odkaz pro obnovu hesla do tvé e-mailové schránky.

Jak zmenit bankovni účet na Vinted

Stiskni ikonu svého profilu. Otevři Nastavení. Vyber sekci Platby. Pro přidání informací o bankovním účtu stiskni tlačítko Přidat bankovní účet v části Nastavení pro převody.

Jak postupovat při prodeji na Vinted

Prodávání je snadnéVystav předmět. Stáhni si zdarma aplikaci Vinted. Vyfoť předmět, přidej popis a zadej cenu.Prodej ho a odešli. Prodáno! Zabal předmět, vygeneruj si 6místný kód pro odeslání a zásilku odnes na podací místo během 5 dní.Hotovo! Za prodávání se nic neplatí, takže ti zůstane všechno, co si vyděláš.

Na co si dát pozor na Vinted

Podívej se na popis profilu a ověřené informace prodávající/ho a zjisti, zda je na něj/ni spoleh. Můžeš si projít jeho/její hvězdičkové hodnocení a přečíst si, jakou zkušenost s obchodem s danou osobou měli ostatní uživatelé. Nákupy vždy prováděj bezpečným způsobem platby a pomocí tlačítka Koupit.

Jak zadat IBAN do Vinted

Upozorňujeme, že není možné mít na Vinted více uživatelských účtů sdílejících totožný IBAN nebo bankovní účet. Výdělek si můžeš převést na bankovní účet vedený v českých korunách (CZK) u banky registrované v České republice. Možnost převádět peníze na účty v jiné měně nebo v zahraničí nenabízíme.

Jak převést peníze z účtu na účet

Bankovní převod je způsob, jak poslat peněžní částku z jednoho bankovního účtu na druhý. Nejčastější formou bankovního převodu v dnešní době je příkaz k úhradě, který snadno zadáte vyplněním formuláře pro domácí nebo zahraniční platební styk. Záleží na tom, v jaké měně nebo do jaké země chcete platbu poslat.

Jak smazat Zablokovany účet na Vinted

Pokud však víš jistě, že si chceš svůj účet na Vinted deaktivovat, postupuj následovně:Ujisti se, že nemáš žádné nedokončené obchody.Klepni na záložku Profilu vpravo dole.Přejdi do Nastavení.Vyber sekci Nastavení účtu.Sjeď úplně dolů, klikni na Smazat účet a svou volbu potvrď.

Jak dlouho trva blokace na Vinted

Tvůj účet bude automaticky odblokován za 7–14 dní. Datum, kdy blokace končí, uvidíš při přihlášení na Vinted.

Co se nesmi prodavat na Vinted

Například: Zakázané předměty: Předměty, které nespadají do oblečení, netýkají se módy, vzhledu, doplňků, dětí nebo vybavení domácnosti, případně zkrátka neodpovídají vizi, kterou Vinted má.

Jak poznat fake účet na Vinted

Phishingové zprávy mohou být opatřeny Vinted logem či názvem společnosti a mohou obsahovat i názvy funkcí, tlačítek, barvy a typ písma, které používáme na našich webových stránkách.

Jak bezpecne platit na Vinted

K převodu stačí jen a jen číslo vašeho účtu. Nic jiného k platbě kupující nepotřebuje. Pokud chcete využít platbu Vinted, vždy ji provádějte pouze na oficiálním webu. Nikdy to nedělejte z poslaných odkazů, i kdyby na vás kupující naléhal, že je to jediná a bezpečná možnost, jak platbu provést.

Jak získat číslo účtu z IBAN

Pokud nevíte jak zjistit IBAN číslo účtu je třeba se obrátit na vaši banku. Obvykle je uvedeno při přihlášení se do internet bankingu vaší banky nebo na výpisu z platebního účtu.

Jak z čísla účtu udělat IBAN

Struktura IBAN v Česku

IBAN pro vzorový účet 670100-2212345678/6210 tak může vypadat následovně: CZ15 6210 6701 0022 1234 5678 (písemná forma), CZ1562106701002212345678 (elektronická forma).

Kdy se připíšou peníze na účet

Peníze jsou připisovány pět pracovních dní po provedení úhrady přes platební bránu.

Jak se dělá bankovní převod

Probíhá buď bezhotovostně mezi oběma účty, anebo složením částky v hotovosti u bankovní přepážky. Banka následně odešle peníze na účet příjemce. Osoba či instituce, která platbu odesílá, se označuje jako příkazce a platba je vedena jako odchozí. Na druhé straně je příjemce, pro něhož je tato platba platbou příchozí.

Jak se přihlásit do Vinted

Nemůžu se přihlásitStiskni Přihlas se a pak se přihlas zadáním e-mailové adresy.Vyber možnost Zapomenuté hesloZadej svou e-mailovou adresu a stiskni Pokračovat.Otevři si e-mailovou schránku a stiskni Změnit heslo.Poté si budeš moci vytvořit nové heslo a znovu se přihlásit ke svému účtu.

Jak bezpečně prodávat na Vinted

Bezpečné nakupování a platbyKontaktuj prodávající přímo. Pro zahájení bezpečné konverzace nebo nabídku ceny použij vždy tlačítko Poslat dotaz.Kontroluj profily a hodnocení prodávajících. Podívej se na popis profilu a ověřené informace prodávající/ho a zjisti, zda je na něj/ni spoleh.Plať přes Vinted.

Kdo platí poštovné na Vinted

V každém případě se náklady na přepravu zobrazí v nabídce předmětu a také před dokončením objednávky. Tyto náklady na přepravu nese kupující a jsou k dispozici, pokud prodávající tuto možnost kupujícím poskytuje. Některé možnosti přepravy jsou pro prodávající aktivovány jako výchozí nastavení a nelze je vypnout.

Jak začít prodávat na Vinted

Prodávání je snadnéVystav předmět. Stáhni si zdarma aplikaci Vinted. Vyfoť předmět, přidej popis a zadej cenu.Prodej ho a odešli. Prodáno! Zabal předmět, vygeneruj si 6místný kód pro odeslání a zásilku odnes na podací místo během 5 dní.Hotovo! Za prodávání se nic neplatí, takže ti zůstane všechno, co si vyděláš.

Jak poslat věci z Vinted

Odeslání předmětu vlastním způsobemzkontroluj váhu a rozměry předmětu;zjisti cenu přepravy na základě ceníku přepravce, kterého pro odeslání předmětu zvolíš;stiskni tlačítko Vybrat velikost zásilky níže a poté vyber možnost Vlastní způsob přepravy;zadej cenu přepravy a přidej nabídku předmětu.

Co je IBAN a kde ho najdu

Pokud potřebujete zjistit číslo svého účtu ve formátu IBAN, stačí se podívat do jakéhokoliv výpisu z tohoto účtu, na kterém číslo ve formátu IBAN většinou najdete v horní části výpisu, na výpise MONETA Money Bank pak v kolonce Informace o účtu. IBAN si jako náš klient můžete vyhledat také ve své Internet Bance.

Jak se tvoří IBAN

Standard stanovuje mezinárodní formát čísla účtu takto:

2 znaky – kód země (CZ pro Českou republiku) 2 znaky – kontrolní číslice – umožňuje programovou kontrolu čísla – ochrana proti chybně zadanému číslu účtu (např. z důvodu překlepu) kód banky a číslo účtu v rámci banky (pro Českou republiku 20 znaků)

Co je to IBAN a kde ho najdu

IBAN k vašemu účtu najdete v informacích v internetovém i mobilním bankovnictví. Budete ho potřebovat zejména při posílání plateb po Evropě. IBAN představuje formát čísla bankovního účtu definovaný mezinárodní normou (z anglického International Bank Account Number).