Kde nahlásit lékaře
Obecně platí, že u lékaře-zaměstnance by se pacient měl se stížností obrátit především přímo na jeho nadřízeného, resp. na vedení zdravotnického zařízení. Stížnost lze adresovat také na krajský úřad, který vydává registraci nestátním (soukromým) zdravotnickým zařízením.
Archiv
Kdo kontroluje lékaře
Kontrola disciplinárních orgánů ČLK
Dohled nad činností disciplinárních orgánů OS ČLK provádí centrální disciplinární orgány. Nad činností revizních komisí OS ČLK dohlíží revizní komise ČLK, případně čestná rada ČLK.
Archiv
Jak napsat stížnost na lekarskou komoru
Věc: Stížnost na neetické/neodborné jednání lékaře
Popište skutkový stav (který lékař se dopustil neetického/neodborného jednání, z které nemocnice, kliniky/oddělení, kdy se tohoto jednání dopustil, s jakými potížemi se u něj léčíte, kdy jste byli přijati k hospitalizaci, s jakými problémy, atd.).
Kde si stezovat
Jak si stěžovat Stížnost sepište a podejte poštou, e-mailem, datovou schránkou nebo osobně na podatelnu toho úřadu (správního orgánu), který vede vaše řízení, nebo u kterého jste danou věc (například vydání osvědčení bez správního řízení) vyřizovali.
Jak podat stížnost na lékaře
Budete-li přesvědčeni o oprávněnosti svého rozhořčení i druhý den, obraťte se stížností nejprve na nadřízeného daného lékaře. Tím může být primář či primářka oddělení či ředitel daného zdravotnického zařízení. Stížnost můžete podat ústně či telefonicky, ale vždy má větší váhu podání písemné.
Jak se píše stížnost
Pokud chcete napsat dopis se stížností, je důležité, aby byl stručný a jasný. Začněte tím, že vysvětlíte, co se stalo, včetně toho, kdy, kde a jak se to stalo. Poté popište, jak problém ovlivnil vás nebo vaši firmu, a vysvětlete, jak byste chtěli problém vyřešit. Stížnostní dopisy lze zasílat e-mailem nebo poštou.
Jak často může zaměstnanec chodit k lékaři
Ani právní předpisy nikde nestanoví počet návštěv u lékaře, pokud jde zaměstnanec k lékaři sám se sebou nebo s jiným rodinným příslušníkem. Pokud budete mít návštěvu potvrzenu od lékaře, musí Vás zaměstnavatel omluvit. Požadovat napracování zameškané doby není možné.
Jak poslat kontrolu na zaměstnance
V případě podezření z porušování pracovněprávních předpisů zaměstnavatelem mohou fyzické i právnické osoby podat podnět k provedení kontroly přímo na místně příslušném oblastním inspektorátu práce (dále jen „OIP"), nebo prostřednictvím Státního úřadu inspekce práce (dále jen „SÚIP“).
Jak Zazalovat doktora
V případě soukromého lékaře můžete stížnost podat České lékařské komoře nebo vaší zdravotní pojišťovně. „Jestliže chcete lékaře zažalovat, pak je vždy lepší se poradit o sepsání žaloby s právníkem. Ten vám pomůže shromáždit potřebné doklady, důkazní materiál, svědectví.
Kde podat stížnost na policistu
Můžete podat stížnost na odbor vnitřní kontroly policejního prezidia ČR nebo příslušného okresního (obvodního) ředitelství, popř. vedoucímu příslušného policejního útvaru, se kterým jste komunikovala. Je však otázkou, zda lze dát oba skutky do souvislosti.
Jak si stěžovat na nemocnici
Na postup lékaře v nemocnici lze podat stížnost řediteli zařízení. Pokud si chce pacient stěžovat nejen na jednotlivce, ale na postup celé nemocnice, může se obrátit na zřizovatele daného zařízení. U velkých fakultních nemocnic je to stát, tedy ministerstvo zdravotnictví.
Co by měla obsahovat stížnost
Stížnost by měla být co nejkonkrétnější a měla by obsahovat všechna známá fakta. Důležité je přesné popsání místa a času, kdy došlo k události, která je příčinou stížnosti, uvedení případných svědků a dalších skutečností, které by co nejpřesněji popisovanou situaci konkretizovaly.
Co má obsahovat stížnost
Co má stížnost obsahovat:
datum, od kdy dochází k průtahům, nebo údaje o osobě, na jejíž chování si stěžujete. důvody, proč stížnost podáváte. vyjádření, čeho se stížností domáháte (například chcete, aby byl soudce pokárán za své jednání, nebo chcete, aby soud ve Vaší věci jednal) Váš podpis a datum.
Na koho si můžu vzít propustku
590/2006 Sb., které stanovuje okruh a rozsah jiných důležitých a osobních překážek v práci. Podle uvedeného nařízení vlády si tedy pracovní volno na pohřeb s náhradou mzdy nebo platu může vzít osoba v nejbližším příbuzenském vztahu a člověk, který žil se zemřelým/ou ve společné domácnosti.
Jak je to s neplaceným volnem
Na poskytnutí neplaceného volna se mohou zaměstnanec a zaměstnavatel dohodnout. Není ale povinnost zaměstnavatele žádosti zaměstnance o neplacené volno vyhovět. Pokud zaměstnavatel žádosti zaměstnanci vyhoví je forma a obsah dohody vždy na smluvních stranách, neb zákoník práce o této problematice nepojednává.
Co všechno vidí zaměstnavatel na neschopence
Neschopenka má čtyři části. Při vystavení pošle lékař jeden díl s kódem diagnózy okresní správě sociálního zabezpečení, další díl dostane zaměstnavatel bez uvedení diagnózy. Jeden díl zůstane v dokumentaci lékaře a jeden má u sebe pacient.
Jak zažádat o neomezené vycházky
Prostě – poprosíte na vaší OSSZ o formulář Žádost o udělení souhlasu k povolení možnosti volit dobu vycházek podle aktuálního zdravotního stavu pojištěnce. Uf! S tím běžíte za vaším ošetřujícím lékařem a poprosíte o vyplnění. Pak běžíte na OSSZ pro schválení.
Jak může zdravotník poškodit pacienta
Př. Zdravotník může jednotlivce poškodit na základě poskytnutí sporné informace, která prohlubuje pacientovu nejistotu a úzkost, demonstrováním pacienta medikům bez jeho souhlasu, absencí ohledu na stud nemocného atd.
Jak resit pochybeni lékaře
V případě hrubě neetického chování či dokonce podezření na pochybení ve stanovení diagnózy se neváhejte obrátit na nějakou z profesních komor, tedy Českou lékařskou komoru či Českou stomatologickou komoru. Na podání stížnosti máte rok. Písemnou stížnost musí příslušná komora vyřídit do šesti měsíců.
Kdo kontroluje městskou policii
1.3 Řízení obecní policie
OP/MP je orgánem obec zřizovaným v samostatné působnosti, do jehož řízení a struktury významně zasahují orgány obce, a to zejména starosta obce, zastupitelstvo obce a rada obce.
Co nesmí policista
Omezení vyplývající ze vzniku služebního poměru:
Nesmí být členem řídících nebo kontrolních orgánů subjektů, které provozují podnikatelskou činnost, ani vykonávat jinou výdělečnou činnost než službu podle zákona o služebním poměru s výjimkou činností uvedených v interním předpisu.
Jak má vypadat stížnost
Stížnost má často podobu úředního dopisu, v němž pisatel vyjadřuje svou nespokojenost, výhrady, nesouhlas. Obsah stížnosti musí být věcný, jasný a přehledný. Na podporu svého rozhodnutí stěžovat si uvádí pisatel věcné argumenty (důvody). Jejich řazení může být přehledně uspořádáno například číslováním.
Jak reagovat na stížnost
5 kroků, kterými reagovat na stížnosti zákazníkůVyslechněte je s upřímným zájmem.Při konfrontaci se zákazníkem nepoužívejte tato slova:Sdělte zákazníkovi své jméno a slibte, že se osobně postaráte o řešení situace.Vašimi nejvěrnějšími zákazníky budou vždy ti, kteří s vámi měli nějaké potíže.
Kdo podava stížnost
O stížnosti pro porušení zákona rozhoduje Nejvyšší soud České republiky. Stížnost pro porušení zákona je oprávněn podat pouze ministr spravedlnosti. Obviněný či poškozený sám ji tedy nemůže podat. Kterákoli fyzická či právnická osoba je však oprávněna iniciovat podnět k podání stížnosti pro porušení zákona.
Kdo podává stížnost
O stížnosti pro porušení zákona rozhoduje Nejvyšší soud České republiky. Stížnost pro porušení zákona je oprávněn podat pouze ministr spravedlnosti. Obviněný či poškozený sám ji tedy nemůže podat. Kterákoli fyzická či právnická osoba je však oprávněna iniciovat podnět k podání stížnosti pro porušení zákona.