Jakou anténu na VKV?

Jakou anténu k televizi

Při výběru TV antény platí jedna obecná rada, vyhněte se nejlevnějším anténám, které většinou nejsou z kvalitních a pevných materiálů. Doporučujeme zvolit anténu od jednoho z renomovaných výrobců jako je Televes, Angular nebo Emme Esse.

Jak zlepšit příjem VKV

I pro místní příjem tak je vhodnější využít tzv. S-dipól pro VKV FM pásmo, který vhodně zachytí vertikální i horizontálně polarizované signály, a k němu samostatný vertikální dipól pro DAB+.
Archiv

Jak zlepšit příjem rádia

Tento problém lze částěčně řešit dodatečnou instalací zesilovače FM příjmu nebo výměnou antény. Jsou i další možnosti jak věc řešit, ale to už je pak nutné konzultovat s technikem, který navrhne vhodný komponent, který bude mít smysl do instalace dodat s předpokladem nějakého viditelného zlepšení.

Jakou anténu na DAB rádio

Všesměrová anténa pro příjem DAB se od klasické VKV principem vlastně nikterak zásadně neliší. Takřka jediný parametr, který je oproti VKV odlišný, je ideální délka prutu. Narozdíl od VKV, kdy je ideální délka prutu kolem 75 cm, je v případě DAB ideálních 37.5 cm, nebo trojnásobek této délky, tedy centimetrů kolem 110.
Archiv

Jakou anténu na dvbt2

V případě, že chcete přijímat digitální vysílání DVB –T2, nemusíte kupovat novou anténu. Drtivá většina antén funguje pro oba signály, jelikož kódování signálu má na starosti až samotný přijímač v podobě televizoru nebo set-top boxu, nikoliv samotná anténa.

Jak zvýšit kvalitu signálu DVB T2

Jedním z možných řešení je zkusit ruční ladění programů v novém standardu a nespoléhat na automatické ladění. Pokud máte problémy s výpadky nebo kvalitou obrazu pouze v jedné místnosti, můžete zkusit dočasně vyměnit vysílače. Zjistíte tak, zda je problém v přijímači nebo v jeho umístění.

Jak zlepsit signál v autě

Prvním možným a nejjednodušším krokem je pořízení pasivní antény. Ta je naprosto standardním a tedy logicky také tím nejlevnějším řešením na trhu. V místech, kde je však signál špatný, nemusí být příjem dokonalý. My proto doporučujeme koupit raději anténu se zesilovačem.

Co ruší rádio

Nejčastějším zdrojem průmyslového rušení jsou v současnosti spínané zdroje elektronických přístrojů, případně nabíječky a síťové adaptéry. Rušit mohou i domácí spotřebiče – vysavače, ledničky, fény a další.

Kam zapojit anténní zesilovač

Anténní zesilovač se vždy instaluje co nejblíže autorádiu a je spínán stejným vodičem, jako je jinak spínán napaječ. Tedy modrým, nebo modrobílým kabelem, vycházejícím z autorádia.

Proč šumí rádio

Může to být konektory na kabelech (utrhlý střed) či rozvyklané starší konektory (přechodové jevy). Může to být nekvalitním zesilovačem, co ti připojili za autorádio (velký šum zesilovače nebo vysoká charakteristika kolísání zesilovače). Může to být špatnou kostrou mezi anténou a plechem střechy vozu.

Jak zjistit signál DAB

A co pro to udělat Vstupte na mapový portál (externí odkaz) a jak vidíte na snímku níže, následně si jen stačí vybrat konkrétní místo a pak zjistit pokrytí u daného provozovatele sítě DAB/DAB+, tedy CRA, ČRo, RTI nebo Teleko.

Jak naladit DAB+ rádio v autě

U některých moderních aut je DAB+ tuner zabudovaný v autorádiu vždy, pouze je jej potřeba aktivovat. To lze provést za poplatek v autorizovaném servisu. V případě, že používáte auto s autorádiem VKV FM bez možnosti DAB+ příjmu, je možné dokoupit DAB+ adaptér.

Jak zvýšit kvalitu signálu DVB-T2

Jedním z možných řešení je zkusit ruční ladění programů v novém standardu a nespoléhat na automatické ladění. Pokud máte problémy s výpadky nebo kvalitou obrazu pouze v jedné místnosti, můžete zkusit dočasně vyměnit vysílače. Zjistíte tak, zda je problém v přijímači nebo v jeho umístění.

Kam nasměrovat anténu DVB-T2

Databáze na webu http://dtv.ctu.cz však nenabízí pouze mapy pokrytí. V horizontálním menu nad samotnou mapou České republiky lze zadat i „Tabulku pokrytí“ a poté znovu vybrat z kategorií v levém navigačním sloupci „Digitální televizi“, „Přechodové sítě“ a „Přechodovou síť 12“.

Jak nastavit anténu na DVB-T2

Anténu natočíte předpokládaným směrem k nejvhodnějšímu vysílači (nejbližší s minimem překážek). Na propojení antény s přijímačem použijete koaxiální kabel s příslušnými koncovkami. Pokud nemá televizor DVB-T2 tuner, potřebujete ještě set-top-box.

Proč kolísá kvalita signálu

použití nekvalitního přijímacího zařízení (tj. antény, zesilovače, anténního svodu a přijímače) nebo jeho nevhodná instalace nebo závada některé z jeho částí, nedostatečná odolnost přijímacího zařízení vůči silnému signálu blízkého vysílače (např.

Jak zjistit jestli funguje anténa

Chce to změřit, je-li správné napětí na předzesilovači v anténě (Super Turbo). Plus bývá na středu, minus na stínění. Ten prostřední, rozmazaný obrázek bude nejspíš aktivní slučovač dvou antén, který také potřebuje napájení.

Jak připojit anténu k autorádiu

Anténní napáječ se zapojí mezi nové autorádio a ant. konektor v autě. U anténního napáječe je vždy modrý sepínací kabel, který se zapojuje na spínáné plus na protější straně ISO konektoru, obvykle pozice č. 5, modrý nebo modro-bílý kabel.

Jak zesílit rádio v autě

Anténní zesilovač, nebo také anténní předzesilovač pro zlepšení příjmu v síti FM. Doporučujeme, pokud používáte pasivní anténu bez vestavěného zesilovače. V současnosti se celorepublikově zhoršila kvalita pokrytí FM signálem.

Jaký je rozdíl mezi DAB a DAB+

Jak se od sebe liší DAB a DAB+

V současné době je DAB+ pokryto 95 % populace České republiky. DAB+ se od DAB liší zejména širším pásmem signálu, který umožňuje přenášet i různá doplňková data, jako jsou obrázky, mapy apod.

Která rádia vysílají digitálně

Český rozhlas šíří prostřednictvím multiplexu ČRo DAB+ mimo jiné všechny celoplošné stanice (Radiožurnál, Dvojka, Vltava, ČRo Plus), digitální stanice (Radio Wave, D-dur, ČRo Jazz, Rádio Junior, Radiožurnál Sport, ČRo Pohoda) a všechny regionální stanice.

Které stanice vysílají v DAB+

Rozhlasové stanice

Název stanice (16zn) Název stanice (8zn) S-ID/(PI)
RADIO 1 RADIO 1 2039
Radio BEAT BEAT 2F31
Radio 7 Radio 7 2FB9
Signal radio Signal 2511

Jak vybrat anténu na DVB-T2

Zisk antény a směrovost

Čím je hodnota vyšší, tím je příjem signálu obvykle kvalitnější. Orientačně můžete vybírat dle vzdálenosti vysílače: Krátké vzdálenosti (cca do 60 km) – vyžadují výkon přibližně 10 dB. Delší vzdálenosti (přibližně od 80 km) – potřebují alespoň 15 a více dB.

Co chytnu na DVB-T2

Co je potřeba pro příjem DVB-T2 Ve většině případů vám v dnešní době bude stačit nová moderní televize případně set-top-box pro příjem DVB-T2 s podporou HEVC. To platí pro příjem volně dostupných televizních stanic. Jaký ale bude vývoj po několika letech, to momentálně nelze jednoznačně předpovědět.

Jak změřit signál z antény

Nejlépe se to měří televizním přijímačem, na který bude anténa připojena. Pokud to nejde ve dvou lidech, tak používám web kameru před TV a u antény na mobilu sleduji sílu signálu zobrazenou na TV. I když přesné nasměrování je potřeba u satelitu, u pozemního to není tak kritické.