Kam vyhodit starý nábytek?

Kam odvézt starou skříň

Se starým nábytkem, kolem i lyžemi do sběrného dvora

Takovýto odpad je ideální zavézt do sběrného dvora. Ještě než jej odvezete na sběrné středisko, myslete na to, že objemný odpad, jako například skříň či postel, je nutné objemově upravit, tedy rozložit či rozdělat na desky.
ArchivPodobné

Kam darovat starý nábytek

Pokud máte nábytek, který chcete organizaci darovat, stačí zavolat a poslat fotografii, o odvoz už se zdarma postará. Vedle prodejny s nábytkem z druhé ruky tu však naleznete i sdílenou dílnu, kam si může kdokoliv za členský poplatek přijít nábytek svépomocí opravit. V dílně je k dispozici kutilský prostor a nářadí.
Archiv

Kam odvézt starý nábytek Praha

Váš nepotřebný nábytek odvezeme na sběrný dvůr. Pokud je však zachovalý, můžeme ho odvézt na charitu.

Co se starou pohovkou

Starou sedací soupravu je totiž potřebné odvézt na sběrný dvůr v místě Vašeho bydliště – důležité je předem zjistit, jsetli bude dvůr v den dovozu otevřen. Vaše přítomnost (občanský průkaz sebou) je při skládání staré sedačky nutná. Poplatek za odvoz na recyklační skládku je 1500 Kč.
Archiv

Kam vyhodit staré ponožky

Silonové a lycrové punčochy, podkolenky a ponožky, ač z umělých vláken, patří do směsného odpadu. Ale pozor! Ještě předtím, než poputují do popelnice, můžeme doma staré punčochy ještě pěkně a prakticky použít.

Jak se zbavit nabytku

Máme 3 možnosti jak se zbavit starého nábytku:Vyhození do veřejného velkoobjemového kontejneru. Každá městská část a obec pravidelně přistavuje tyto kontejnery na velkoobjemový odpad.Objednání soukromého velkoobjemového kontejneru. Varianta vhodná pro větší množství věcí z různých materiálů.Odvoz nábytku na sběrný dvůr.

Co udělat se starym nabytkem

Pokud se vám nepodaří prodat starý nábytek přes internet, odvezte ho do sběrného dvora. Některé obce také pořádají mobilní svoz velkoobjemového odpadu. Informaci vám podá obecní úřad. Do těchto mobilních kontejnerů ovšem nepatří nebezpečný odpad, stavební suť ani stará elektrozařízení, ledničky a pračky nevyjímaje.

Jak prodat starý nábytek

Prodejte starý nábytek online rychle a bez starostí

K tomuto účelu můžete využít běžné sociální sítě jako například Facebook nebo speciální služby vytvořené přímo pro prodej starších či nepoužívaných věcí. Mezi takové služby patří webové stránky Letgo, které fungují jako online bazar.

Jak se zbavit nábytku

Máme 3 možnosti jak se zbavit starého nábytku:Vyhození do veřejného velkoobjemového kontejneru. Každá městská část a obec pravidelně přistavuje tyto kontejnery na velkoobjemový odpad.Objednání soukromého velkoobjemového kontejneru. Varianta vhodná pro větší množství věcí z různých materiálů.Odvoz nábytku na sběrný dvůr.

Jak darovat nábytek

Všude na světě, ať už off-line nebo on-line – najdete charitativní společnosti, které shromažďují darovaný nábytek pro potřebné. Pokud využijete tuto možnost, nejenže se budete cítit dobře, ale prodloužíte tak danému výrobku život.

Co se starým spodním prádlem

Nevhazujte vyloženě obnošené kusy šatstva, roztrhané, znečištěné nebo jinak znehodnocené kusy nebo spodní prádlo. Ty vhazujte do směsného odpadu!

Kam vyhodit staré záclony

ZÁCLONY A ZÁVĚSY – Sběrný dvůr, kontejnery na textil. ŽÁROVKY OBYČEJNÉ – Směsný odpad.

Co se starou posteli

Odvoz staré postele

Zvládneme dokonce odvézt a ekologicky zlikvidovat vaši starou postel. Vám tak odpadne starost o to, kam s ní a jak ji dopravit do sběrného dvora.

Co dělat se starou posteli

V případě, že se chcete zbavit jedné skříně, stolu, postele nebo několika židlí, odvezte nábytek do sběrného dvora, kde jej ekologicky zlikvidují. Abyste si ušetřili práci ve sběrném dvoře, doporučujeme nábytek rozebrat na jednotlivé části již doma.

Kam odvézt gauč

Odvoz do sběrného dvora

Bývá bezplatný, pokud odevzdáte nábytek v místě svého bydliště podle občanského průkazu. V opačném případě záleží na benevolenci konkrétního sběrného dvora, zda jej od vás za poplatek převezme. Za likvidaci starého gauče pak ale můžete zaplatit i několik stovek.

Kde prodat starožitnosti

V České republice působí hned několik světových aukčních domů, například Christie´s, Sothesby´s či Dorotheum. V nich získáte základní odhad ceny vaší starožitnosti, a to zdarma. Můžete se také pustit do prohledávání aukčních katalogů na vlastní pěst a zjistit tak, za kolik se v minulých aukcích prodala podobná věc.

Kam s nepotřebnými věcmi

DarujteRe-use centra.Daruji za odvoz.Nadační obchody.Veřejné skříně, lednice a knihobudky.Knihovny věcíSdílené dílny.

Kam s použitým oblečením

Doporučení záleží na tom, odkud jste: nejlepší je vyhledat nejbližší charitní zařízení a zeptat se jich, zda konkrétní pomoc nepotřebují. Oblečení určitě uvítají v tzv. charitních šatnících, také existují sběrné kontejnery (kromě charitních i od Diakonie Broumov).

Kam vyhodit stare podprsenky

Vyhledejte vhodný kontejner na sběr šatstva. Vhoďte vyprané a zabalené prádlo do nich. Ujistěte se, že je vše čisté a ne příliš opotřebené. Dostanete se tak k lidem, kteří ho ještě užijí.

Co se starým spotřebičem

Starý elektrospotřebič je možné odevzdat obchodníkovi při nákupu nového. Pro sběr drobných elektrospotřebičů slouží také červené kontejnery společnosti Asekol. Těch je po Česku rozmístěno více než 1600.

Co udělat se starou matraci

O starou matraci mohou projevit zájem v charitě, ale také třeba v útulcích pro zvířata. Zkuste se také zeptat známých, zda by o ni neměli zájem. Hodit se může do studentských podnájmů nebo mladým párům, které si zařizují své první bydlení. Po důkladném vyčištění ji můžete pro občasné přespání využít i na chatě.

Kam se starou matraci

Na starou matraci využijte sběrný dvůr

Odvezete-li ji do sběrného dvora v místě vašeho bydliště, odeberou ji zde od vás zcela zdarma. Některé firmy prodávající matrace nabízejí službu, v rámci níž vám odvezou starou matraci, jestliže si u nich koupíte novou.

Jak zjistit cenu starého nábytku

Cenu starožitného nábytku vám pochopitelně nejlépe odhadne soudní znalec zaměřený na dané odvětví. Vyplatí se však pouze v případě, kdy víte, že vlastníte něco opravdu cenného. Za odhad ceny a písemný posudek totiž zaplatíte několik tisíc korun.

Kde nechat ocenit starožitnosti

V České republice existují asociace starožitníků (stačí toto sousloví zadat do vyhledávání na internetu), které poskytují bezplatné konzultace – zjistíte tak, co přesně vlastníte a za jakou cenu to lze prodat. Můžete přijít osobně nebo poslat fotku předmětu. Podobně můžete obejít pár starožitnictví a požádat o odhad.

Jak se zbavovat věci

Před tím, než začnete třídit menší a lehčí věci, sežeňte si čtyři krabice – jednu pro věci, které vyhodíte, jednu pro ty, které odložíte nebo darujete, jednu pro ty, které si ponecháte, a jednu pro věci, které se musí přesunout jinam. Rozdělte věci z každé místnosti do správné krabice tak, aby nic nezůstalo mimo.