Jakou vybrat cestovní kancelář?

Jak si vybrat zájezd

Šest dobrých rad, které vám pomůžou vybrat zájezd k mořiNespoléhejte, že je cestovka pojištěnáZkuste „německou dovolenou“Nesledujte hvězdičky, ale recenze.Nezatracujte Řecko.Vyrazte mimo hlavní sezónu.Pozor na neoficiální zájezdy.

Jak funguje cestovní agentura

Cestovní agentura dostává za prodej zájezdu od cestovní kanceláře provizi z dané ceny zájezdu. Nemusíte se tedy bát, že u cestovní agentury bude zájezd dražší než u pořádající cestovní kanceláře. Z toho pohledu Vám tedy může být zdánlivě jedno, u koho nakupujete.

Co je potřeba k založení cestovní kanceláře

Pro založení cestovní agentury je nutné získat pouze živnostenské oprávnění s předmětem podnikání „výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ – obor činnosti „provozování cestovní agentury a průvodcovské činnosti v oblasti cestovního ruchu“.

Jak začít podnikat v cestovním ruchu

Lidé, kteří chtějí pracovat v cestovním ruchu, musí mít tzv. „proklientský přístup“, to znamená, že musí mít rádi druhé lidi a jednání s nimi. Pokud tento předpoklad v sobě nemají, potom nemohou v cestovním ruchu a všeobecně ve službách pracovat a podnikat.

Co jsou Spojené cestovní služby

Spojené cestovní služby jsou nejméně dvě služby cestovního ruchu zakoupené pro účely jedné cesty, které nejsou zájezdem. Na jejich poskytnutí jsou v cestovní kanceláři uzavřeny samostatné smlouvy alespoň od dvou různých poskytovatelů služeb (např. jedna smlouva na dopravu, jedna na ubytování apod.).

Jaká živnost je cestovní kancelář

Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu je jako obor č. 71 součástí živnosti volné. Živnost volná je soubor oborových činností, k jejichž provozování nemusíte ze zákona prokazovat žádné odborné ani jiné odborné způsobilosti.

Jak ověřit cestovní kancelář

Na webových stránkách cestovní kanceláře bývá uveden název pojišťovny a zpravidla i pojistný certifikát, na webových stránkách jednotlivých pojišťoven lze vyhledat, zda pojištění aktuálně platí.

Jaké jsou druhy živnosti

Základní přehled: zorientujte se v živnostech

Ohlašovací živnosti se ještě dále dělí, celkově tedy rozlišujeme 4 druhy živností – volné, řemeslné, vázané a koncesované. Podle druhu poznáte, jaké podmínky musíte splnit pro úspěšné získání živnostenského oprávnění.

Kde zjistím zda je cestovní kancelář pojištěna

Jak a kde zjistím, že je CK pojištěna

Především u cestovní kanceláře. Cestovní kancelář je povinna v nabídkových materiálech informovat o svém pojištění záruky pro případ úpadku – a pokud byste to tam nenašli, ptejte se jí, u které pojišťovny je pojištěna.

Kde jsou evidovany živnosti

Stačí zajít na živnostenský úřad, a to v jakémkoli městě bez ohledu na trvalé bydliště. Živnost ale můžete založit i online.

Co obnáší živnost

Živnostenské podnikání, zkráceně živnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku. Živnost nezahrnuje všechny výdělečné činnosti; živností není např. činnost lékařů, advokátů, zemědělců, bank, pojišťoven, výrobců elektřiny aj.

Jak si ověřit cestovní kancelář

Ve veřejně přístupném seznamu cestovních kanceláří, který vede Ministerstvo pro místní rozvoj na adrese: https://www.mmr.cz/cs/ministerstvo/cestovni-ruch/seznam-cestovnich-kancelari, by si měl každý zákazník ověřit, že pořadatel vybraného zájezdu je cestovní kanceláří a že tato cestovní kancelář má splněny všechny …

Kdy je nutné mít provozovnu

„Podnikatel nemá výslovně povinnost mít provozovnu, záleží i na charakteru činnosti. Provozuje-li však živnost v provozovně, musí ji označit, zajistit její způsobilost podle zvláštních právních předpisů a oznámit zahájení a ukončení činnosti v provozovně živnostenskému úřadu,“ vysvětluje.

Co najdeme v živnostenském rejstříku

Stejně jako jméno a příjmení i předmět podnikání je veřejným údajem podle zmíněného zákonného ustanovení a vztahují se na něj stejná „pravidla“. V živnostenském rejstříku jsou vedeny údaje o podnikatelích (fyzických i právnických osobách) stanovené živnostenským zákonem, jakož i změny těchto údajů.

Co musí platit živnostník

Týkat se vás budou 3 povinné platby: odvody na sociální pojištění, zdravotní pojištění formou záloh a daň z příjmu. Minimální záloha na sociální pojištění: 2 944 Kč měsíčně (v roce 2022 to bylo 2 841 Kč). Minimální záloha na zdravotním pojištění: 2 722 Kč měsíčně (v roce 2022 to bylo 2 627 Kč).

Co nepatří mezi živnosti

Živnostenské podnikání, zkráceně živnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku. Živnost nezahrnuje všechny výdělečné činnosti; živností není např. činnost lékařů, advokátů, zemědělců, bank, pojišťoven, výrobců elektřiny aj.

Co má být na dveřích provozovny

Na dokladu musí být uvedeno:Název obchodní firmy nebo jméno a příjmení podnikatele.Identifikační číslo osoby.Datum prodeje zboží nebo poskytnuté služby.Druh zboží nebo služby.Cena.

Jak zkolaudovat stavbu jako provozovnu

Jak zkolaudovat provozovnu Před zahájením činnosti je nutné nahlásit provozovnu na živnostenském úřadě, v případě ukončení činnosti je podnikatel také povinen provozovnu odhlásit. Provozovna musí být označená.

Kde rozšířit živnost

Na živnostenském úřadě vám stačí průkaz totožnosti. Na místě vyplníte registrační formulář a zaplatíte správní poplatek 1 000 Kč. Jestliže se během svého podnikání rozhodnete činnost rozšířit o další obory, nemusíte už platit nic. Stačí tuto skutečnost nahlásit osobně nebo elektronicky úřadu.

Co si musím platit Když nepracuji

Všechny osoby bez zdanitelných příjmů si musí samy platit zdravotní pojištění, a to vždy do 8. dne následujícího měsíce. Neplacení zdravotního pojištění je ze strany zdravotních pojišťoven sankciováno, přičemž všechny zdravotní pojišťovny si velmi pečlivě své pohledávky hlídají a případně vymáhají i exekučně.

Jak neplatit sociální pojištění

Jak se zdá, vyhnout se placení sociálního pojištění není možné. Klička je utažena příliš blízko a kromě vystěhování výdělečné činnosti do daňového ráje není vyhnutí.

Co nejsou živnosti

Za živnost tak není považována například činnost lékařů, advokátů, daňových poradců, pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor a jiné. Ostatní činnosti, které vykazují znaky uvedené výše v přehledu a nejsou z působnosti živnostenského zákona vyňaty, lze tedy považovat za živnostenské podnikání.

Jaký je rozdíl mezi podnikáním a živnosti

455/1991 Sb., o živnostenském podnikání. Rozdíl mezi podnikáním obecně a živnostenským podnikáním je v tom, že živnostenské podnikání spadá pod Živnostenský zákon. Zákon se vztahuje na osoby fyzické i právnické. Živnosti nejsou jen provozování "drobného podnikání" fyzickou osobou.

Kdo může být odpovědný zástupce

Osobou odpovědného zástupce je fyzická osoba, kterou ustanoví podnikatel. K tomuto ustanovení dochází smluvně. Tedy podnikatel uzavře smlouvu s osobou vzdělanou v daném oboru, aby vykonávala funkci odpovědného zástupce za účelem řádného provozování živnosti a za účelem dodržování živnostenskoprávních předpisů.

Kdy je nutná provozovna

Provozovna není povinná

„Pokud by si však před prací na různých stavbách vyráběl ve své dílně nějaké prvky nutné k další práci v terénu, měl by tuto dílnu ohlásit a označit jako provozovnu,“ dodává. Naopak třeba kosmetika a masážní služby bývají typicky vykonávány na jednom místě – a tím je právě provozovna.