Jak zjistit cenu porcelánu?

Kde ocenit Porcelan

Osobně například můžete navštívit veletrh Antique, kde probíhá poradenství zdarma přímo ve stánku asociace. Na veletrhu se můžete zároveň zeptat více prodejců, jakou cenu by vám nabídli v případě přímého výkupu či komisního prodeje. Prodejce starožitností také můžete kontaktovat prostřednictvím našich stránek.
Archiv

Jak poznat cennou starožitnost

Za „starožitnosti“ se na českém trhu považují předměty, které vznikly před rokem 1945. Některé zdroje posouvají hranici stáří až do roku 1950, jiné hovoří dokonce o tom, že starožitností je vše starší padesáti let. Při oceňování kromě stáří rozhoduje také zachovalost předmětu a jeho unikátnost.
Archiv

Jak prodat starožitností

Prodat starožitnost nebo výtvarné dílo se dá nejlépe ve starožitnictvích nebo galeriích. Další možností jsou aukční síně. Pokud se však majitel rozhodne zkusit štěstí v zahraničí, musí získat povolení státu.

Jak zjistit cenu starého nábytku

Cenu starožitného nábytku vám pochopitelně nejlépe odhadne soudní znalec zaměřený na dané odvětví. Vyplatí se však pouze v případě, kdy víte, že vlastníte něco opravdu cenného. Za odhad ceny a písemný posudek totiž zaplatíte několik tisíc korun.

Co znamenají čísla na porcelánu

Výrobní značky se razítkují na každý kus porcelánu, zpravidla pod glazuru. Užitkový porcelán se značkuje zapsanou ochrannou známkou, číslem dekorační třídy a číslem tvaru a dekoru.

Jak se značí Míšeňský porcelán

Míšeňský porcelán je značen dvěma zkříženými meči. Ty jsou vyryté do barvy pod glazurou. Značka však prošla jistým vývojem. Na počátku výroby se porcelán značil písmeny "AR" Augustus Rex, což byl monogram krále.

Co se považuje za starožitnost

Starožitnosti, nebo také antikvity nebo mobiliáře, jsou předměty, které jsou staré nejméně 50 let. Antique, vintage, retro… jaký je mezi nimi rozdíl Slovo antique se doslovně překládá jako „starožitné“, a označuje obvykle předmět starý 100 a více let.

Jak poznat Starozitny prsten

Všímejte si zpracování šperku

Preciznost, nápaditost a originalita totiž mohou šperk během času povýšit na starožitnost s historickou hodnotou. „Tento prsten má pěkný design, je precizně a kompletně ručně vyrobený, což z něj dělá kvalitní starožitnost.

Kde nechat ocenit starožitnost

Informace o ceně starožitného předmětu vám poskytne i soudní znalec pro odvětví „ceny a odhady výtvarného umění, starožitností a předmětů muzejní a galerijní hodnoty“. Jeho návštěva je vhodná pouze v případě, pokud vlastníte něco zjevně cenného.

Jak poznat pravý růžový porcelán

V bazarech často můžete sehnat i původní starý růžový porcelán, který poznáte třeba podle již zmiňované značky manufaktury v Chodově, nebo podle jiných značek certifikvaných (dřívějších) výrobců. Pravý růžový porcelán je také křehký, tenký a jeho barva je jednolitá.

Kde nechat ocenit starožitnosti

V České republice existují asociace starožitníků (stačí toto sousloví zadat do vyhledávání na internetu), které poskytují bezplatné konzultace – zjistíte tak, co přesně vlastníte a za jakou cenu to lze prodat. Můžete přijít osobně nebo poslat fotku předmětu. Podobně můžete obejít pár starožitnictví a požádat o odhad.

Jak se stát Starožitníkem

Studijní obor starožitník je čtyřletý, zakončený maturitní zkouškou. Teoretickou výuku zabezpečuje Střední odborné učiliště uměleckořemeslné v Praze 9, praktickou výuku Asociace starožitníků ČR v Praze 1, to vše již sedmým rokem.

Kde nechat ocenit Starozitnost

Informace o ceně starožitného předmětu vám poskytne i soudní znalec pro odvětví „ceny a odhady výtvarného umění, starožitností a předmětů muzejní a galerijní hodnoty“. Jeho návštěva je vhodná pouze v případě, pokud vlastníte něco zjevně cenného.

Kde si nechat ocenit šperky

„Můžete využít poradenskou službu pro občany, kterou nově zavedl Puncovní úřad. Nebo se můžete obrátit na znalce, který se specializuje na starožitnosti. U něj máte jistotu, že vám řekne reálný odhad ceny včetně kamenů. Zároveň zařadí, v jakém období byl šperk vyroben.

Jak poznat starožitné sklo

století. Sklo broušené, alabastrové sklo v charakteristických barvách a barevných kombinacích vrstveného skla jsou často malována zlatem a pastózním stříbrem. Nejžádanější starožitné sklo je sklo secesní a to zejména v temných barevných tónech, které je zdobeno hutním dekorem a irisem.

Jak poznat starožitný šperk

Všímejte si při prohlížení jeho zpracování. Pokud je nápaditý, nevšedně, ale precizně zpracovaný, je možné, že se z něj stala v průběhu času starožitnost. Právě zvláštní, ale velmi dobře zvládnuté a ruční zpracování může klenotu přinést vstup mezi starožitnosti.

Jak poznat hodnotu prstenů

Hodnotu šperku naznačí samotný punc. Podle něj se dá poznat, z jakého kovu je šperk vyrobený a v jakém období vznikl. „Označení 585 je standardní označení pro 14karátové zlato. Někdy může šperk působit zlatě, má však označení 900 nebo 800, což říká, že se jedná o stříbrný šperk,“ říká Weber.

Jak se stát Starozitnikem

Studium je zakončeno maturitní zkouškou z českého jazyka, dějin umění, užitého umění, volitelného předmětu a jednoho světového jazyka. Nedílnou součástí je i praktická maturita. Absolventi nacházejí uplatnění například v oblasti památkové péče jako galeristé v muzeích a mnozí v oboru podnikají.

Jak se pozná diamant od zirkonu

Prohlédněte si diamant pod klenotnickou lupou, kterou si můžete vypůjčit například v klenotnictví. Na pravém diamantu byste měli spatřit drobné nedokonalosti, nepatrné změny barvy či malé skvrnky minerálů. Zirkon je uměle vyrobený a bezchybný.

Jak zjistit pravý diamant

Vhoďte kámen do nádoby s vodou. Pravý diamant ihned poputuje ke dnu, padělek díky menší hustotě zůstane plavat. Položte kámen na noviny. Přes pravý diamant byste neměli nic vidět, a to ani černé rozmazané šmouhy textu.

Kde nechat ověřit pravost diamantu

Mezi nejznámější a nejuznávanější instituce patří: The Gemological Institute of America (GIA), International Institute of Diamond Grading and Research (IIDGR), The International Gemological Institute (IGI) a HRD Antverp (HRD).

Jak otestovat diamant

Pravý, nebo umělý

Můžete ho jednoduše otestovat: "Diamant odpuzuje vodu. Když ho do ní ponoříte a pak vytáhnete, měla by po něm okamžitě stéct," vysvětluje expert. "Naopak mastnotu diamanty přitahují: zkuste ho požmoulat v dlani, aby z ní mastnotu nabral.

Jak se pozna pravý diamant

Pravý diamant by měl zůstat přilepený, padělek by měl po skle sklouznout. Vhoďte kámen do nádoby s vodou. Pravý diamant ihned poputuje ke dnu, padělek díky menší hustotě zůstane plavat.

Jak poznat co je to za kámen

Tvrdost rubínu, smaragdu nebo jiných drahých kamenů lze určit pomocí Mohsovy stupnice a ručního testeru. Takové měřicí přístroje, dostupné v internetových obchodech, udávají tvrdost minerálů v rozmezí 1 až 10. Neprofesionální nástroje však bývají dekalibrované, takže výsledek testu je často nespolehlivý.

Jak poznat vzácný kámen

Pomocí lupy nebo lupy, pokud je k dispozici, můžeme zkontrolovat barvu kamene a jak jím prochází sluneční nebo umělé světlo. Drahý kámen má obvykle velmi intenzivní barvu a vysoký index lomu. Jak poznat kámen v prstenu Přírodní minerál má jen zřídka ideální, jednotnou a dokonalou barvu.