Jak zjistit že je disk kola Krivy?

Jak poznam že je třeba Vyvazit kola

Nevyvážená kola poznáte podle 4 znaků. Poznáváte se v nichPři jízdě cítíte, že podvozek vibruje a volant se chvěje.Snížená životnost pneumatik a jejich nerovnoměrné opotřebeníNezvykle vysoká spotřeba paliva (nevyvážená kola mají horší valivý odpor)Špatné reakce při řízení a prodloužená brzdná dráha.
Archiv

Jak změřit ráfek kola

Průměr ráfku – disku změříme tak, že změříme jeho největší průměr (ne průměr vnitřního osazení pro vystředění pneumatiky). Výška pneumatiky je pak měřena od tohoto okraje ráfku disku (ne od středícího osazení pneumatiky).

Jak zjistím šířku ráfku

První číslo 8,5 udává šířku disku v palcích (1 palec = 2,54 cm). Číslo 17 je průměr v palcích. Znak x mezi těmito dvěma čísly označuje tvar profilu ráfku.

Jak poznat nakopnutý disk

Respektive jestli to jde poznat pouze pohledem, tak ze disk se dá poničit pouze ze vnějška, nebo by mohl být nakopnutý i uvnitř – tam kde je pneumatika. Doporučovali by jste pneumatiky z disku sundat, nebo nakopnutý/naražený kolo se dá poznat i při vyvažování.
Archiv

Jak se projevuje špatná geometrie

Typickým znakem špatné geometrie jsou například nerovnoměrně opotřebené pneumatiky na krajích běhounu – část pneumatiky, která se stýká s vozovkou. To je důsledkem nesprávného nastavení sbíhavostí. Ta se posuzuje při pohledu na auto shora. Pokud jsou přední kola do podoby A = sbíhavost, naopak do V = rozbíhavost.

Jak často se vyvažují kola

Kola byste měli s ohledem na nerovnováhu kontrolovat alespoň jednou ročně. Pro vyvažování kol není žádná ideální doba.

Co znamená J na disku

Šířka ráfku je 7 palců. J značí typ patice (u alu kol je prakticky vždy označení J, výjimečně N). Průměr kola je 16 palců. Zális je 45 mm.

Jak zjistím ET kola

Označení ET je uvedené na zadní straně disku ve tvaru : ET a dvě čísla například ET35. Co znamená a jaký má význam nechceme zbytečně popisovat. Prostě jen opiště .) Rozměry alu kol jsou vždy uvedené na zadní straně alu kol.

Co znamená ju disku

Šířka ráfku je 7 palců. J značí typ patice (u alu kol je prakticky vždy označení J, výjimečně N). Průměr kola je 16 palců. Zális je 45 mm.

Na co si dát pozor při koupi alu kol

Nejčastější závady alu kol

Mezi evergreeny a nejpravděpodobnější vady patří ty kosmetické – drobné škrábance, ťukance a jemné prasklinky laku, nebo samotných kol a lemů. K těm snadno dojde i při běžném provozu.

Na co si dát pozor při koupi kol

Srdcem každého kola je rám, proto jej zkontrolujte, zda není poškozený byť sebemenšími prasklinkami (především v oblasti hlavového složení, sedlovky a středu, což jsou nejnamáhavější části). Pátrejte po případných vůlích v oblasti přehazovačky, přesmykače, středové osy a přední vidlice.

Kdy je potřeba udělat geometrii

Měření geometrie náprav by mělo být prováděno alespoň 1x ročně, nejlépe po výměnách pneumatik, výměnách čepů, dílů řízení, nebo opravách nápravy. Samozřejmostí by mělo být nastavení geometrie kol po každé havárii, ale může být potřeba i po najetí do větší díry, na obrubník apod.

Jak dlouho trvá geometrie kol

Jak dlouho trvá seřízení geometrie kol Průměrná délka seřízení geometrie je 40 minut.

Jak poznat uvolněné kolo

V případě, že by si řidič všiml, že mu něco na kole chybí, měl by to pro něj být signál, že něco není v pořádku,“ vysvětluje Jelínek, podle kterého řidič uvolněné kolo během jízdy pozná. „Pocítíte to na volantu, který jakoby vibruje, kmitá.

Co znamená ET 43

Tímto údajem se označuje tzv. zális neboli (ET), což udává, jak je alu kolo zapuštěné dovnitř vozidla či vysunuté ven z automobilu. Čím je ET větší, tím je kolo více schováno v podběhu (zapuštěné dovnitř). Čím je ET menší, tím kolo více vystupuje ven z podběhu (vystupuje z blatníků).

Co znamená ET50

Symbol ET50 nám říká, že hloubka usazení daného kola činí 50 mm. V praxi to znamená, že ET30 bude v porovnání s ET50 při zachování stejné šíře disku o 20mm více vysunuté ven z automobilu.

Jak velká kola na zimu

Dle testování Jonathana Brensona z Tyre Reviews vychází najevo, že pro běžné řidiče jsou pro jízdu na sněhu nejvíce vhodná kola 17 palcová. Použití šestnáctek sice znamená nejvyšší rychlost, testovací automobil byl však výrazným způsobem více přetáčivý, což každému řidiči nemusí vyhovovat.

Jak poznat rozteč kol

Zjistíte ho jednoduchým měřením (u čtyř a šesti dírové varianty udává tento údaj délka od středu šroubu k středu protilehlého šroubu přes střed alu kola, u pěti dírové varianty lze tuto délku změřit od středu šroubu do středu disku krát dvě).

Jak zjistit rozměr disku

Nejjednodušší způsob, jak zjistit rozměry disků, je přečíst si štítek na disku. Složitá posloupnost kódů může poskytnout řadu užitečných informací. Odborník dokáže během několika sekund přečíst označení disku a zjistit jeho velikost (číslo ET), rozteč, šířku a průměr.

Co když koupím kradené kolo

Kradené kolo, byť koupené v dobré víře, vám navíc mohou zabavit. Po prodávajícím proto vždy vyžadujte doklad o nabytí – fakturu, doklad o koupi (viz dále), darovací smlouvu… A když ho nemá a například tvrdí, že se ztratil při stěhování nebo že šlo o dar od příbuzného bez potvrzení Pak je nutné využít internet.

Kde nejlépe prodat kolo

zkuste i lokální eshopy nebo facebookové skupiny (např. cyklobazar atd.)

Jak dlouho trvá udělat geometrii

Jak dlouho trvá měření geometrie Pokud vezmeme činnost jako celek tzn. včetně najetí automobilu na zvedá a vyvezení ven, tak měření geometrie trvá cca 25-30 minut. Pokud zahrneme i zadní nápravu, tak se čas nijak neprodlouží.

Jak často jezdit na geometrii

Zkušenosti z praxe ovšem doporučují provést kontrolu geometrie i poté, kdy jste na silnici nechtěně vjeli na větší nerovnost nebo vymetli díru. A to se v případě českých silnic může stát každou chvíli. Na kontrolu geometrie by mělo auto zajet minimálně jednou do roka.

Jak často na geometrii

Měření geometrie náprav by mělo být prováděno alespoň 1x ročně, nejlépe po výměnách pneumatik, výměnách čepů, dílů řízení, nebo opravách nápravy. Samozřejmostí by mělo být nastavení geometrie kol po každé havárii, ale může být potřeba i po najetí do větší díry, na obrubník apod.

Jak poznat vadnou nápravu

Hlavní symptomy degradace zadní nápravy jsou snížení zadního zavěšení, praskání a "kovové klepání", změna geometrie zadních kol a sjíždění pneumatik ve vnitřní části. Poškození těsnění ložisek je nejčastější příčinou degradace ložisek i čepů nápravy.