Jakou gramáž splávku?

Jaký splávek na kapry

Nejlepší při lovu kaprů je montáž s průběžným splávkem. Proč Právě průběžný splávek nám nabízí hned několik perfektních vlastností, které při lovu kaprů na plavanou určitě využijeme. Jde především o to, že s průběžným splávkem se skvěle manipuluje.

Jak navázat splávek na kapra

Nejprve na kmenový vlasec připevníme silikonovou zarážku. Ta při lovu slouží k nastavování požadované lovné hloubky. Hned za ní navlečeme průběžný splávek, který se po navazovacím materiálu volně pohybuje. Pod splávkem navážeme očko, které slouží k připevnění návazce.

Jak spravne Vyvazit splávek

Pokud chcete chytat na dně, potřebujete nastavit hloubku tak, aby byla shodná s hloubkou na vašem lovném místě a zároveň aby byl splávek optimálně ponořený. Nejprve si můžete nastavit větší hloubku a přehodit lovné místo. Opakujete náhozy a upravujete hloubku tak, aby byl splávek správně vyvážený.

Jak funguje splávek

Podvodní splávek slouží k signalizaci záběru a hloubky, kde se pohybuje ryba. Při použití splávku je důležité nastavit hloubku tak, aby na konci vlascem dosáhl dna. Také se doporučuje použít pružný háček, aby se ryba snadno chytila.

Co je to lov na feeder

Při lovu na feeder se používají speciální feederové pruty s tenkými ohebnými špičkami, které slouží k signalizaci záběru. Feeder znamená anglicky krmítko. Takže dalším typickým znakem lovu na feeder jsou krmítka. Díky feederovému krmítku nástraha na háčku leží vždy poblíž hromádky voňavého krmení.

Jak chytit kapra

Nejúčinnější nástrahou k lovu velkých kaprů je bezpochyby boilies. Experimentujte s jeho velikostí. Někdy je klíčem k úspěchu 12mm kulička, jindy to může být větší než 24mm koule nebo více velkých nástrah pod háčkem. Před třením ale používejte spíše velké nástrahy.

Jak navázat splávek bez očka

Pevný splávek se na vlasec upevňuje pomocí bužírky. Neváže se na pevno pomocí uzlu a v případě potřeby jej lehkým posunutím na vlasci nastavíte na potřebnou hloubku. Výhodou splávku je jednoduchá montáž i použití, které zvládnou i děti. Nevýhodou je možnost nastavit hloubku maximálně odpovídající délce prutu.

Jak daleko olůvko od háčku

Nejjednodušší je montáž olůvka přímo na vlasec, přičemž po jeho navlečení zhotovíme z 5-10 mm dlouhé ventilkové gumičky zarážku dvojnásobným provlečením vlasce. Vzdálenost háčku od zarážky může být 25-50 cm. Olůvko je samozřejmě průběžné, aby při záběru nekladlo odpor.

Jak velký splávek

Velikost splávku je rozhodující pro délku náhozu a jemnost lovu. Pokud budeme lovit u břehu malé plotičky, použijeme logicky malý štíhlý splávek s nosností do 1 gramu. Naopak při chytání cejnů na větší hloubce a dále od břehu zvolíme větší štíhlý splávek se zátěží několik gramů.

Jak velký podvodní splávek

Co potřebujeme No, především podvodní splávek s gramáží 30 až 40 g, asi 1,5 metru dlouhou pletenou šňůru o nosnosti nejlépe až 100 kg, , tři trojháčky, velikosti 3/0 – 5/0, záleží na velikosti budoucí nástrahy, dále bužírku proti zamotání, ideálně silnou 2 mm a obratlík s karabinkou s nosností 100 kg.

Jak vybrat splávek

Velikosti splávků

Velikost splávku je rozhodující pro délku náhozu a jemnost lovu. Pokud budeme lovit u břehu malé plotičky, použijeme logicky malý štíhlý splávek s nosností do 1 gramu. Naopak při chytání cejnů na větší hloubce a dále od břehu zvolíme větší štíhlý splávek se zátěží několik gramů.

Na co je feeder prut

Při lovu na feeder se používají speciální feederové pruty s tenkými ohebnými špičkami, které slouží k signalizaci záběru. Feeder znamená anglicky krmítko. Takže dalším typickým znakem lovu na feeder jsou krmítka. Díky feederovému krmítku nástraha na háčku leží vždy poblíž hromádky voňavého krmení.

Jak casto Prehazovat feeder

Běžně na feeder přehazujeme jednou za 5-15 minut. Pokud nepřijde záběr dříve. Při lovu na boilie nebo pelety to může být i delší doba, třeba 45 minut. Nejprve si představíme výhody a nevýhody dvou odlišných přístupů – častého přehazování (do 5 minut) a méně častého přehazování (nad 15 minut).

Na co nejlépe berou kapři

Kapří mohou být zvyklý na krmení děleným boiliem a půlku prý berou lépe. Přikrýt malou kuličku polovinou většího boilies je prý také atraktivní, jelikož to rybám prý připomíná. Oblíbené masové letní příchutě: Krab.

Co dělat když ryby neberou

Nadzvedněte nástrahu

Pokud ryby spíš jen proplouvají kolem vašeho lovného místa, moc se nekrmí a jen sem tam si zobnou, nástraha ve sloupci je může snáze zaujmout. Mezi plovoucí nástrahy patří plovoucí boilie, burizony, extrudy, kukly, rohlíkové boilie, některé pelety a umělé nástrahy.

Jak funguje anglický splávek

Jde o jednoduché a rychlé upevnění, které má ale jednu nevýhodu. Nelze nastavit větší hloubku, než je délka prutu. Splávek totiž neprojde očky a tak je délka montáže od splávku po háček omezená právě délkou prutu. Ostatně již s návazcem, který se délce prutu blíží, se nahazuje hůř.

Jak navázat olůvko na vlasec

Postup navázání:

Přímo na kmenovou šňůru či vlasec navlékneme olůvko, za něj navlékneme gumový korálek, pak uvážeme obratlík s karabinkou nějakým vhodným uzlem. Samotný návazec pak tvoří metr dlouhý fluorocarbon, na který z jedné strany uvážeme háček, z druhé uděláme smyčku, tu pak zahákneme pomocí karabinky. Toť vše!

Jak se váže háček s očkem

Postup: Konec navazovacího materiálu dvakrát (lepší odolnost uzlu) protáhneme očkem. Konec omotáme 5krát – 9krát po pevném vlasci. U očka nám vznikne smyčka. Následně nám vznikne další smyčka, kterou také konec navazovacího materiálu protáhneme. Navlhčíme a utáhneme.

Jak chytat na podvodní splávek

Nejčastěji se pak používají nástražní ryby, rousnice, anebo pijavice. Nástražní ryby mohou být v některých případech dokonce i mrtvé. Pokud budete chytat na nástražní ryby, pamatujte na jednu věc. Při lovu s podvodním splávkem na tekoucích vodách nástražní rybu napichujeme tak, aby měla celou montáž „před sebou“.

Jak na sumce s podvodním splávkem

Podvodní splávky na sumce upevňujeme buďto s pomocí zarážky, uzlíku nebo kouskem párátka. V žádném případě nepoužívejte gumové kuličky nebo válečky! Proč Protože při záběru od sumce se roztrhnou, takže celou montáž můžete vázat znova.

Jaký podvodní splávek

Gramáže podvodních splávků

Já využívám na štiky gramáže dvě, 10 a 20 g (ano, jemnější sestavu s podvodním splávkem běžně a úspěšně využívám na lov štik!), na sumce pak využívám při chytání na červy splávky 20 g a 30 g, při chytání s nastraženou živou rybičkou na sumce pak splávky 40 g a 50 g.

Jak chytat ryby na pytlačku

Říká se tomu (aspoň u nás) chytání "na pytlačku". Kotouč silonu,který koupíš v ryb. potřebách a na konci háček. Ideální je ale větší soustava – háček, nad tím oluvko a vhodně veliký splávek, aby jsi viděl, jak ryba bere.

Jak vybrat prut na plavanou

Někteří specialisté na plavanou by možná s tímto krokem nesouhlasili. Ovšem krátké a jemné udice na UL přívlač jdou nádherně použít i na plavanou. Osobně nejčastěji používám jemné pruty s gramáží do 10, maximálně do 15 gramů. A jejich délka se pohybuje od 1,8 do 2,4 metru.

Jak se loví na feeder

Stačí na kmenový vlasec navléknout hokejku (zahnutou PVC hadičku s karabinkou na krmítko). Pod hokejku navlečeme gumový korálek, který bude chránit uzel a na konec kmenového vlasce navážeme obratlík. Do obratlíku navlečeme návazec a do hokejky připneme krmítko – feederový košík.

Jaký prut na feeder

Pro method feeder jsou vhodné pruty s parabolickou nebo poloparabolickou akcí. To znamená, že při zdolávání se ohýbají tyto pruty v celé horní polovině, nebo při velkém zatížení dokonce po celé své délce. Pruty s parabolickou akcí lépe utlumí výpady ryby a snižují riziko vyříznutí háčku u ryby.