Jakou čelovku na práci?

Jak spravne vybrat čelovku

Na běžné aktivity jako pobyt na chatě, svícení okolo domu, venčení, večerní procházka parkem, vám bohatě postačí dosvit 50 metrů. Pro náročnější aktivity – cyklistika, běh, běžkaření atd., volte čelovku s vyšším dosvitem. Většinou je možné dosvit díky více režimům svícení v průběhu aktivity upravovat.
ArchivPodobné

Jak dlouho se nabíjí čelovka

USB nabíjení: 2 – 3 h.

Jak vybrat čelovku na běhání

Vhodná běžecká čelovka by měla mít výkon alespoň 100 lm.

Reálný výsledek, tedy kvalitu osvětlení však ovlivňuje i možnost regulace světelného toku. Ta probíhá automaticky uvnitř přístroje za pomoci mikročipu a jejím výsledkem je stálý světelný tok po celou délku životnosti baterie.

Jakou čelovku na kolo

I tady můžeme doporučit další možnosti Fenix E18R, Fenix E12, Fenix E15, Fenix LD12 a podobné modely. Velice populární je v tomto směru také čelovka Fenix HM61R Amber. Její reflektor se dá snadno vyjmout z držáku na popruhu kolem hlavy a pomocí Twofish Bikeblock, nebo Twofish Lockblocks upevnit na řídítka.

Jak připevnit světlo na kolo

Způsob uchycení

Většina předních světel se připevňuje na řídítka. U blikaček se většinou první i každá další montáž obejde bez nářadí. Světlo na řídítka připevníte jednoduše pomocí silikonového upínacího poutka. Stejným způsobem je řešeno uchycení zadních blikaček.

Jakou blikačku na kolo

V případě předních světel platí:

100 – 200 lm – tuto nízkou svítivost mají převážně jednoduché blikačky. 300 – 450 lm – je svítivost vhodná na méně osvětlených komunikacích. 600 – 1 000 lm – tato světla jsou ideální na lesní cesty, kde je opravdu minimální osvětlení.

Jak osvětlit kolo

Kromě reflexních doplňků doporučujeme, pro zvýšení bezpečnosti, také použít světlo na kolo. Výhodné jsou především sady světel, které nabízejí mnoho módů pro svícení nebo slouží jen jako blikačka na kolo.