Jakou značku elektrokola vybrat?

Jaká je nejlepší značka elektrokol

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto elektrokola

Nejprodávanější levné elektrokola (budget)
TOP Název Hodnocení
TOP Název Hodnocení
1 Crussis e-Guera 7.7-S 2022 1
2 Crussis One-Guera 7.7-S 2022 1,3

Archiv

Jaký je nejlepší motor na elektrokolo

Nejvyšší model motoru je v součastnosti Bosch Performance Line CX určený primárně pro horská elektrokola, který poskytuje maximální dynamiku, ovšem s o něco vyšší spotřebou energie ve srovnání s motory z řady Active Line. Pokud hledáte to nejlepší, Bosch by vás měl určitě zajímat.
Archiv

Jak si vybrat elektrokolo

Dojezd elektrokola

Pohybuje se od 30 do 200 km podle jízdních podmínek a typu kola. Dojezd je jedním z hlavních parametrů, jaké elektrokolo vybrat. Pokud má kolo speciální režim pro silnější záběr, počítejte s tím, že čím více budete tento režim používat, tím nižší bude dojezd.
Archiv

Jak silný motor na elektrokolo

Veškerá elektrokola certifikovaná na použití v silničním provozu mají ze zákona stanovený maximální rychlost na 25 km/hod a výkon motoru omezen na 250 W. Výrobci pak tedy soutěží v parametru maximální kroutící moment. Právě kroutící moment a jeho hodnota by vás měla zajímat.

Kdo vyrábí kola Sava

Slovinský výrobce pneumatik Sava, patřící nyní do koncernu Goodyear a svými výrobky, vyráběnými dle nejvyšších kvalitativních standartů, nabízí zákazníkům výborné jízdní vlastnosti a hospodárný provoz automobilů.

Kdo vyrábí kola Lectron

Jsme česká přední značka elektrokol. Precizní zpracování a vysoká kvalita patří mezi naše základní hodnoty. Značka Lectron se specializuje na jízdní kola s elektrickým asistovaným pohonem.

Kdo vyrábí motory Bafang

Čínská společnost Bafang je již 10 let jedním z největším světových výrobců pohonných systémů a komponent pro elektrokola. Vyrábí nábojové (přední a zadní) motory, ale v posledních letech se zaměřili především na výrobu středových motorů, které byly na trhu dostupné pod označením MaxDrive.

Jaký je výkon elektrokol

“Jmenovitý výkon pohonné jednotky v elektrokole nesmí překročit 250 W a celkové napětí elektrického systému nesmí být vyšší než 48 V. Maximální schválená rychlost elektrokola s asistencí motoru může být nejvýše 25 km/h.

Kdy si koupit elektrokolo

Populární jsou i u mladších ročníků, kteří preferují stylovou dopravu do školy a do práce, nebo si na výletech chtějí usnadnit jízdu. Všichni se samozřejmě zajímají o elektrokola s velkým dojezdem, ale výdrž baterie závisí na mnoha faktorech, některé ovlivníte stylem jízdy, jiné neovlivníte vůbec (např.

Jak vybrat baterii na elektrokolo

Baterii budete vybírat podle napětí, na kterém pracuje elektromotor – může jít o 24 V (městská elektrokola), 36 V (nejpoužívanější varianta) nebo 48 V (nákladní a speciální elektrokola). Čím vyšší napětí, tím jsou kola kvalitnější a vhodná na náročnější využití.

Kdo vyrábí kola Rockrider

Decathlon prodává celoodpružené kolo za pouhých 13 999 Kč. Model má označení Rockrider ST 530 S a protože mi na něj stále přicházela spousta otázek, rozhodl jsem se, že ho otestuju.

Kde se vyrábí jízdní kola v ČR

Kola se vyrábějí v Ostravě-Svinově ve stojanech, nikoliv na výrobní lince. Každé kolo tak skládá jeden mechanik, který odpovídá za jeho složení i kvalitu – a zákazníci přesně ví, kdo pro ně kolo složil.

Kdo je výrobcem kol Cube

Německá firma CUBE byla založena roku 1993 studentem Marcusem Pürnerem, který vyráběl první kola na 50 m² v prostorách nábytkové firmy svého otce a dodnes je jediným majitelem společnosti. V prvním roce svého působení vyprodukovala firma 300 kol.

Kde se vyrábí kola Author

Ti drželi se svou značkou Author, pro kterou si nechávají vyrábět bicykly v Číně a na Tchajwanu, dlouhá léta třetinový až čtvrtinový podíl na trhu.

Co je Bafang

Motory BAFANG jsou černými koňmi na poli středových pohonů. Pyšní se především velmi vysokým točivým momentem motoru, který může dosáhnout až do výše 95 Nm. Motor je přitom velmi tichý a vysoce účinný.

Kdo vyrábí Bafang

Čínská společnost Bafang je již 10 let jedním z největším světových výrobců pohonných systémů a komponent pro elektrokola. Vyrábí nábojové (přední a zadní) motory, ale v posledních letech se zaměřili především na výrobu středových motorů, které byly na trhu dostupné pod označením MaxDrive.

Jak šlapat na elektrokole

Je to jen na Vás, jak a jestli Vám má kolo pomáhat. Můžete šlapat na 0, čistě za svoje nohy. Tím, že zapnete ovládací jednotku a displej, motor Vám neklade odpor a proto je tak šlapání stejné náročné jako na klasickém kole (s tím, že elektrokolo má větší váhu).

Jak moc pomáhá elektrokolo

Motor plní v tomto případě roli pomocníka, který jezdci pomáhá při šlapání a stará se o jeho pohodlí. Abychom mohli elektrokolo používat v běžném provozu, jeho motor musí být aktivovaný pouze tehdy, když jezdec šlape. Výkon pohonné jednotky nesmí překročit 250W a celkové napětí nesmí být vyšší než 48V.

Jak efektivně jezdit na elektrokole

Prodlužte si dojezd elektrokola aneb jak jezdit, abysteStupeň asistence zvyšujte až podle únavy.Nezapomínejte řadit.Rozjíždějte se plynule a zbytečně nezastavujte.Snižte hmotnost kola a valivý odpor pneumatik.Dopřejte baterii i kolu patřičnou péči.Vozte s sebou nabíječku nebo náhradní baterii.

Jak dlouho vydrží nabité elektrokolo

moderní baterie zvládnou velký počet plných nabíjecích cyklů (800 až 1000), než se jejich kapacita začne snižovat. Což v závoslosti na četnosti využití a způsobu zacházení s baterií odpovídá životnosti cca 4 až 8 let.

Jak prodloužit životnost baterie elektrokola

Dodržováním několika jednoduchých zásad můžete životnost vaší baterie podstatně prodloužit.6 ZÁSAD PÉČE O BATERII ELEKTROKOLA.Nevybíjejte baterii "do mrtva"V sezóně dobíjejte na 100% hned po dojezdu.Mimo sezónu když nejezdíte, dobijte na 60%Horko škodí, zima škodíV chladném počasí ji chraňte neoprénem.

Kdo vyrábí kola Kellys

Dnes firma Kellys Bicycles patří k předním výrobcům jízdních kol a cyklodoplňků – vyrábí kola značek KELLYS, ALPINA a cyklodoplňky KLS. Kola Kellys uspokojí všechny zájemce o jízdní kolo.

Kdo vyrábí kola Olpran

Společnost Olpran byla založena v roce 1991 a jejím jediným majitelem je podnikatel Jaroslav Luňák. Kola společnost Olpran vyrábí a montuje od roku 1993. V roce 2008 firma Olpran dokončila stavbu nového závodu na výrobu jízdních kol v Hořicích.

Kde se vyrábí kola Lectron

Vývoj designu a finální montáž probíhá v Rakousku a v ČR. Na kolech jsou uplatňovány osvědčené značkové komponenty od globálních značek (Shimano, Tektro, Panasonic, Samsung, RST, Bafang).

Kde se vyrábí kola Cube

Společnost CUBE spustila v únoru 2022 svůj první výrobní závod i v České republice v CTParku Cheb.