Jakou funkci plní služba webhosting?

Jak webhosting funguje

Webhosting je pronájem prostoru pro vaše webové stránky. Zjednodušeně řečeno je to místo rezervované pro váš web na cizím počítači, který je neustále připojen k internetu. Jen díky webhostingu mohou být vaše stránky online, přestože nemáte vlastní server.

Co jsou hostingové služby

Poskytovatel webhostingových služeb je společnost, která umožňuje firmám a jednotlivcům zpřístupnit jejich stránky přes World Wide Web. Služby, které jednotliví poskytovatelé nabízí, se mohou lišit, ale obvykle zahrnují design, úložný prostor na serveru hostitele a připojení k internetu.

Jaký je rozdíl mezi doménou a hostingem

Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.

Co je důležité u hostingu

Doména – důležitou částí webhostingu je doména, což je vlastně unikátní adresa na internetu. Doménu si registrujete většinou společně s webhostingem. Více zajímavých informací o doménách včetně několika tipů, jak vytvořit název domény, si přečtete v článku: Jak vytvořit název domény pro web.
Archiv

Jaký webhosting

Nejlepší webhostingy dle srovnání

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Vítěz srovnání 97,4 % Webglobe Plus Přečíst recenzi
Top cena/výkon 89,6 % Český hosting Přečíst recenzi
Dostupná varianta 82,3 % Wedos NoLimit Přečíst recenzi
Další na zvážení 96,5 % Ebola Premium Přečíst recenzi

Jak si vybrat webhosting

Důležité je zaměřit se i na přenos dat, takzvaný traffic. Vzhledem k tomu, že poskytovatelé webhostingu platí za přenos dat nemalé peníze, zavádějí přenosové limity, které mají vliv na to, kolik uživatelů se bude moci v jednu chvíli připojit na váš web a také jak rychle se bude stránka zobrazovat.

Jak si vybrat doménu

Doménové jméno si můžete zvolit jakékoli, které ještě není zaregistrované. Snažte se zvolit pokud možno unikátní doménu. Plusem bude, když se tato bude nějakým způsobem vztahovat k tématu webu. Neměla snadno zapadnout mezi ostatními, ale zároveň je potřeba, aby byla dobře zapamatovatelná.

Co to je doména

Doména (neboli doménové jméno) je unikátní textový název, který v internetu zastupuje číselné vyjádření umístění serveru, zvané IP adresa. Internetová adresa v textovém tvaru se pamatuje lépe než čísla – např. adresa 62.168.63.138, která ukazuje na webovou prezentaci domény www.zoner.cz.

Kde koupit hosting

Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny. Registrátorů existuje spousta a ceny domén mají dokonce různé.

Kde hostovat web

Bezplatný hosting má své využití, ale pozor na limity

Speciální vlastnost Množství dat
Wix Přes 900 šablon a intuitivní editor 500 MB
Hostinger Nízké dlouhodobé ceny, vynikající výkon 100 GB
000webhost Hosting na doživotí zdarma 3 GB
IONOS Ohromné slevy pro nové zákazníky, neomezené zdroje Bez omezení

Jak si založit hosting

Přejděte do části Domény a hosting do správy Vaší nově přidané domény. V záložce Údaje o doméně použijte formulář pro založení domény do webserveru a volitelně i do poštovních služeb. Po odeslání formuláře jsou založeny hostingové služby, které můžete ihned začít využívat.

Jak nazvat webové stránky

Jak vymyslet název webuZvolte trh (. cz, .com, . org)Vytvořte nezapomenutelnou značku.Ujistěte se, že název lze snadno psát a vyslovit.Krátký název je lepšíBez slangu, čísel a pomlček.Použijte klíčová slova.Nastavte si dlouhodobý cíl.Prozkoumejte ochrannou známku.

Jak vymyslet nazev stránky

Pojmenujte svůj web správněStručnost především. Krátké jméno si lidé snadněji zapamatují.Pozor na složité složeniny. Název kavarnaubilehojednorozce.cz dopíšou do konce jen vytrvalci.Výstižná koncovka pomůže.Každý to dokáže napsat.Každý to umí vyslovit.Jméno jako žádné jinéA co klíčová slova – jsou důležitá

Proč místo IP adres používáme domény

Doména neboli doménové jméno je unikátní internetová adresa. Její hlavní funkcí je nahrazovat číselný kód v podobě IP adresy, čímž usnadňuje nalezení a navštívení konkrétních webových stránek. Lze si ji představit jako standardní adresu, která se skládá například z názvu ulice a čísla popisného.

Jak fungují domény

Co je internetová doména Doména neboli doménové jméno funguje jako jednoznačný identifikátor počítače a serveru v rámci internetu. Domény jsou v podstatě textové zastoupení původních IP adres, které rovněž slouží k identifikaci zařízení připojených k síti. Vznikly hlavně z praktických důvodů.

Jaký je nejlepší webhosting

Nejlepší webhostingy dle srovnání

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Top cena/výkon 89,6 % Český hosting Přečíst recenzi
Dostupná varianta 82,3 % Wedos NoLimit Přečíst recenzi
Další na zvážení 96,5 % Ebola Premium Přečíst recenzi
Další na zvážení 93,1 % OpenServis Profi Přečíst recenzi

Jak zjistit poskytovatele hostingu

Pro zjištění poskytovatele z IP adresy slouží i příkaz whois . Když ho použijete s IP adresou, vypíše nám údaje z registru. Z toho se dozvíte, kdo vlastní rozsah, do kterého hledaná IP spadá.

Jak publikovat webové stránky

2. krok: Publikování webuNa počítači otevřete web v nových Webech Google.Nahoře klikněte na Publikovat.Zadejte webovou adresu webu. Výrazy, které porušují zásady přijatelného užívání, nebudou povoleny.Klikněte na Publikovat.Volitelné: Přejděte na webovou adresu webu a zkontrolujte, zda je správně publikován.

Jak si vytvořit vlastní doménu

zaregistrovat doménu, na které má jeho web fungovat. Není to nic složitého, prostě vyplníš registrační formulář u některého z pověřených registrátorů domén. Aby zvolená doména byla opravdu tvoje, je potřeba, aby ji už neměl zaregistrovanou někdo jiný. A taky za ni musíš zaplatit.

Co znamená název webu

Webová stránka, anglicky web page, je základní stavební jednotka webu. Jedná se o konkrétní stránku, která se zobrazí po zadání konkrétní URL (adresy) do prohlížeče. Příkladem může být stránka s kontakty, homepage nebo landing page propagující nějakou službu.

Jak vybrat název webu

5 pravidel, jak vybrat název doményPOJMENUJTE WEB STRUČNĚ, LEČ VÝSTIŽNĚMĚJTE NA ZŘETELI ÚČEL PROJEKTU.VOLTE NADČASOVOU VARIANTU.NESNAŽTE SE O SVĚTOVOST ZA KAŽDOU CENU.OBSAZENOU DOMÉNU MŮŽETE ODKOUPIT.

Jak vymyslet jméno pro firmu

Check-list pro tvorbu názvu můžeme shrnout do takovéhoto přehledného desatera:Název by se vám měl líbit a měli byste mu věřit.Název by měl být originální, nezaměnitelný.Název by měl být jednoduchý.Název by měl být snadno vyslovitelný.Název by měl být snadno zapsatelný.Název by měl být krátký.

Jaký je rozdíl mezi doménou a IP adresou

Doména, celým názvem doménové jméno (známé také pod zkratkou DNS – Domain Name System), se skládá z několika řádů a slouží ke zjednodušení čitelnost adres. Laicky řečeno – každý počítač má svoji unikátní adresu, tzv. IP adresu, což je v podstatě řada čísel oddělená tečkami (např. 82.241.223.181).

Jak fungují DNS záznamy

Uživatel si díky DNS nemusí pamatovat IP adresu stránky, ale pouze název domény. Systém DNS se o navigaci postará za uživatele. Internetový prohlížeč při zadaní adresy stránky zjistí, na kterém DNS serveru se nacházejí záznamy pro konkrétní doménu a na DNS serveru zjišťuje IP adresy, které jsou pro doménu nastavené.

Jak převést webhosting

Prvním krokem převodu samotného webu je zpravidla vytvoření nového hostingu u nás. Pokud již webhosting máte, pokračujte na kapitolu Převod souborů. V případě, že se název existujícího webhostingu neshoduje s názvem (doménou) webu, který převádíte, můžete webhosting přejmenovat, nebo nový název přidat jako alias.