Jak zjistit bitrate videa?

Jak zjistit rozlišení videa

MovieScanner je nástroj, který analyzuje libovolný video soubor a podá informace ohledně rozlišení, zvukových stop, velikosti, souborovém formátu, audio / video dekodérech, audio kanálech, jazyku, vložených titulků nebo dokáže zjistit, zda se jedná například o video v širokoúhlém podání.

Co to je bitrate videa

Datový tok (bitrate)

Je hodnota, která udává, kolik dat “proteče” během záznamu videa na určitý časový úsek. Standardně se používá časový úsek 1 sekunda. Za 1 sekundu je tedy ve videu obsažen určitý počet informací.

Jak zjistit parametry monitoru

Stiskněte klávesovou zkratku [Windows]+[I] nebo přes nabídku Start otevřete Nastavení. V Nastavení přejděte na »Systém | Displej«. V dolní části okna Přizpůsobení displeje klikněte na odkaz »Upřesňující nastavení zobrazení«. V okně Upřesňující nastavení zobrazení rozbalte položku »Rozlišení«.

V jakém rozlišení natáčet videa

Video pořízené s nastavením 720p/30fps je o dost úspornější než stejný záznam v 1080p/60fps. To platí i pro rozdíly mezi 30fps a 60fps. Jde o dvojnásobek snímků a to se projeví ve velikosti videa v úložišti. Při nastavování videa tedy myslete nejen na rozlišení, ale také na snímkovací frekvenci.

Jaký bitrate na Full HD

Doporučené datové toky pro nahrávání videa v rozlišení SDR

Typ Datový tok videa, standardní snímková frekvence (24, 25, 30) Datový tok videa, vysoká snímková frekvence (48, 50, 60)
2160p (4K) 35–45 Mb/s 53–68 Mb/s
1440p (2K) 16 Mb/s 24 Mb/s
1080p 8 Mb/s 12 Mb/s
720p 5 Mb/s 7,5 Mb/s

Jak se počítá datový tok

Datový tok lze spočítat jako (bitová hloubka)×(šířka v pixelech)×(délka v pixelech)×(Fame Rate ve snímcích za sekundu). Například video 640×480 s 24 bitovou hloubkou a 30 snímky za sekundu potřebuje datový tok 24×640×480×30 = 221 184 000 bps.

Jak zjistit parametry v PC

Vyhledání informací o operačním systému v systému Windows 11Vyberte Start > Nastavení > Systém > O systému .V části Specifikace zařízení > Typ systému se podívejte, jestli máte 32bitovou nebo 64bitovou verzi Windows.V části Specifikace Windows zjistíte edici a verzi Windows spuštěnou na vašem zařízení.

Jak zjistit velikost obrazovky

Úhlopříčka displeje představuje vzdálenost mezi levým spodním a pravým horním rohem displeje. Úhlopříčka displeje se zpravidla udává v palcích, přičemž 1" = 2,54 cm.

Jak natočit kvalitní video

Obecně lze říct, že dobrá videa můžete natáčet zrcadlovkou nebo bezzrcadlovkou. Na natáčení by vaše první kamera měla mít dobrou kvalitu videa (např. Full HD, tj. 1920 × 1080 pixelů) a měla by být schopna ji udržet při vysokých snímkových frekvencích (50 až 100 snímků za sekundu).

V jakém formátu jsou videa na YouTube

Youtube uvádí, že nejlepším formátem pro nahrávání videa je MP4 (standardní, HD a Ultra HD 4K kvalita). Nejvhodnější kodeky pro Youtube jsou H. 264, MPEG-2 nebo MPEG-4. Nejlepšího zvuku dosáhnete se zvukovými formáty MP3 nebo AAC, se vzorkovací frekvencí 44.1kHz a vyšší.

Jaký datový tok na 4K

Doporučené datové toky pro nahrávání videa v rozlišení SDR

Typ Datový tok videa, standardní snímková frekvence (24, 25, 30) Datový tok videa, vysoká snímková frekvence (48, 50, 60)
8K 80–160 Mb/s 120–240 Mb/s
2160p (4K) 35–45 Mb/s 53–68 Mb/s
1440p (2K) 16 Mb/s 24 Mb/s
1080p 8 Mb/s 12 Mb/s

Jaký bitrate zvolit

Doporučené datové toky pro nahrávání videa v rozlišení HDR

Typ Datový tok videa, standardní snímková frekvence (24, 25, 30) Datový tok videa, vysoká snímková frekvence (48, 50, 60)
8K 100–200 Mb/s 150–300 Mb/s
2160p (4K) 44–56 Mb/s 66–85 Mb/s
1440p (2K) 20 Mb/s 30 Mb/s
1080p 10 Mb/s 15 Mb/s

Co to je datový tok

Datový tok (bit rate) je množství digitálních dat přenesené za určitou časovou jednotku. Počítá se většinou v Megabitech za sekundu (Mbit/s). Obecně lze říci, že čím vyšší hodnota, tím kvalitnější digitální video je.

Jak zjistit jestli 32 nebo 64 bit

Tady je postup, jak získat další informace:Vyberte Start > Nastavení > Systém > O systému . Otevřete nastavení O systému.V části Specifikace zařízení > Typ systému se podívejte, jestli máte 32bitovou nebo 64bitovou verzi Windows.V části Specifikace Windows zjistíte edici a verzi Windows spuštěnou na vašem zařízení.

Jak zjistit velikost disku PC

Vyberte tlačítko Start a pak vyberte Nastavení . Vyberte Systém > Úložiště.

Jak zjistit typ displeje

Kde naleznete označení LCD displeje Označení displeje naleznete na demontovaném displeji na zadní straně. Modelové označení se skládá z několika písmen a číslic.

Co potřebuje Youtuber

Chcete natáčet let's play videa, streamovat na Twitchi, sdílet tipy na YouTube nebo se prostřednictvím vlogů dělit o část svého života Ať už plánujete tvořit jakýkoliv typ videí na kteroukoliv platformu, budete potřebovat alespoň základní vybavení: fotoaparát nebo kameru, mikrofon, světla, stativ a možná i gimbal.

Jak zlepšit kvalitu videa na YouTube

Kvalitu u všech videí můžete změnit takto:Klepněte na svoji profilovou fotku .Klepněte na Nastavení .Klepněte na Předvolby kvality videa.Vyberte požadovanou kvalitu videa pro mobilní sítě a sítě Wi-Fi:Pokud se zobrazí výzva, vyberte požadovanou kvalitu rozlišení pro všechna videa.

Jak se dávají videa na YouTube

Nahrávání videíSpusťte aplikaci YouTube .Klepněte na Vytvořit. Nahrát video.Vyberte soubor, který chcete nahrát, a klepněte na tlačítko DALŠÍ. Pokud má vaše video 60 sekund nebo méně a je na výšku nebo má čtvercový poměr stran, bude nahráno jako krátké video Shorts. Další informace.

Jak poznat 4K

Rozlišení 4K je s 4 096 x 2 160 pixely o něco vyšší než rozlišení Ultra HD s 3 840 x 2 160 pixely.Vyšší rozlišení nabízí UHD s 3 840 x 2 160 pixely.Rozlišení 2 560 x 1 440 pixelů se nazývá WQHD (Wide Quad High Definition).Obraz v kvalitě Full HD nabízí rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů.

Jak si nastavit OBS

Přidejte webkameru (nepovinné).V OBS klikněte pravým tlačítkem uvnitř pole Zdroje.Klikněte na Přidat zařízení pro záznam obrazu.Vyberte zařízení pro záznam obrazu.Zdroj pojmenujte.Klikněte na možnost pro výběr zařízení.Zvolte požadované zařízení a podle potřeby si upravte pohled webkamery.

Jak zjistit jaký mám bit

Jak poznám, jestli můj počítač používá 32bitovou nebo 64bitovou verzi WindowsVyberte tlačítko Start a pak vyberte Nastavení> systémové> o produktu . Otevření o nastaveníVpravo v části Specifikace zařízení se podívejte na položku Typ systému.

Jak zjistit typ disku

Nejprve otevřete pomocí stisku kombinace kláves [Windows] + [R] okno »Spustit«. Do řádku »Otevřít« napište příkaz »devmgmt. msc« a potvrďte pomocí klávesy »OK«. Ve Správci zařízení přejděte k části »Diskové jednotky«, kde najdete všechny v počítači nainstalované nebo připojené pevné disky.

Jak zjistit stav pevného disku

Mezi klasické programy na diagnostiku pevných disků se dnes řadí například utility HD Tune, CrystalDiskInfo a Speedfan, dobrou službu vám prokáže i Hard Drive Inspector. Utility pro SMART kontrolu disků nabízejí i jednotliví výrobci – příslušný program vydala třeba společnost Western Digital, Hitachi a Seagate.

Jaký je rozdíl mezi IPS a AMOLED displejem

Kvalitní IPS displeje nabídnou uživateli velmi věrné barevné podání a skvělé pozorovací úhly, kdy se barvy nedeformují ani při pozorování telefonu z ostrého úhlu. Oproti AMOLED displejům nabízejí zejména věrnější bílou (a naopak ztrácí v podání černé) a především delší životnost.