Kam se hází plechovky?

Kam se třídí plechovky

Nápojové plechovky třídíme (spolu s ostatním drobným kovovým obalovým odpadem) buď do šedivých kontejnerů, nebo je odvážíme do sběrných dvorů. Při třídění se pokoušíme dbát na to, abychom z plechovek odstranili plastové komponenty, které komplikují zpracování.
Archiv

Co s prázdnými plechovkami

Jak třídit hliník

Obalový hliník nebo drobné hliníkové předměty vhazujte do kontejnerů na drobný kovový odpad (ty šedivé). Popřípadě odvážejte do sběrného dvora. Doma můžete hliník shromažďovat třeba v plastové tašce. V některých lokalitách naleznete i sběrné nádoby přímo na hliníkové obaly.
Archiv

Kam patří hliníkové plechovky

Nápojové kartonové obaly čili tzv. tetrapacky (od mléka, džusů, apod.) se už dva roky odkládají do žlutých separačních kontejnerů společně s plasty. Kromě nich do těchto žlutých kontejnerů patří také hliníkové plechovky od nápojů.
ArchivPodobné

Jak likvidovat plechovky

Plechovky – Ačkoliv vodou ředitelné barvy by měly být ty méně škodlivé, stejně patří všechny plechovky, štětce do nebezpečného odpadů nebo do sběrného dvora.
Archiv

Kam se vyhazuji plechovky od piva

Patří do kontejneru na třídění kovů. Aby ale bylo jasno hned na začátku – rozumíme lehkých kovů a nefalšovaným králem lehkých kovů je hliník! Železo a další barevné kovy patří do sběrných surovin nebo do sběrných dvorů. O tom, jak se sbírají u vás, se v případě nejistoty informujte ideálně na obecním úřadě.

Kde se vykupují plechovky

V šesti prodejnách Kaufland a Lidl po celém Česku mohou Češi nově vyzkoušet zpětný odběr PET lahví a plechovek.

Co se dá udělat z plechovek od piva

Plechový věnec na dveře

Pokud máte doma větší zásobu plechovek, můžete si z nich vytvořit i originální věnec na dveře. Nastříhejte si z plechovky stejně dlouhé a stejně široké pásky, vytvořte z nich smyčky a ty pak postupně připevňujte k sobě například pomocí sponkovačky.

Z jakého kovů jsou plechovky

Většina nápojových plechovek se vyrábí z hliníku. A zde mají odpůrci hliníkového plechu k dispozici jeden velice silný argument. Vlastní výroba hliníku z bauxitu je totiž nesmírně energeticky náročná (někdy se uvádí, že je více než 20x energeticky náročnější než výroba skla), tedy pro životní prostředí dost zatěžující.

Kam vyhodit plech na pečení

Kam patří Kovové obaly se třídí do žlutých 1 100 l sběrných kontejnerů na plastové odpady, nebo se dají odnést na sběrný dvůr.

Kde vykupují plechovky od piva

V šesti prodejnách Kaufland a Lidl po celém Česku mohou Češi nově vyzkoušet zpětný odběr PET lahví a plechovek.

Co znamená zálohované na plechovce

V čem je tato plechovka specifická Naše plechovka je jako jiné plechovky, liší se jen tříkorunovou zálohou. Po odevzdání zpět kurýrovi plechovka putuje k recyklaci. Hliník je skvělý v tom, že se dá recyklovat prakticky donekonečna.

Co se dá vyrobit z plechovky

Možná budete překvapeni, jak pěkné věci jde ze starých nápojových plechovek vyrobit.Květináč na sukulenty. Vemte si k ruce ostré nůžky a vystřihněte střed plechovky, jako to jde vidět na snímku ve fotogalerii pod článkem.Plechový věnec na dveře.Designová lampa.Stojánek na čajovou svíčku.Hvězda.

Co s plechovkami od mleka

Z plechovek lze vytvořit dózy do kuchyně na sypké ingredience, květináče na bylinky, krmítko pro ptáčky, venkovní svícen, různé hrací náčiní…

Co znamená víčko od plechovky

Zátka od plechovky slouží jako držátko na brčko

Nápoje v plechovkách jsou velmi oblíbené. Jen málokdo ví, že otvor ve víčku má svůj účel. Je totiž držátkem na brčko.

Co je to plechovka

Plechovka lidově nazývaná též piksla, je nádoba vyrobená z plechu. Výhodou některých plechovek je možnost jejich dalšího využití jako zásobníku na naprosto odlišný materiál. Plechovka slouží v potravinářství jako obal na konzervované potraviny.

Kam se hází krabice od mléka

Do oranžového (není-li ve Vaší lokalitě specifikováno jinak) vhazujte: Krabice od mléka, džusů, laciného vína, a to jakýchkoli velikostí, barev a tvarů. Jinými slovy všechno, co nese označení C/PAP, 81 nebo 84. Někde je možno vhazovat nápojové kartony do kontejnerů na papír.

Jaké láhve vykupuje Kaufland

Zpětný odběr PET lahví a plechovek

Od 23.2.2023 jsme na 3 prodejnách Kaufland spustili pilotní projekt zpětného odběru PET lahví a plechovek.

Kam odnest Zalohovane plechovky

Vyhodit ho do odpovídajícího kontejneru. Odnést do sběrného dvora. Odnést do výkupny druhotných surovin (na hliníku nijak zvlášť nezbohatnete, je to ale jedna z cest, jak hliník recyklovat).

Co s plechovkou

Protože jde barvy z plechovek vymýt jen těžko a navíc voda, kterou plechovku vymyjete, je toxická, ani se o to nepokoušejte. Pokud barvu už nepotřebujete, i s plechovkou ji vhoďte do kontejneru na nebezpečný odpad (má červenou barvu) nebo ji odneste do sběrného dvora.

Co se vyrábí z plechovek

Plechovky se používají především pro nápoje sycené oxidem uhličitým jako je pivo a nápoje na bázi koly. Moderní nápojové plechovky jsou vyrobeny jako jednodílné válcové nádoby z hliníku nebo bílého plechu, uzavřené zalemovaným hliníkovým víčkem.

Z jakého kovu jsou plechovky

Většina nápojových plechovek se vyrábí z hliníku. A zde mají odpůrci hliníkového plechu k dispozici jeden velice silný argument. Vlastní výroba hliníku z bauxitu je totiž nesmírně energeticky náročná (někdy se uvádí, že je více než 20x energeticky náročnější než výroba skla), tedy pro životní prostředí dost zatěžující.

Kam s platy od vajec

Obaly od vajíček a toaletní ruličky

Tak jak teda Pravda je taková, že dřív se obaly od vajec a ruličky z papíru opravdu netřídily, když jsou vyrobené z předtím recyklovaného papíru nižší kvality. Před několika lety sa ale změnily zákony a už i takové papírové výrobky patří do tříděného, tedy modrého kontejneru.

Kam patří krabice od džusů

Na kartony od nápojů dnes již běžně fungují speciální oranžové kontejnery, do kterých patří všechny krabice od mléka, džusů, vína nebo jogurtů.

Kde vykupují Zalohovane plechovky

Ve třech prodejnách Kaufland a stejném počtu obchodů Lidl napříč Českou republikou si zákazníci mohou ode dneška vyzkoušet systém zpětného odběru PET lahví a plechovek v praxi. Za vrácené obaly obdrží slevové kupony na různé sortimentní skupiny, jež budou moci následně uplatnit při svém nákupu.

Jak využít plechovky od Kendamilu

Z plechovek lze vytvořit dózy do kuchyně na sypké ingredience, květináče na bylinky, krmítko pro ptáčky, venkovní svícen, různé hrací náčiní…