Kam uskladnit peřiny?

Na jaký program prát peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash.

Kam s peřím

Do kontejneru na textil rozhodně nepatří znečištěné či mokré oblečení, polštáře, peřiny nebo koberce. S těmi musíte zamířit na sběrný dvůr.

Jak prát a Susit peřiny

Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.

Jak vyčistit peří doma

Peřiny, polštáře, péřovou bundu, spacák apod. – to všechno můžete vyprat v pračce, na vhodný program a s vhodnými přípravky. Nezbytností bude také sušička. S objemnými peřinami a polštáři je možné také zajít do specializované čistírny, kde povlak rozpářou a peří odborně vyčistí.

Jak vyprat Perovou přikrývku

Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.

Kde se vykupuje peří

Cena za vykoupené peří je 20 Kč/kg.

je obvykle nevyhovující. Nevykoupené peří nelikvidujeme, vracíme ho zákazníkovi. Pokud Vás zajímají další informace ohledně výkupu peří, kontaktujte nás se svým dotazem prostřednictvím bezplatné infolinky 800 100 488.

Jak dlouho vydrží peří

Pokud budete o péřové produkty pravidelně a vhodně pečovat, vydrží Vám desítky let. Polštáře, které jsou mnohem více namáháme, by se ale měly měnit po dvou až třech, maximálně pěti letech. Jak pečovat o péřové peřiny a polštáře kvalitní peřiny však mají dlouhou trvanlivost, zhruba 20 – 30 let (dle využívání a péče).

Jak casto menit peřinu

Proč by se měly peřiny a polštáře prát

Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok.

Jak probiha čištění peří

Nejdříve peří prochází procesem trojího praní (za studena) a následného odstředění. Další fází je promíchávání peří proti sítům a současného dosušování. Dochází tak k odlučování prachových části a úlomků. Na závěr je peří opět mechanicky promícháváno, aby se provzdušnilo a získalo na objemu.

Co nepatří do sušičky

Do sušičky nedávejte prádlo, které obsahuje gumové části, stejně tak nevkládejte boty do sušičky, pokud mají lepené podrážky. Ty se mohou působením horkého vzduchu rozlepit. Do sušičky rovněž nepatří oblečení s plastovými zipy, které se mohou zkroutit. Podobně jako podprsenky s výplní, které se mohou zdeformovat.

Jak Vetrat Perove periny

Peřiny a polštáře z pravého peří jsou po vyvětrání na slunci příjemné, nadýchané a pohodlné. Teplo letního slunce je bohužel ideální pro množení roztočů. Zejména alergici by se tak větrání lůžkovin na slunci měli vyvarovat. Mnohem vhodnější je působení suchého mrazu.

Jak často čistit peří

Jak často čistit Dle intenzity používání péřového výrobku je vhodné provést renovaci (čištění peří a nový sypek) u profesionální firmy. Doporučený interval je 3-6 let u dek, u polštářů častěji.

Jak vyčistit peřiny

Než začnete prátzkontrolujte důkladně švy u přikrývky.použijte speciální přípravek na praní peří (např.nepoužívejte aviváž, peří by mohlo ztratit své přirozené vlastnosti.perte na nejúspornější režim při teplotě max 40°C.ždímání nastavte na maximální otáčky.

Jak vyčistit peří na Mašlovačky

Po každém použití je jemně promnu v horké vodě s odmašťovacím prostředkem na nádobí (trošku vody, dost jaru). Pak je proplachuji pod tekoucí teplou vodou, promnu, přebytečnou vodu stáhnu prsty, mašlovačku protřepu a dám sušit volně na vzduch.

Co se muze sušit v sušičce

Všeobecně nejrozšířenější je sušení ovoce. Ve stejných sušičkách ale můžete sušit houby, zeleninu, bylinky, houby a dokonce i maso. K sušení si vždy vybírejte jen zralé plody bez plísně nebo jiného poškození a nastavte správnou teplotu sušičky potravin: 35–40 °C je ideální teplota pro sušení bylin a koření.

Jak provonět prádlo v sušičce

Místo ubrousků můžete použít také tuhá vonítka do sušičky. Ta vydrží vonět v řádech týdnů až měsíců, nejsou ale na trhu zatím příliš rozšířená. Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo.

Kdy větrat peřiny

Pravidelné větrání, roztoče vyhání

Peřiny ihned po probuzení vytřepejte a vyvětrejte, zamezíte tak také vzniku plísní. Společně s lůžkovinami vyvětrejte dostatečně celou místnost. Využijte mráz a slunce, ty totiž roztoči nemají rádi. Lůžkoviny se navíc zbaví přebytečné vlhkosti a tepla.

Jak probiha cisteni peří

Nejdříve peří prochází procesem trojího praní (za studena) a následného odstředění. Další fází je promíchávání peří proti sítům a současného dosušování. Dochází tak k odlučování prachových části a úlomků. Na závěr je peří opět mechanicky promícháváno, aby se provzdušnilo a získalo na objemu.

Jak vyprat peřiny z peří

Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.

Jak se perou Perove peřiny

Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek.

Jak často čistit péřové peřiny

Péřové přikrývky doporučujeme nechat čistit každých 5 let, u polštářů je intenzita kratší, protože jsou více v kontaktu s vlasy a pokožkou. Ideální doba jsou tak 2 roky.

Co je to Peroutka

Mašlovačka nebo peroutka (na Moravě), perútka (na Slovácku), perótka (na Hané), mastička (na Valašsku) je kuchyňská pomůcka, která slouží k potírání kompaktních pokrmů buď v průběhu přípravy nebo po jejich dokončení tekutou ingrediencí. Mašlovačka vzdáleně připomíná štětec či štětku.

Jak sušit peřiny v sušičce

V sušičce přikrývku/polštář sušte spolu s dvěma či třemi tenisovými míčky nebo s míčky určenými do sušičky. Tenisové míčky náplň rovnoměrně rozloží a přikrývky a polštáře tak budou krásně nadýchané. Při sušení přikrývku každých 15-20 min vyndejte ze sušičky a protřepejte.

Co se nesmí dávat do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.