Jak zlikvidovat starou postel?

Co udělat se starou matraci

O starou matraci mohou projevit zájem v charitě, ale také třeba v útulcích pro zvířata. Zkuste se také zeptat známých, zda by o ni neměli zájem. Hodit se může do studentských podnájmů nebo mladým párům, které si zařizují své první bydlení. Po důkladném vyčištění ji můžete pro občasné přespání využít i na chatě.
Archiv

Co se starou posteli

Odvoz staré postele

Zvládneme dokonce odvézt a ekologicky zlikvidovat vaši starou postel. Vám tak odpadne starost o to, kam s ní a jak ji dopravit do sběrného dvora.
Archiv

Kam schovat matraci

Kam schovat sezónní oblečení a náhradní lůžkoviny

Ideální jsou vakuové pytle s odsáváním Hyla. Jsou ze silného materiálu, které se jen tak neprotrhne. Zajistí zmenšení objemu o 80%, takže se vše vejde do skříně nebo pod postel.

Jak zlikvidovat Stare matrace

Na starou matraci využijte sběrný dvůr

Odvezete-li ji do sběrného dvora v místě vašeho bydliště, odeberou ji zde od vás zcela zdarma. Některé firmy prodávající matrace nabízejí službu, v rámci níž vám odvezou starou matraci, jestliže si u nich koupíte novou.

Kam s molitanem

Molitan. Jakkoliv plastově a uměle se tváří, do plastu k recyklaci nepatří. Malé množství můžete dát do směsného odpadu, větší patří do sběrného dvora.

Kam vyhodit staré skříně

Se starým nábytkem, kolem i lyžemi do sběrného dvora

Takovýto odpad je ideální zavézt do sběrného dvora. Ještě než jej odvezete na sběrné středisko, myslete na to, že objemný odpad, jako například skříň či postel, je nutné objemově upravit, tedy rozložit či rozdělat na desky.

Jak se zbavit nabytku

Máme 3 možnosti jak se zbavit starého nábytku:Vyhození do veřejného velkoobjemového kontejneru. Každá městská část a obec pravidelně přistavuje tyto kontejnery na velkoobjemový odpad.Objednání soukromého velkoobjemového kontejneru. Varianta vhodná pro větší množství věcí z různých materiálů.Odvoz nábytku na sběrný dvůr.

Jak Vakuovat matraci

Vakuové balení matracíOpatrně odstraňte vrchní fólii, do které je matrace zabalena.Matrace začne dostávat původní velikost ihned po jejím vybalení z fólie.Matraci uložte do postele nebo ji postavte na užší stranu.Rolovanou vakuovou matraci je nutné nechat 24 až 72 hodin po rozbalení zregenerovat.

Jak srolovat matraci

Jak zabalit a přestěhovat matraci Matrace je neforemná, špatně se s ní manipuluje a o to hůř se i balí. Pokud máte matraci z Ikea, můžete ji bez obav smotat, vložit do velkého pytle a svázat lepicí páskou. Ve srolovaném stavu se totiž běžně většina Ikea matrací i prodává.

Kdo odveze starou matraci

Na starou matraci využijte sběrný dvůr

Odvezete-li ji do sběrného dvora v místě vašeho bydliště, odeberou ji zde od vás zcela zdarma. Některé firmy prodávající matrace nabízejí službu, v rámci níž vám odvezou starou matraci, jestliže si u nich koupíte novou.

Kam se hází krabice od mléka

Do oranžového (není-li ve Vaší lokalitě specifikováno jinak) vhazujte: Krabice od mléka, džusů, laciného vína, a to jakýchkoli velikostí, barev a tvarů. Jinými slovy všechno, co nese označení C/PAP, 81 nebo 84. Někde je možno vhazovat nápojové kartony do kontejnerů na papír.

Kam s Rozbitym zrcadlem

Velmi často lidé bohužel do skla vyhazují i věci, které tam nepatří. Dokonalým příkladem jsou zrcadla. Ta sice jsou skleněná, ale obsahují i reflexní vestu s kovovými příměsemi, proto je musíte hodit do směsného odpadu.

Co se starou skříni

A jak vše probíhá Věci, kterých se potřebujete zbavit, odnesete na chodník ve smluvenou dobu, přijede vůz a odveze staré skříně, postele… Služba je samozřejmě zpoplatněna, kilometr odvozu stojí 20 korun (platí se cesta na nejbližší sběrný dvůr plus kilometry za přistavení vozu).

Kam se starým nábytkem

Odvoz do sběrného dvora

Bývá bezplatný, pokud odevzdáte nábytek v místě svého bydliště podle občanského průkazu. V opačném případě záleží na benevolenci konkrétního sběrného dvora, zda jej od vás za poplatek převezme. Za likvidaci starého gauče pak ale můžete zaplatit i několik stovek.

Kam vyhodit starou židli

Nábytek odvezte do sběrného dvora

Pokud se vám nepodaří prodat starý nábytek přes internet, odvezte ho do sběrného dvora. Některé obce také pořádají mobilní svoz velkoobjemového odpadu. Informaci vám podá obecní úřad.

Jak uložit matraci

Pružinové matrace je vhodné uložit na pevnou desku nebo pevný laťkový rošt, kde mezery nesmí nepřesáhnou 4cm, sendvičové a latexové matrace je vhodné uložit na lamelový rošt, který podpoří ortopedické vlastnosti matrace, popřípadě je možné je uložit na laťkový rošt.

Kdy si lehnout na novou matraci

Matrace by se neměla používat hned po zakoupení. Za 2 dny je to opravdu mnohem lepší. Po dobu, kdy na ni ještě spát nebudete, ji ponechte větrat. Totéž je dobré zopakovat alespoň 2krát ročně a třeba na balkóně matraci po čas dne nechat odpočívat.

Jak dlouho může být srolovaná matrace

Jak dlouho může být matrace srolována ve vákuovém balení Srolovaná matrace – Vákuo by neměla být skladována ve srolovaném stavu déle než 2 měsíce od data výroby.

Jak uříznout matraci

Převážně nůž. Nůž je docela jednoduchý, ale na řezání pěnových desek je to vše, co opravdu potřebujete. Pokud používáte tenčí listy pěnové desky (například z obchodu s kancelářskými potřebami), měli byste si vystačit jen s nůžkami.

Kam s platy od vajec

Obaly od vajíček a toaletní ruličky

Tak jak teda Pravda je taková, že dřív se obaly od vajec a ruličky z papíru opravdu netřídily, když jsou vyrobené z předtím recyklovaného papíru nižší kvality. Před několika lety sa ale změnily zákony a už i takové papírové výrobky patří do tříděného, tedy modrého kontejneru.

Kam s nápojovými kartony

Kam patří Nápojový karton se třídí do žlutých 1 100 l sběrných kontejnerů, nebo se dá odnést na sběrný dvůr.

Kdy uklidit rozbité zrcadlo

Střepy sice znamenají štěstí, ale dlužno podotknout, že jak které. Rozbité zrcadlo sice také přináší spoustu střepů, ale se zcela opačným efektem. Pověra o sedmi letech neštěstí je známá zřejmě už od středověku.

Kam s Tabulovým sklem

Tabulové sklo má lehce zelený nádech a svým složením odpovídá spíše sklu barevnému. Měli bychom jej tedy třídit do zelených kontejnerů nebo ve větším množství odvézt na sběrný dvůr.

Jak ze staré skříně udělat novou

Zřejmě nejjednodušší a nejrychejší způsob proměny spočívá v tom, že starou skříň přelepíte zajímavou fólií nebo tapetou. Výběr je opravdu velmi široký. Pokud budete chtít, můžete plochu staré skříně oblepit jednobarevnou fólií, k dostání jsou ale i fólie se vzory nebo nejrůznějšími obrázky.

Kam odvézt starou skříň

Se starým nábytkem, kolem i lyžemi do sběrného dvora

Takovýto odpad je ideální zavézt do sběrného dvora. Ještě než jej odvezete na sběrné středisko, myslete na to, že objemný odpad, jako například skříň či postel, je nutné objemově upravit, tedy rozložit či rozdělat na desky.