Jak zjistit jestli je stranka Duveryhodna?

Jak zjistit Duveryhodnost webu

Hledejte https – Kombinace písmen, kterou vidíte na začátku každé webové adresy, znamená Hypertext Transfer Protocol (http). Jde o základní stavební kámen komunikace na webu, který je zároveň snadno zneužitelný. Když však místo „http“ uvidíte „https“ (a ikonu zámku), znamená to, že je stránka zabezpečená.

Jak zjistit kdy byla vytvořena internetová stránka

Jak zjistit stáří webové stránkyDo Googlu zadejte dotaz, kterým stránku najdete.Odkazem Pokročilé vyhledávání vpravo od vyhledávacího pole otevřete formulář rozšířeného hledání.V poli Datum zvolte minulý rok a spusťte nové hledání tlačítkem Vyhledat Googlem vpravo nahoře.

Jak hledat v archivu internetu

Dnes se počet internetových stránek v archivu pohybuje za hranicí 150 bilionů a dál roste. Vyhledávání je naprosto jednoduché. Na hlavní stránce archivu www.archive.org zadejte do okna WayBackMachine adresu webu, jehož historické verze si chcete prohlédnout.

Jak zjistit informace o webové stránce

Další informace o webové stránceZadejte do Googlu vyhledávací dotaz.Za adresou URL výsledku vyhledávání vyberte ikonu možností .V části Zdroj vyberte možnost Další informace o této stránce.V závislosti na dostupných informacích se na této stránce mohou zobrazit dvě sekce: Informace o zdroji. Informace o tématu.

Jak ověřit internetový obchod

Za prvé zavítej na stránky České obchodní inspekce, kde najdeš seznam rizikových e-shopů. Za druhé navštiv web Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která e-shopům uděluje certifikát. Pokud jej obchod vlastní, tak máš jistotu, že jde o věrohodného prodejce.

Kde ověřit dezinformace

Zprávu můžete ověřit např. prostřednictvím serverů www.hoax.cz, www.manipulatori.cz, www.demagog.cz, www.hatefree.cz apod.

Jak citovat když není uveden autor

Pokud není autor uvedený, uvádíme odpovědnou organizaci. Pokud není uveden rok vydání či poslední aktualizace, uvádíme do závorky (nedatováno). V ostatních případech se jako rok vydání uvádí deklarovaný rok vložení, případně rok poslední aktualizace.

Jak zjistit poslední úpravu stránky

Jak zjistit, co se na webu změniloNa počítači otevřete nové Weby Google.Vpravo nahoře klikněte na Více. Historie verzí.Pokud chcete najít všechny úpravy za jeden den, přejděte na postranní panel a klikněte na Rozbalit podrobné verze .

Jak najít smazanou stránku

Pokud jste svůj web smazali před maximálně 30 dny, můžete jej obnovit.Na počítači otevřete web v klasických Webech Google.Klikněte na Smazané weby.Vedle smazaného webu klikněte na Obnovit web.

Kde je možné najít webové stránky které již neexistují

Používáte-li internetový prohlížeč Firefox nebo Chrome, můžete si do něj nainstalovat rozšíření nazvané Wayback Machine, které vám v tomto případě může pomoct. Pokud totiž stránka již neexistuje, rozšíření se podívá do databáze archivu webových stránek a zkontroluje, zda se v něm požadovaná stránka náhodou nevyskytuje.

Jak odkázat na webovou stránku v textu

Podstatné je samozřejmě jméno autora/organizace (je-li známo), následuje konkrétní název článku/strany/pojmu. Dále je nutné uvést webové sídlo (web, kde se citovaný pramen nachází), v případě článku i konkrétní datum nebo alespoň rok publikování.

Jak zjistit název webové stránky

V počítači přejděte na web google.com. Vyhledejte stránku. Ve výsledcích vyhledávání klikněte na název stránky.

Co je Bonky CZ

E-shop Bonky je online tržištěm nabízejícím zboží od různých prodejců, především z Asie. Funguje tedy jako prostředník mezi asijskými dodavateli a českými spotřebiteli.

Kam se obrátit na podvodný e-shop

Pokud na internetu narazítena závadný web nebo podvodný e- shop, můžete jej od 1. srpna nahlásit policistům přímo na webu policie.cz. Jen vyplníte krátký fotmulář a policisté už pak budou pokračovat.

Jak detekovat dezinformace

To umí třeba Google nebo aplikace tineye.com. Hoaxy a dezinformační články často obsahují nerelevantní obrázky, staré, upravené nebo z fotobank.

Jak ověřit pravost videa

Pro ověření pravosti videí/snímků zaznamenaných na DiskStation mohou uživatelé vybrat důkazní video/snímek a spuštěním nástroje Evidence Integrity Authenticator zobrazit podrobnosti důkazního souboru. Pokud bylo se souborem manipulováno, budou zobrazeny příslušné výsledky.

Co se nemusí citovat

Kdy nemusíte citovatkdyž píšete z vlastní životností zkušenosti, vlastní postřehy, vlastní myšlenky a pod. nebo když popisujete výsledky vlastních pokusů či pozorovánípoužijete-li vlastní kresby, digitální fotografie, video, audio, atd.odkazujete-li na tzv.když používáte všeobecně známá fakta, např.

Jak citovat sama sebe

autocitace a jedná se o citaci jako každou jinou. Tato problematika se ale spíše řeší u vědeckých pracovníků, nicméně platí následující pravidla: Citujete sami sebe vždy, když čerpáte z vlastních starších prací (např. když přebíráte výsledky z vašeho výzkumu, který jste již někde publikovali)

Jak zjistit historii souborů

Na počítači otevřete dokument, tabulku nebo prezentaci.Nahoře klikněte na Soubor Historie verzí Zobrazit historii verzí.Vyberte nejnovější verzi. Můžete zjistit, kdo soubor aktualizoval a jaké změny provedl.

Jak zjistit kdy byl vydány článek

Pokud jde o statickou stránku, dá se zjistit datum úpravy dokumentu. Ve Firefoxu: Pravý klik do prázdného místa na stránce – View page info (popř. český ekvivalent) a zobrazí se okno s vlastnostmi HTML dokumentu, kde je i datum úpravy. U dynamicky generované stránky bude dnešní.

Jak získat zpět smazaná data

Na obnovu smazaných dat můžete využít i speciální software. Mezi nejčastěji používané programy patří Recuva od tvůrců CCleaneru. „Recuva je poměrně solidní softwarový nástroj, který určitě můžete zkusit, ale nedá vám 100% spoleh, že vám soubory skutečně vrátí,“ popisuje Aleš Wagner, spolumajitel společnosti DataHelp.

Jak obnovit odstraněnou složku

Obnovení takto odstraněné složky je velmi jednoduché. Otevřete koš, vyhledejte požadovanou složku, na tuto složku klikněte pravým tlačítkem a vybere možnost Obnovit. Odstraněná složka se tímto způsobem vrátí na své původní místo před vymazáním.

Jak z Googlu odstranit staré nebo smazané informace

Pokud chcete zjistit, jak požádat o odstranění stávajících informací z Googlu, navštivte centrum nápovědy Vyhledávání Google a vyhledejte výraz „odstranění informací“. Chcete stránku odstranit z webu. Tento nástroj aktualizuje pouze výsledek vyhledávání na Googlu, ale neodstraní stránku z webu.

Jak citovat když není uveden rok

Chybějící údaj vynecháme. Pokud není rok vydání uveden, ale našli jsme jej v jiném relevantním zdroji (např. v katalogu knihovny, stránky vydavatele), zapíšeme jej do hranatých závorek, např.: Paris: OECD, [2010].

Jak citovat odkazy z internetu

V citaci vybrané stránky nebo příspěvku se před adresou URL píše „Dostupné z:“ – neuvádí se však pouze url adresa webového sídla, jako např. „Dostupné z: www.idnes.cz“, ale celá url adresa, na které byl daný příspěvek/část webu nalezen.